BEKÇİLİKDUYURU

2.Dönem Bekçilik Yazılı Sınav Soruları ve Cevapları

Köy Bekçiliği Yazılı Soruları ve Cevapları Yayınlandı

Köy Bekçiliği Yazılı Sınavı Soruları

Polis akademisine bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 2.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının Soruları ve Cevap Anahtarı 26 Ağustos 2019 tarihi itibariyle yayımlandı.

2.Dönem Bekçilik yazılı sınav soruları ve cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Polis Akademisi tarafından Jandarma bölgelerinde görevlendirilecek yani köylerde görev alacak bekçiler için yapıldı.

Köylere köy bekçisi alımı ilk kez 2019 2.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımı ile gerçekleştiriliyor.

  • Toplamda 100 sorudan oluşan bekçilik yazılı sınavında her soru 1 puan değerinde olup yanlış doğruyu götürmemektedir.
  • Köy bekçiliği için başarı sıralamasının oluşturulmasında ve kazanan adayların belirlenmesinde yapılan yazılı sınavdan alınan puanın %25’i etkili olacaktır.
  • 2.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavında tüm aşamalardan başarıyla geçen adaylar köy bekçisi olarak görev yapmaya hak kazanacaktır.
  • Köy bekçiliği yazılı sınav sonuçları daha sonraki bir tarihte polis akademisi tarafından açıklanacaktır.

Köy Bekçiliği için yapılan 2.Dönem Bekçilik Yazılı Sınavının Soruları ve Cevap Anahtarı için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim.

MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
  Takip Edin  
Bildir
Kapalı