Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 Bekçilik Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

2019 Bekçilik Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı

13 Temmuz 2019 Cumartesi günü Türkiye geneli 8 ilde gerçekleştirilen bekçilik sınavının soruları ve cevap anahtarı nihayet yayınlandı.

2019 bekçilik sınavına ön sağlık kontrollerinden başarıyla geçen adaylar katılırken, şimdiyse binlerce bekçi adayı yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Emniyet tarafından yapılan açıklamalara göre 2019 bekçilik yazılı sınavına yaklaşık 280 bin aday katıldı.

2019 Bekçilik yazılı sınavına katılan adayların büyük bir çoğunluğu soruların zorluk seviyesinin ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinin üstünde olduğunu, zor olduğunu düşünüyor.

Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına katılabilmeleri için 100 sorudan oluşan bu bekçilik yazılı sınavında en az 50 doğru yapması gerekiyor.

Bekçilik sınavında her soru 1 puan değerinde olup bekçilik yazılı sınavı baraj puanı da 50‘dir.

Polis akademisi tarafından yapılan açıklamaya göre Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları 7 Ağustos 2019 günü açıklanacak.

2019 Bekçilik Sınav Soruları

2019 1.dönem ve 2.dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı sorularına ve cevap anahtarına aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yazılı sınavdan başarıyla geçen bekçi adayları fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavına hazırlanmaya başlayacak.

Tekrar hatırlatacak olursak Bekçiliği kazanları belirlemede başarı sıralaması 3 sınavın ortalaması alınarak oluşturulacak.

  • Yazılı sınavın %25’i,
  • Fiziki Yeterlilik sınavının %25’i,
  • Sözlü Mülakatın %50’si alınarak bekçiliği kazanan adaylar belirlenecek.

Tüm bu sınav aşamaları hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulunan bekçilik kategorisini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı