Sitemizde toplam: 223 yazı ve cevaplanmış 3346 soru bulunmaktadır. 

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları

13 Temmuz 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları açıklandı.

280 binin üzerinde adayın 2019 Bekçilik yazılı sınavına katıldığı söylenirken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019 bekçilik yazılı sınav sonuçları ile ilgili açıklanan istatistikler ise şu şekilde:

100 sorudan oluşan bekçilik yazılı sınavında adayların başarılı sayılabilmesi için 50 doğru ve üzerinde yapması gerekiyordu.

Yani 2019 bekçilik yazılı sınavında 50 doğru ve üzerinde yapan adaylar bekçilik sınavının diğer sınav aşamaları olan fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına katılmaya hak kazanacak.

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları

Bekçilik yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasına saatler kala bu konuyu açmayı uygun gördük.2019 bekçilik yazılı sınav sonuçlarının açıklanması halinde buradan ulaşabilirsiniz.

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihinde polis akademisi resmi internet sitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanacak.

Bekçilik yazılı sınav sonuçları yayınlanır yayınlanmaz aşağıdaki bağlantıdan sizlerle paylaşacağız.

2019 Bekçilik yazılı sınavından başarıyla geçen adaylar 8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımında belirtilen kontenjan içerisine girebilmek için rakiplerini diğer aşamalarda geçmeye çalışacak.

Şüphesiz bekçilik sınavında en önemli aşamayı %50 ağırlık ile sözlü mülakat aşaması oluşturmaktadır.

Yani bekçilik başarı puanı hesaplanırken yazılı sınav puanının ve fiziki yeterlilik sınav puanının %25’i alınırken, sözlü mülakat sınavının %50’si alınacak ve kazanan adaylar bu şekilde belirlenecektir.

Bekçilik başarı puanı nasıl hesaplanır? öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan kontrol ediniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı