Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2019 yılı 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavı ile emniyet bünyesine alınacak olan 8 Bin Bekçi için yazılı sınav 13 Temmuz 2019’da saat 09.00 itibariyle gerçekleştirildi.

Bekçi adaylarına yazılı sınavda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 soru yöneltildi.

İlköğretim ve ortaöğretim düzeylerinde soruların yer aldığı 1.dönem ve 2.dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavında bekçi adaylarının pek zorlanmadığı konuşuluyor.

Yanlışın doğruyu götürmediği 2019 bekçilik yazılı sınavında 50 doğru ve üzerinde yapan adaylar diğer mülakat aşamalarına katılmaya hak kazanacak.

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Soruları ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanır?

Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 bekçilik sınav soruları ve cevap anahtarı 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yayınlanacak.

Bekçi adayları 2019 yazılı sınav soruları ve cevap anahtarına polis akademisi ve milli eğitim bakanlığı resmi internet sitelerinden ulaşabilecek.

2019 bekçilik yazılı sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlanır yayınlanmaz 16 Temmuz 2019’da polissayfasi.com sitesi üzerinden de tüm bekçi adayları için paylaşılacak.

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

13 Temmuz 2019’da yapılan bekçilik yazılı sınavı için sonuçlar 7 Ağustos 2019’da polis akademisi ve milli eğitim resmi internet siteleri aracılığıyla yayımlanacak.

Bekçilik yazılı sınavını başarıyla geçen adaylar hangi aşamalarla karşılaşacak?

Bekçilik yazılı sınavında 50 doğru ve üzerinde yapan adaylar fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakata tabi tutulacak.

Fiziki yeterlilik sınavı şuanda polis alımlarında yapılan sınavla aynı parkur üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bekçi Alımı Başarı Sıralaması Nasıl Yapılır?

  • Yazılı sınavın %25’i,
  • Fiziki yeterlilik sınavının %25’i,
  • Sözlü mülakatın %50’si alınarak başarı sıralaması oluşturulmaktadır.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı