Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna Nasıl İtiraz Edilir?

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtirazda Son Gün

13/07/2019 tarihinde yapılan 2019/1. ve 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı sınavlarına katılan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr ya da http://www.odsgm.meb.gov.tr adresinde yayımlanan sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini 9 Ağustos 2019 tarihi saat 17.00’a kadar şahsen veya faks (0 312 462 87 29) ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştıracaklardır.

  • İtirazlara ilişkin değerlendirme sonuçları adaylara dilekçelerinde belirtecekleri irtibat numaraları ile bildirilecektir.

Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri, banka dekontu/ATM işlem fişi olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

  • Özellikle 2019 bekçilik yazılı sınavında 1 sorunun iptal edilmesinden dolayı mağduriyet yaşayan birçok aday bulunmakta.
  • 100 sorudan oluşan 2019 bekçilik yazılı sınavında 1 soru iptal edildiği için 99 soru üzerinden puanlama yapıldı ve iptal edilen soru tüm adaylar için geçersiz sayıldı.
  • Bundan dolayı her doğru soru 1.0101 puan sayıldı ve neticede 49 doğru yapanlar 49.49 puan aldı ve yarım puanla bekçilik yazılı sınavından başarısız sayıldılar.
  • İşte bu ve buna benzer durumdaki adaylar 2019 Bekçilik yazılı sınav sonucuna 9 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar itiraz edebilir.

Polissayfasi.com olarak aşağıda hazırladığımız dilekçe örneğini kullanarak itiraz edebilirsiniz.

2019 Bekçilik yazılı sınav sonucuna itiraz için aşağıda sizler için hazırladığım dilekçe örneğini kullanabilirsiniz.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA

Konu: 2019 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz

13 Temmuz 2019 tarihinde katıldığım Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavında doğru yapmış olduğum 1 soru iptal edildi.İptal edilen soru aşağıda yer almaktadır.

Aşağıdaki örneklerden hangisinin ülkemizdeki doğal güzelliklere ait olduğu söylenemez?

A) Nemrut Harabeleri

B) Manyas Kuş Cenneti

C) Peri Bacaları

D) Safranbolu Evleri

E) Pamukkale Travertenleri

Bu sorunun iptal edilip geçersiz sayılmasından dolayı 7 Ağustos 2019’da 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasıyla 49.4949 puan alarak başarısız kabul edildim.Bu durumdan dolayı yaşadığım mağduriyetin giderilmesi için gereğinin yapılması hususunu;

Arz ederim. 09.08.2019

 

Adres: ……………………………….                                                      İsim Soyisim:

Tel    : ………………………………..                                                      Aday T.C:

                                                                                                 Kitapçık Grubu: A/B

                                                                                                 İmza:

 

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı