Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Tarihi

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı

Dün yani 20.06.2019 günü paylaşmış olduğumuz “2019 Bekçilik Yazılı Sınav Soruları” başlıklı yazımız ile 2019 1.dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği 8 bin bekçi alımı yazılı sınavının Temmuz ayı içerisinde yapılacağına değinmiştik.

Bugün yani 21.06.2019 günü Polis Akademisi tarafından yapılan duyuru ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının yapılacağı tarih belli oldu.

Yayımlanan 2019 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı sınav duyurusuna göre Bekçilik yazılı sınavı geçen sene olduğu yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak ve adaylara toplamda 100 soru sorulacak.

Bekçi adayları yazılı sınava 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 09.00’da belirlenen sınav merkezinde katılacaktır.

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Merkezleri

  • Ankara, Batman , Elazığ, Erzurum
  • Gaziantep , İstanbul, İzmir, Sivas

Bekçilik sınavına katılacak olan adayların sözlü mülakat ve fiziksel yeterlilik sınavına katılabilmesi için bu sınavdan en az 50 doğru yapması gerekiyor.

Ayrıca 2019 bekçilik sınavında da yanlış doğruyu götürmeyecek ve adayların doğru yaptıkları soru sayısı dikkate alınacaktır.

Bekçi adayları sınav giriş belgelerini 5 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresine giriş yaparak temin edebilecektir.

Bekçilik yazılı sınavında konulara göre soru dağılımı:

  • Türkçeden 20 soru ( Ortaöğretim düzeyinde )
  • Genel Kültürden 20 soru ( Ortaöğretim düzeyinde )
  • Matematikten 15 soru ( ilköğretim düzeyinde )
  • Fen Bilgisinden 15 soru ( ilköğretim düzeyinde )
  • Sosyal Bilimlerden 15 soru ( ilköğretim düzeyinde )
  • Hayat Bilgisinden 15 soru ( ilköğretim düzeyinde )

Toplamda 100 sorudan oluşan ve her soruda 5 cevap seçeneği bulunan bu yazılı sınav için bekçi adaylarına 120 dakika süre verilmektedir.

Bekçi adayları yazılı sınava gelirken iki adet siyah uçlu kurşun kalem , silgi ve kalemtraşı yanlarında getireceklerdir.

Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2019 Bekçilik yazılı sınavının  soruları ve cevap anahtarı 16 Temmuz 2019 tarihinde Polis akademisi ve meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
2019 Bekçilik yazılı sınavı sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihinde Polis akademisi ve meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

Geçen sene yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sorularına aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2019 bekçilik sınav soruları
2018 bekçilik sınav soruları

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım şartları ve bekçilikle ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizde bulunan Bekçilik kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bekçi alımı ile illgili yeni duyurulardan anında haberdar olmak için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.

2019 Bekçilik yazılı sınavına katılacak adaylara polissayfasi.com sitesi olarak başarılar diler, hayırlı olmasını temenni ederiz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı