Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 Bekçilik Yazılı Sınavından 49.49 Puan Alanlar

Bekçilik yazılı sınavından 49.49 puan aldım bu nasıl olur?

2019 bekçilik yazılı sınav sonuçları 7 ağustos 2019 tarihi itibariyle açıklandı.

Ancak 2019 bekçilik yazılı sınavının yapılmasından sonra 1 soru iptal edilmişti ve bundan dolayı puanlama 99 soru üzerinden yapıldı.

2019 bekçilik yazılı sınavında iptal edilen soru herkes için doğru sayılmak yerine geçersiz sayıldı ve bunun sonucunda iptal edilen o soruyu doğru yapanlar için bir mağduriyetin yaşanmasına neden oldu.

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucu 49.49 Nasıl Olur?

2019 bekçilik yazılı sınavında 1 soru iptal edildiğinden dolayı kalan soru sayısı 99 olduğu için her doğru sayının puanı 1,0101 olarak hesaplanmıştır.

Yani yanlış olan soru herkes için doğru kabul edilmek yerine puanı tüm sorulara yayılmış o yüzden 2019 bekçilik yazılı sınav sonucu küsüratlı çıkmaktadır.

Her soru 1.0101 puan değerine sahip olduğundan 49 x 1.0101 = 49.4949 hesaplanmış ve 49 doğru yapanlar için bu puanın alınmasına neden olmuştur.

2019 bekçilik yazılı sınavı taban puan şartına göre 50 doğrudan az yapanlar yani 50 puan altında alanlar başarısız sayılacağından adaylar 1 soru yüzünden bekçilik sınavının fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat aşamalarına katılamayacaktır.

  • Bu durumda olan adaylar yazılı sınav sonucuna itiraz edebilir.

Bu tablo ile karşı karşıya olan adayların birlik olup birlikte hareket ederek itiraz etmesi önem taşımaktadır.

Bekçilik ve bekçilikle ilgili yeni gelişmeler için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı