Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 PAEM 5.Dönem 2 Bin Komiser Yardımcısı Alımı

2019 Yılı İçin Lisans Mezunu 2 Bin Komiser Yardımcısı Alınacak

31 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan resmi gazetenin ilanlar bölümünde Polis Akademisine bağlı olarak 2000 Komiser Yardımcısı alımının yapılacağı resmen duyuruldu.

2019 – 2020 Eğitim – Öğretim döneminde PAEM yani Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde eğitim görmek üzere alınacak olan 2 bin komiser yardımcısı alımına ilişkin duyuru Polis Akademisi tarafından 2019 KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılacak.

2019 PAEM 5.Dönem olarak yapılacak olan komiser yardımcısı alımına katılmak isteyen adayların en az lisans mezunu olması gerekiyor.

2019 5.Dönem PAEM komiser yardımcısı alımında toplam kontenjanın %10’u kadınlara ayrılmaktadır. Dolayısıyla 2019 PAEM sınavında 1800 erkek, 200 kadın olmak üzere toplamda 2 Bin komiser yardımcısının alımı gerçekleştirilecek.

2019 PAEM Başvuru Şartları Neler?

  • Öncelikle PAEM komiser yardımcısı alımına katılacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Komiser yardımcısı olmak isteyen adayların en az lisans mezunu olması gereklidir.
  • PAEM sınavına katılabilmek için adayların KPSS P3 puanlarının en az 70 olması gereklidir. PAEM sınavı başvurusu için 2018 ve 2019 KPSS puanları geçerli olacaktır.
  • Komiser yardımcısı olmak isteyen erkek adayların en az 1.67 cm boyunda olması gerekirken, kadın adaylar en az 1.62 cm boyunda olmalıdır.
  • 2019 komiser yardımcılığı sınavına katılacak adayların boy kilo açısından beden kitle indeksinin 18 ve 27 sayıları arasında olması zorunludur.

  • Adayların emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğindeki kriterleri taşıması gerekmektedir.

Sağlık yönünden PAEM – Komiser Yardımcılığı için uygun olup olmadığınızı sitemizde bulunan sağlık şartları kategorisini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

2019 PAEM – Komiser Yardımcılığı Yaş Şartı Nedir?

PAEM 5.Dönem Komiser Yardımcısı alımına katılacak olan adayların sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

  • Bu kapsamda 1991 doğumlular PAEM sınavına istisnasız katılabilecekken, 1 Ocak 1990’dan sonraki tarihte doğan yani 2 Ocak 1990 ve sonrasında doğanlar da 2019 komiser yardımcısı alımına katılma hakkına sahip olacaktır.

2019 PAEM 5.Dönem Komiser Yardımcısı Alımı İçin Başvurular Ne Zaman?

4.Dönem PAEM öğrencilerinin mezuniyetleri 2019 aralık ayında gerçekleştirilecek. Bunu göz önünde bulundurarak 2019 PAEM Komiser Yardımcısı alımı için başvuruların Eylül veya Ekim ayı içerisinde başlatılacağını düşünüyorum.

PAEM – Komiser Yardımcılığını Kazanan Adaylar Kaç Ay Eğitim Alacak?

  • PAEM Komiser Yardımcısı adaylarının eğitimleri yaz kampı ve mezuniyet hazırlıkları ile birlikte toplamda 11 ay sürmektedir.

2019 PAEM Komiser Yardımcısı alımı ile ilgili detayları ilerleyen zamanda paylaşmaya devam edeceğiz. Bunların yanında merak ettiklerinizi yorum kısmından sorarak anında cevap alabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Elif
Elif
2 yıl önce

Merhabalar bu sene ilk kez kpss ye girdim bu puanım ile pomem başvurusu yapabilir miyim?
Yoksa alımlar 2018 kpss puanına göre mi yapılıyor? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Elif

Merhaba Elif, POMEM ve PAEM sınavlarına 2018 veya 2019 KPSS puanlarından hangisi yüksekse onunla katılma hakkına sahipsin. Eğer KPSS puanını söylersen daha doğru şekilde yönlendirme yapabilirim.

Elif
Elif
2 yıl önce
Reply to  Admin

P3 68 puan

Elif
Elif
2 yıl önce
Reply to  Elif

Bir sorum daha olacak başvuruyu İnternet üzerinden mi yapacağım yoksa emniyet müdürlüklerinden mi?

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Elif

Başvurular başlatıldığı zaman ön başvuruyu polis akademisinin resmi sitesi olan pa.edu.tr üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceksiniz.

Başvuru yapmadan önce polis akademisi tarafından belirlenen banka hesabına başvuru ücretini yatırmanız gerekir. Eğer değişiklik olmazsa başvuru ücreti 130 TL’dir.

Ön başvurunuzu bu şekilde yaptıktan sonra daha sonra başka bir tarihte şahsen başvuru işlemleri ve ön sağlık kontrolleri için çağrılırsınız.Bunu da yine polis akademisi üzerinden duyuru yayımlanması ile öğrenirsiniz.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Elif

PAEM için eğer KPSS puan şartı 70den aşağı çekilmezse katılamayabilirsin, geçen dönemlerde komiser yardımcılığı alımına katılmak isteyen adayların KPSS P3 puanının en az 70 olması gerekiyordu.

Mevcut KPSS puanınızla Pomem başvurusu yapabilirsiniz. Lisans mezunları için KPSS P3 puan şartı 60dır.

Ayrıca yakın bir zamanda başvuruları başlatılacak olan 25.dönem POMEM Özel Harekat sınavına katılabilirsin. Bu sınavda kpss puan şartı bulunmuyor, özel harekat branşında yetiştirilmek üzere 500 kadın polis alımı yapılacak.

Elif
Elif
2 yıl önce
Reply to  Admin

Çok teşekkür ediyorum iyi akşamlar

Kapalı