Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 PMYO Giriş Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır?

Lise Mezunları İçin 2019 PMYO Başvurusu

Yaklaşık 1 hafta önce Polis Akademisi tarafından 2250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplamda 2500 lise mezunu polis alımının yapılacağı ilan edildi.

2500 lise mezunu polis alımı için ön başvurular 5 Ağustos 2019 tarihi itibariyle başlatıldı ve 19 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar devam edecek.

Ancak 2019 PMYO 2500 polis alımına katılacak adayların öncelikle belirli şartları taşıması gerekiyor.

2019 PMYO Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

  • 2019 PMYO giriş sınavına katılacak adayların lise ve dengi okul mezunu olması gerekmekte.Bu da demek oluyor ki PMYO sınavına sadece lise mezunları katılabilecektir.
  • 2019 PMYO 2500 polis alımına katılacak adayların yaş şartını da karşılaması gerekmekte.
  • Yani PMYO sınavına katılacak adayların sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması gerekirken, sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle de 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

  • Yine PMYO sınavına katılacak erkek adayların en az 1.67 cm boyunda olması zorunluyken, PMYO sınavına katılacak bayan adaylar ise en az 1.62 cm boyunda olmak zorundadır.
  • PMYO sınavına katılacak erkek ve kadın adayların beden kitle indeksi ise 18 (dahil) ve 27 (dahil) arasında olmalıdır.

  • Son olarak PMYO sınavına katılacak adayların 2019 TYT puanının en az 250.000 ham puan olması gerekmektedir.

Belirtilen bu ana şartları taşıyan adaylar PMYO sınavına ön başvuru için sırasıyla şu adımları izlemelidir.

Polis akademisi resmi İnternet sitesi pa.edu.tr üzerinden PMYO giriş sınavı için ön başvuru yapacak adayların sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz Otuz Türk Lirası), 05 Ağustos 2019 günü saat 09:00’dan 19 Ağustos 2019 günü saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırması gerekmektedir.

Şahsen başvuru işlemleri sırasında adaylardan başvuru ücretini yatırdıklarına dair dekont istendiğinden ve bu dekontu yanlarında götürmeleri gerektiğinden adayların 2019 PMYO giriş sınavı için başvuru ücretini yatırırken kendi adları ve T.C. Kimlik numaları ile birlikte 2019 PMYO giriş sınavı için ücret yatırdıklarını belirterek ücreti yatırmaları gerekmektedir.

Adaylar başvuru ücretini sadece şu yollarla yatırabilecektir:

  • Halkbank şubelerinden,
  • Halkbank ATM’lerinden,
  • Halkbank internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir.

Ayrıca emniyet teşkilatından şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarının sınav ücreti yatırmasına gerek yoktur.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mirza sancaklı
Mirza sancaklı
1 yıl önce

Meslek lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum polislik sınavlarına katılabilirmiyim başvuru ne zaman nasıl yapılıyo? Teşekkür ederim şimdiden

Admin
Admin
1 yıl önce

Lise mezunu olarak PMYO sınavına katılabilirsin, detaylar için bağlantı verdiğim yazıyı okumanı tavsiye ederim.

# https://polissayfasi.com/2020-pmyo-sinavi-rehberi/

Şahabettin
Şahabettin
2 yıl önce

Tyt den 250 puan alamadım pmyo sınavına girebilme ihtimalim varım? Bir istisna

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Şahabettin

Merhaba Şahabettin, normal adayların 2019 PMYO sınavına katılabilmesi için Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) puanının en az 250.000 ham puan olması gerekmektedir.Ancak emniyet teşkilatı personelinden şehit ve vazife malullerinin çocuk ve eşleri 150.000 ham TYT puanı ile başvurma hakkına sahiptir.Bu nedenle 2020 PMYO sınavını beklemeniz gerekir.

Kapalı