Sitemizde toplam: 218 yazı ve cevaplanmış 2568 soru bulunmaktadır. 

2019 PMYO Sınav Giriş Belgesi

2019 Yılı PMYO Sınavına Katılacakların Sınav Yerleri ve Tarihleri

2019 PMYO Sınav Giriş Belgesi

2019 yılı için planlanan 2500 PMYO – Lise mezunu polis alımının ön başvuruları daha önceki bir tarihte gerçekleştirildi.

Şimdi ise 2019 yılı için alımı yapılacak olan 2250 erkek, 250 kadın PMYO- Lise mezunu polis alımı için ön başvuruyu yapan adayların sınav giriş yerleri ve tarihleri açıklandı.

2019 PMYO sınavına ön başvuru yapan adaylar, erkek ve kadın kontenjanı ayrı ayrı olmak üzere alım sayısının 10 katı kadar olacak şekilde şahsen başvuru işlemleri ve diğer sınav aşamaları için çağrılmaktadır.

2019 PMYO sınavına şahsen başvuru için çağrılan adaylar, yanlarında götürmeleri gereken belgeleri öğrenmek için daha önceden yayımladığımız yazıyı okuyabilir.

2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında ön başvuruyu yapan adaylar;

  • Şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

2
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
1 Yorum konuları
1 Soru cevapları
0 Takip Edenler
 
En çok oylanan soru
En çok cevap verilen soru
2 Yorum Yazanlar
Adminsıla Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sıla
Ziyaretçi
sıla

açık lisede okuyanlar pmyo okullarına gidebirmi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet açık öğretim yoluyla liseden mezun olanlar PMYO sınavlarına katılabilir.

İlgili Makaleler

Kapalı