Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2019 PMYO Sınavı Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler

2019 Polis Meslek Yüksekokulu Sınavı Başvuruda İstenen Belgeler

2019 PMYO yani 2500 lise mezunu polis alımı için ön başvurular 5 Ağustos 2019 tarihinde başlatıldı.

2019 PMYO giriş sınavına ön başvuruyu yapan adaylar, ön başvuruların bitmesinden sonra sınav giriş belgelerinin yayınlanmasını ve şahsen başvuru işlemleri için çağrılmayı bekleyecekler.

2019 PMYO giriş sınavı için polis akademisi sitesi üzerinden ön başvuruyu yaparak şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların belirtilen tarihte yanlarında götürmesi gereken belgeler şunlardır:

2019 PMYO Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler

 1. Nüfus Cüzdanı
 2. Başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren dekont veya makbuz.
 3. Sınav başvuru dilekçesi, (Sınav giriş belgesi polis akademisi sitesinde yayınlandığı zaman sınav başvuru dilekçesi aynı adresten indirilebilecektir.)
 4. Aday Sağlık Bilgi Formu, (Sınav giriş belgesi polis akademisi sitesinde yayınlandığı zaman, aday sağlık bilgi formu aynı adresten indirilebilecektir.)
 5. Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (Sınav giriş belgesi polis akademisi sitesinde yayınlandığı zaman, adayın fiziksel yeterlilik sınavına katılmasına engeli olmadığını belirten yazı aynı adresten indirilebilecektir.)
 6. Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
 7. Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
 8. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunulmadığına dair yazılı beyanı, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısıyla askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı belirtecektir.)
 9. Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi)
 10. Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
 11. Sınav Giriş Belgesi.

2019 PMYO 2500 polis alımı için aranılan nitelikleri taşıyan ve yukarıda belirtilen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır.

Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılır.

Polis alımları ve polislik ile ilgili bilgiler için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı