Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2020 PMYO Sınavı Ne Zaman?

2020 PMYO Başvuru

Lise mezunu düzeyinde polis olmak isteyen gençlerin girdiği sınav türü olan PMYO genel itibariyle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavından ( YKS ) sonra yapılmaktadır. 2020 YKS sınavının ilk bölümü olan Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) 27 Haziran 2020 tarihinde yapıldı. PMYO sınavına girmek içinse TYT sınavından yeterli puanın alınması gerekiyor. Peki 2020 TYT sınavı da yapıldığına göre 2020 PMYO sınavı ne zaman olacak? 2020 PMYO başvuruları ne zaman alınacak? 2020 PMYO sınavı başvuru şartları neler olacak? Bu sorulara ve daha fazlasına mümkün olduğunca bu yazıyla cevap bulacaksınız.

2020 PMYO Başvuru Şartları

Henüz 2020 PMYO Başvuru Şartları resmi olarak açıklanmadı ancak daha önceki senelerin PMYO Başvuru Şartlarını göz önünde bulundurarak 2020 PMYO Başvuru Şartlarının neler olacağı konusunda az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

  • PMYO başvurusu yapmak isteyen adayların TYT sınavından en az 250,00 ile 260,00 arasında ham puan alması gerekiyor. Bunu daha önceki senelere göre öngörebiliyoruz.
  • Adayların sınavın yapıldığı 1 ekim itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması ve sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle de 26 yaşından gün almamış olması gerekiyor.
  • En az lise mezunu olunması gerekiyor.
  • Erkek adayların en az 1.67 cm boyunda, kadın adayların ise en az 1.62 cm boyunda olması gerekiyor.
  • Adayların beden kitle indeksinin 18 ve 27 sayıları arasında olması gerekiyor.
  • Adayların polisliğe engel suçlardan işlememiş olması gerekiyor.
  • Adayların emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre belirtilen kriterleri taşıması gerekiyor.

Evet ana hatlarıyla PMYO sınavına girmek için gereken şartlar bunlar.

2020 PMYO Başvuru ve Sınav Tarihi

2020 PMYO Sınavı için başvuruların TYT sınav sonucunun açıklanmasından sonra Ağustos ayı içerisinde başlatılacağını ve sözlü mülâkat ve fiziki yeterlilik testi gibi sınav aşamalarının ise yine Ekim ayı içerisinde yapılacağını düşünüyoruz.

2020 PMYO Sınavı ile Kaç Bin Polis Alınacak?

Daha önceki senelerde olduğu gibi Polis Meslek Yüksek Okulu sayısını da göz önünde bulundurarak 2250 erkek, 250 kadın olmak üzere 2020 PMYO sınavı ile toplam 2500 Polis alımının gerçekleştirileceğini düşünüyoruz.

2020 PMYO sınavı ne zaman, başvuru şartları neler gibi konularda bilgi edindiğinize göre Pmyo başvurusu nasıl yapılır? Sınav aşamaları neler? Öğrenmek için lise mezunları nasıl polis olur başlıklı rehber yazıyı kesinlikle okumalısınız.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
GÖKHAN
GÖKHAN
1 yıl önce

PMYO PUAN DURUMU VE ALIMIN PANDEMİ KOŞULLARINDA KONTEJAN DURUMU SİZCE NE OLUR TAHMİNİNİZ?

Kapalı