Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

2020 POMEM Polis Alımı – 27.Dönem POMEM Ne Zaman?

2020 POMEM Sınavı - 27.Dönem POMEM

Üniversite mezunları yani Lisans ve Önlisans mezunları POMEM sınavlarıyla polis olabilmektedir. 2019 yılı geride kalırken haliyle polis olmak isteyen üniversite mezunları da 2020 yılında POMEM Polis alımı ‘nın ne zaman yapılacağına odaklanmış durumda.

Bu makalemizde 2020 yılında POMEM sınavlarının ne zaman yapılabileceğine dair değerlendirmelerde bulunacağız. Yaptığımız açıklamalar geçmiş tecrübelerimize dayanmaktadır yani resmi kaynaklardan alınan bilgiler değildir. O yüzden bu konuda darılmaca gücenmece yok.

2020 POMEM başvuru şartları ve sınav aşamalarını merak eden arkadaşlar bu konuda ayrıntılı bir şekilde bilgi verdiğimiz “2020 POMEM Başvuru – Sınav Aşamaları” başlıklı yazıyı buraya tıklayarak okuyabilir.

2020 POMEM Polis Alımı – 27.Dönem POMEM Ne Zaman?

Yapılan değişikliklerle birlikte POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezlerindeki eğitim sürelerinin 8 aya çıkarılması planlanmıştır. Böylece benim düşüncem 26.Dönem POMEM’den itibaren eğitim süresi 8 ay olacaktır. 26.Dönem POMEM sınav sonucunun 2020 Ocak Ayı içerisinde açıklanacağını göz önünde bulundurarak 2020 yılı içerisinde tek POMEM alımı yapılırsa 27.Dönem POMEM sınavı için başvurular büyük ihtimalle Eylül ayında 2020 KPSS ( Lisans ) sınav sonuçlarının açıklanmasının akabinde başlatılacaktır.

2019 yılında gerçekleştirilen Güven Masası Kadın Polis Alımı ve POMEM Kadın Özel Harekat Alımı gibi sürprizlerle karşılaşmazsak 2020 yılında yaklaşık 10 Bin POMEM alımı şeklinde planlanacak olan POMEM alımı 27.Dönem POMEM sınavı olacaktır.

Genel olarak 2020 POMEM Alımı27.Dönem POMEM Alımı konusundaki tahminlerimiz şu şekilde:

  • 27.Dönem POMEM sınavı için müracaatlar 2020 eylül ayı içerisinde başlatılacaktır.
  • Lisans mezunları 2020 POMEM sınavına 2019 ve 2020 KPSS P3 puanlarıyla başvuru yapabilecekken, Önlisans mezunları 2018 KPSS P93 puanıyla başvuru hakkına sahip olacaktır.
  • Yaklaşık 10 Bin POMEM alımı olacak ve bu kontenjanın 8000’i Lisans mezunlarına, 2000’i ise Önlisans mezunlarına ayrılacaktır.
  • Bu düşünceler 2020 yılı içerisinde tek POMEM alımı söz konusu olması halinde gerçekleşebilir, yani 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılı ortasında da POMEM Polis alımları olabilir.

Yukarıda da belirttiğim gibi arkadaşlar bunlar resmi bir kaynaktan edinilmiş bilgiler değil, kendi tecrübelerimize dayanarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerdir. O yüzden 2020 yılında yapılacak olan POMEM Polis alımları konusundaki başvuru tarihleri ve başvuru şartları Polis Akademisi tarafından resmi açıklamalar yapılmasıyla kesinlik kazanacaktır.

2020 POMEM Polis alımları konusunda ki düşüncelerinizi, sizler de yorum kısmından aktarabilirsiniz.

 

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
32 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayşe
Ayşe
1 yıl önce

2020 yılında Lise mezunu dışardan bayan pöh alımı yine olcak mı

Last edited 1 yıl önce by Ayşe
derya
derya
1 yıl önce

merhaba önlisans mezunuyum 27. pomem alımları önlisans 2020 kpss den sonra mı olur

Alev
Alev
1 yıl önce

POMEM için bu yıl kpss ye gircem üniversite 4.snfm bu gidişle okul btmyck diploma yok yinede olabiliyo muyum yoksa mezun olup mu başvuruluyor Bilgi verir misiniz

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Alev

Mezun olup başvurmanız gerek öğrenciyken olmaz maalesef

Ali kemal
Ali kemal
1 yıl önce

İyi günler parkur eğitimlerine ne zaman başlamalıyız bide sözlü mükalatta ne yapılır ne edilir öyle bi yazınız varmıdır anlatan ?

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Ali kemal

Iyi günler, sınav duyurusu geldikten 1-2 ay önce başlasanız yeterli olur. Sözlü mülakat konusunda daha önceden hazırladığım şu yazıyı okuyabilirsin.

# https://polissayfasi.com/polislik-sozlu-mulakatinda-nelere-dikkat-etmeliyim/

Ayrıca şu kategorideki yazılara da göz atmanda fayda var.

Spor mülakatına nasıl hazırlık yapılır?
# https://polissayfasi.com/polislik-spor-mulakatina-nasil-hazirlik-yapilir/

Mülakat anıları
# https://polissayfasi.com/category/polislik/mulakat-anilari/

Mülakat soruları
# https://polissayfasi.com/category/polislik/mulakat-sorulari/

Kemal
Kemal
1 yıl önce

Çoğu kişi ağustos eylül arası alım olabilir diyolar önlisanslar neden beklemiyolar o kadar insan boşunamı giriyor sınava önlisans sınav sonucu açıklandıklan sonra alım olurmu sizce

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Kemal

Mevcut gündemden dolayı yeni POMEM alımı 2021’e bile sarkabilir, daha 26.dönem POMEMi açıklamadılar ki daha açıklanmaz Corono virüs salgını ile her şey normale dönene kadar. Bu nedenlerden ötürü yeni POMEM alımı sarkacaktir.

MirZa
MirZa
1 yıl önce

Kpss puanın fazla bi etkisi varmıdır 65 alsam ne olur 70 alsam ne olur mesela ?

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  MirZa

KPSS % 25’i alınarak başarı puanının ve sıralamasının oluşturulmasında etkili olmaktadır. Rakip fazla olduğu için her puan önem taşır. Dilersen POMEM başarı puanı hesaplama aracıyla hesaplama yapabilirsin.
# https://polissayfasi.com/pomem-basari-puani-hesaplama/

Ahmett
Ahmett
1 yıl önce

Alım ne zaman olur sınavdan önce olursa 1 yılımız çöpemi gidecek ? Ben bu yüzden çok korkuyorum her sene önümüze kaç kişi gelecek çünkü

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Ahmett

2020 yılında POMEM alımı kpss’den sonra olacak büyük olasılıkla, zaten daha 25.dönem ve 26.dönem pomem açıklanmadı, bu ay açıklandı desek eğitimlerinin bitişi yine 9. 10.ay olacak, yeni alımlar genelde bir öncekilerin mezun olacağı zaman veya daha sonra yapılır. Yani bu yüzden sınavdan önce alım olmaz gibi duruyor.

Ahmett
Ahmett
1 yıl önce
Reply to  Admin

Allah razı olsun rahatladım :))

Mustafa
Mustafa
1 yıl önce

Alım kpss sınavından önce olursa ne yapmamız gerekiyor nası başvuru yapabiliriz ?

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Mustafa

POMEM için yeterli KPSS puanının olması gerekir, eğer sınavdan önce alım olursa ancak 2018 – 2019 KPSS puanı olan adaylar başvuru yapabilir. Hiç puanı olmayan adaylar ise mecburen Kpss’den sonra POMEM alımının yapılması beklemelidir.

Berk
Berk
1 yıl önce

İyi günler bu yıl kpss puanıyla düşünüyorum elenmem durumunda bidahaki alımda bu yıl puanımla başvuru hakkım varmıdır

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Berk

iyi günler, doğrudur hakkınız var. Son 2 senenin herhangi birinin kpss puanıyla başvuru yapabilirsiniz

Kapalı