Sitemizde toplam: 196 yazı ve cevaplanmış 1249 soru bulunmaktadır. 
POLİSLİKPOMEM

2020 POMEM Polis Alımı – 27.Dönem POMEM Ne Zaman?

2020 POMEM Sınavı - 27.Dönem POMEM

Üniversite mezunları yani Lisans ve Önlisans mezunları POMEM sınavlarıyla polis olabilmektedir. 2019 yılı geride kalırken haliyle polis olmak isteyen üniversite mezunları da 2020 yılında POMEM Polis alımı ‘nın ne zaman yapılacağına odaklanmış durumda.

Bu makalemizde 2020 yılında POMEM sınavlarının ne zaman yapılabileceğine dair değerlendirmelerde bulunacağız. Yaptığımız açıklamalar geçmiş tecrübelerimize dayanmaktadır yani resmi kaynaklardan alınan bilgiler değildir. O yüzden bu konuda darılmaca gücenmece yok.

2020 POMEM başvuru şartları ve sınav aşamalarını merak eden arkadaşlar bu konuda ayrıntılı bir şekilde bilgi verdiğimiz “2020 POMEM Başvuru – Sınav Aşamaları” başlıklı yazıyı buraya tıklayarak okuyabilir.

2020 POMEM Polis Alımı – 27.Dönem POMEM Ne Zaman?

Yapılan değişikliklerle birlikte POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezlerindeki eğitim sürelerinin 8 aya çıkarılması planlanmıştır. Böylece benim düşüncem 26.Dönem POMEM’den itibaren eğitim süresi 8 ay olacaktır. 26.Dönem POMEM sınav sonucunun 2020 Ocak Ayı içerisinde açıklanacağını göz önünde bulundurarak 2020 yılı içerisinde tek POMEM alımı yapılırsa 27.Dönem POMEM sınavı için başvurular büyük ihtimalle Eylül ayında 2020 KPSS ( Lisans ) sınav sonuçlarının açıklanmasının akabinde başlatılacaktır.

2019 yılında gerçekleştirilen Güven Masası Kadın Polis Alımı ve POMEM Kadın Özel Harekat Alımı gibi sürprizlerle karşılaşmazsak 2020 yılında yaklaşık 10 Bin POMEM alımı şeklinde planlanacak olan POMEM alımı 27.Dönem POMEM sınavı olacaktır.

Genel olarak 2020 POMEM Alımı27.Dönem POMEM Alımı konusundaki tahminlerimiz şu şekilde:

  • 27.Dönem POMEM sınavı için müracaatlar 2020 eylül ayı içerisinde başlatılacaktır.
  • Lisans mezunları 2020 POMEM sınavına 2019 ve 2020 KPSS P3 puanlarıyla başvuru yapabilecekken, Önlisans mezunları 2018 KPSS P93 puanıyla başvuru hakkına sahip olacaktır.
  • Yaklaşık 10 Bin POMEM alımı olacak ve bu kontenjanın 8000’i Lisans mezunlarına, 2000’i ise Önlisans mezunlarına ayrılacaktır.
  • Bu düşünceler 2020 yılı içerisinde tek POMEM alımı söz konusu olması halinde gerçekleşebilir, yani 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılı ortasında da POMEM Polis alımları olabilir.

Yukarıda da belirttiğim gibi arkadaşlar bunlar resmi bir kaynaktan edinilmiş bilgiler değil, kendi tecrübelerimize dayanarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerdir. O yüzden 2020 yılında yapılacak olan POMEM Polis alımları konusundaki başvuru tarihleri ve başvuru şartları Polis Akademisi tarafından resmi açıklamalar yapılmasıyla kesinlik kazanacaktır.

2020 POMEM Polis alımları konusunda ki düşüncelerinizi, sizler de yorum kısmından aktarabilirsiniz.

 

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

13
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Yorum Yazanlar
Mahmut erenAdminAliMürselPınar Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mahmut eren
Ziyaretçi
Mahmut eren

Bu yıl önlisans kpsss olarak başvuracam sizce ne kadar şansım vardır alınma durumum olabilirmi çünkü lisanslar öncelikli diyip kafa karıştıranlar var sırf olabilmek için sağlık bölümünü bıraktım şimdiden teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mahmut POMEM alımında lisans mezunları ile önlisans mezunlarına ayrılan kontenjan farklı oluyor ve lisans mezunları kontenjanın %80’inini alıyor bu yönden lisans mezunları biraz daha şanslı oluyor. Ancak neticede senin sıralaman önlisans mezunları arasında yapılacak bu yönden herhangi bir dezavantaj yok. Başarılar dilerim.

Mahmut eren
Ziyaretçi
Mahmut eren

Teşekkür ederim. İstiyorum da çok kararsızım o sıralama şans bizde olurmu hayallerimiz bidaha yıkılmasın yıllarımız çöpe gitmesin

Admin
Ziyaretçi
Admin

Nasip, rabbim izin verdikten sonra her şey olur, hayırlısı diyerek hazırlan, usanmadan dene sonunda olur inşallah, şimdiden kolaylıklar dilerim.

Ali
Ziyaretçi
Ali

Alım be zaman olurr?

Admin
Ziyaretçi
Admin

2020 pomem için başvuruların eylül veya ekim ayı içerisinde başlatılması muhtemel görünüyor.

Mürsel
Ziyaretçi
Mürsel

26. donem pomem ne zaman aciklanir tahmininiz var mi acaba ya da bir duyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

Bu ay içerisinde açıklanır, ocak sonunu bulmaz diye düşünüyorum.

Mürsel
Ziyaretçi
Mürsel

teşekkürler çoğu 15 ile 25 i arasinda diyor ama ben en çok sizin tahminlerinize güvendiğim icin size sormak istedim açıkçası

Admin
Ziyaretçi
Admin

Bende teşekkür ederim, hakkınızda hayırlısı olsun, sonuçlar açıklanınca güzel haberler verin inşallah.

Mürsel
Ziyaretçi
Mürsel

insallah

Pınar
Ziyaretçi
Pınar

Polis olmak icin kac puan almamiz gerekiyor universite sınavından

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Pınar, 2019 PMYO başvuru şartlarına göre PMYO sınavı için başvuru şartı TYT 250,00 ham puandı. Garanti olması açısından en az 260,00 ham puan olursa daha iyi olur.

Kapalı