Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

24.Dönem POMEM Sözlü Mülakat Sınavı Giriş Belgeleri

24.Dönem POMEM 3 Bin Kadın Polis Alımı Sınav Giriş Belgeleri

Ön sağlık kontrolleri ve fiziki yeterlilik sınavından başarıyla geçerek 2500’ü lisans, 500’ü önlisans olmak üzere toplamda 3000 kadın polis alımı için yapılacak olan mülakat sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınav yerleri ve tarihleri Polis Akademisi tarafından 28.07.2019 tarihi itibariyle açıklandı.

Kadın polis adayları mülakat sınavına 30 Temmuz 2019 ile 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında katılacak.

24.Dönem POMEM mülakat sınavına katılacak olan kadın polis adayları sınav giriş belgelerini Polis Akademisi resmi sitesi üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak temin edebilecekler.

24.Dönem POMEM mülakat sınavına katılacak olan adayların yanlarında götürmesi gerekenler

  • 24.Dönem POMEM kadın polis alımına katılacak olan adaylar sınav giriş belgelerinde belirtilen tarih, zaman ve yerde sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı ile birlikte hazır olacaklar.

24.Dönem POMEM mülakat sınavına katılacak olan adayların yanlarında götürmemesi gerekenler

Kadın polis adaylarının sözlü mülakat sınavına gelirken yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer elektronik eşya getirmemesi gerekmektedir.Belirtilen bu eşyaların olması halinde bu eşyaların sınav yerine sokulmasına müsade edilmeyecektir.

Sözlü Mülakatın POMEM Başarı Puanı Hesaplamadaki Etkisi Nedir?

24.Dönem POMEM sınavına katılan adayların başarı puanı hesaplanırken KPSS puanı, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Mülakat Sınavının ortalamaları alınacaktır.

  • KPSS puanının %25’i,
  • Fiziki Yeterlilik Sınavının %25’i,
  • Sözlü Mülakat Sınavının %50’si alınarak başarı puanı hesaplanacak ve kazanan adaylar belirlenecektir.

24.DÖNEM POMEM SINAV GİRİŞ BELGELERİ

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı