Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

25.Dönem POMEM 500 Kadın Özel Harekat Alımı Başvuru Klavuzu

500 Kadın Özel Harekat Polisi Alımına Nasıl Başvuru Yapılır?

500 Kadın Özel Harekat Alımı Başvuru

13 eylül 2019 tarihinde polis akademisi üzerinden yapılan duyuru ile 25.Dönem POMEM 500 Kadın Özel Harekat alımı ve sınavına ilişkin başvuru tarihi ve başvuru şartları açıklandı.

17 Eylül itibariyle başvuruları başlatılan 25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavına lise mezunları, önlisans mezunları ve  lisans mezunları girebilmekte olup başvuracak adayların mezuniyet düzeylerine göre KPSS puan şartını karşılaması gerekmektedir.

25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavına katılacak adaylar için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS);

  • Lise mezunları için KPSS P94 puan türünden en az (65),
  • Önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az (65),
  • Lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının KPSS P3 puan türünden en az (60) puan almış olmak şartı bulunmaktadır.

25.Dönem POMEM Özel Harekat Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

Polis akademisi üzerinden ön başvuruların başlatılmasının ardından klavuzda belirtilen banka hesabına başvuru ücretini yatıran adaylar pa.edu.tr üzerinden e-devlet şifreleriyle giriş yaparak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

25.Dönem POMEM Özel Harekat Alımı Sınav Ücreti Ödeme Şekli

Ön başvuruda bulunmak isteyen adaylar tarafından önce sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (YÜZ Türk Lirası) 17 Eylül 2019 saat 09:00’dan, 27 Eylül 2019 saat 17:00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan “25. DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI” nolu hesaba yatırılacaktır.

  • Yalnızca Halkbank Şubelerinden ve Halkbank ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. (Halkbank İnternet Bankacılığından ve Diğer Bankaların, İnternet Bankacılığı, EFT ve ATM’lerinden Başvuru Ücreti Yatırma İşlemi Yapılmayacaktır.)
  • Şahsen başvuru esnasında istenen belgeler kapsamında “sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” istenildiğinden ADAYLARIN SINAV ÜCRETİNİ YATIRIRKEN KENDİ ADINA KENDİ T.C. KİMLİK NUMARASI İLE BİRLİKTE,“25.DÖNEM ÖZEL HAREKAT BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE POMEM GİRİŞ SINAVI” için ücret yatırdıklarını belirterek sınav ücretini yatırmalarını ve alınan dekontun şahsen başvuru evrak teslimi sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

25.Dönem POMEM Özel Harekat Sınavı İnternet Üzerinden Ön Başvuru

  • İnternet ortamında doldurulması gereken ilgili zorunlu hanelerin doldurulmaması;
  • Öğrenim bilgileri, yaş,Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları vb. bilgilerde eksiklik, yanlışlık, tutarsızlık olması,
  • Başvuru işleminin sonuçlandırılmaması,
  • Ön başvurunun internet haricinde posta ve kargo yoluyla veya başka bir yöntemle yapılması,
  • Başvuru merkezinde yapılacak incelemeler sonucunda adayın gerekli giriş koşullarını taşımadığının tespit edilmesi durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

25.Dönem POMEM Özel Harekat Sınavı Şahsen Başvuru

Ön başvuruların bitmesinin ardından adaylar daha sonraki bir tarihte ilan edilen sınav merkezlerinden birine şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü için çağrılacaktır. Fiziki yeterlilik sınavı da aynı zamanda veya daha sonraki bir tarihte yapılabilir.

Özel Harekat Giriş sınavı; ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat/sözlü sınavı şeklinde yapılır.

Ön başvurusu alınan adaylar en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak kadın öğrenci kontenjanının en fazla on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gül
Gül
2 yıl önce

İyi günler. Ben meslek içinden özel harekata geçmek istiyorum seneye KPSS sınavına girip. 93 doğumluyum fakat her yıl alım oluyor mu pöhe meslek içinden. Bide yaşım tutar mı

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Gül

İyi günler Gül, meslek içinden özel harekat için her yıl alım ilanı gelmemekte. Ancak polis okulu öğrencisiysen Pomem, Pmyo veya Paem’de mezun olmaya yakın öğrenciler arasından özel harekat alımı için komisyon kurulmaktadır. ÖZEL harekat yaş şartı meslek içinde de 28 yaşından gün almamış olmaktır.

Gül
Gül
2 yıl önce
Reply to  Admin

Ben baktım ama 30 yazıyor yaş sınırı. Peki sürekli okullara geliyor mu. Bazen gelmiyorlar galiba

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Gül

Polis memuru personel için özel harekat temel eğitim kursu yaş şartı 28 yaşından gün almamış olmaktır. Komiser yardımcısı ve komiser rütbesindeki personel içinse 30 yaşından gün almamış olmaktır.

Evet okullarda da her zaman özel harekat için seçme yapılmamaktadır.

Gül
Gül
2 yıl önce
Reply to  Admin

Teşekkür ederim beyefendi.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Gül

Rica ederim Gül Hanım, başarılar dilerim.

Gül
Gül
2 yıl önce
Reply to  Admin

ALLAHIM razı olsun.

Kapalı