Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

25.Dönem POMEM Başvurusu Hakkında

25.Dönem POMEM Başvuru Tarihi Ne Zaman?

31 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan Resmi Gazeteye göre 25.Dönem POMEM ile Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere 500 kadın polis alımının yapılacağı duyuruldu.

Lisans mezunları için yapılan 2019 KPSS sınavının sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklandı.

25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavında KPSS puan şartı olmadan alım yapılacak.

Geçmiş dönemlerde yapılan POMEM sınavlarına katılabilmek için adayların KPSS P3 puanının en az 60 olması gerekiyordu.

25.Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman?

23.Dönem POMEM öğrencileri mezun olarak yaklaşık 2 hafta önce polis memuru olarak göreve başladı.

24.Dönem POMEM içinse güven masası kapsamında 3000 kadın polis memurunun alımı planlandı ve mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Detaylı bilgi için buraya tıklayıp kadın polis alımı ve güven masası başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Şu anda mevcut olan 23 Polis Meslek Eğitim Merkezinde ( POMEM ) eğitim gören polis okulu öğrencisi bulunmuyor.

Ancak Polis Akademisi tarafından çok yakın bir zamanda yapılacak olan 25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavıyla 500 kadın polis alımı gerçekleştirilecek ve POMEM’lerde eğitime başlatılacak.

25.Dönem POMEM sınavı için başvuruların eylül ayı içerisinde başlatılması bekleniyor.

25.Dönem POMEM Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belirttiğimiz kriterleri taşıyan adaylar 25.Dönem POMEM sınav ilanının Polis Akademisi tarafından yayınlanması üzerine Polis Akademisi tarafından belirlenen banka hesabına başvuru ücretlerini yatırarak pa.edu.tr üzerinden e-Devlet şifreleriyle yapabileceklerdir.

  • Adaylar POMEM için ön başvurularını bu şekilde yaptıktan sonra yine Polis Akademisi tarafından başka bir tarihte şahsen başvuru işlemleri için çağrılacaklardır.

25.Dönem POMEM Başvuru Şartları

POMEM sınavına lisans mezunlarının yanında önlisans mezunları da katılabilmektedir.

Ancak 25.Dönem POMEM sınavı Özel Harekat branşına tahsis edilmiş ve 500 kadın polis alımı planlanmıştır.

Böylece 25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavına lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu kadın adaylar katılabilecek.

25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavında KPSS puan şartı da bulunmayacak.

Güncel POMEM Yaş Şartı Nedir?

Pomem sınavına katılmak isteyen erkek ve kadın adayların güncel yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Bu da demek oluyor ki 2019 yılında yapılacak olan POMEM sınavına 1991 doğumlular istisnasız katılabilecektir.

  • Ayrıca doğum tarihi 1 0cak 1990’dan sonra olan yani 2 Ocak 1990 doğumlular ve sonrası da POMEM sınavına katılma hakkına sahiptir.

Güncel POMEM Boy Kilo Şartı Nedir?

POMEM sınavına katılmak isteyen erkek adayların en az 1.67 cm boyunda olması gerekirken, kadın adayların en az 1.62 cm boyunda olması gereklidir.

Ayrıca kadın ve erkek adayların beden kitle indeksinin 18 ve 27 arasında olması zorunludur. Bu sayıların altında ve üstünde olursa aday polis olamaz.

POMEM konusunda detaylı bilgi için sitemizde bulunan POMEM kategorisini ve sağlık şartları yönünden polisliğe uygun olup olmadığınızı öğrenmek için Sağlık Şartları kategorisini inceleyebilirsiniz.

  • Bunların dışında polislikle ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu yorum kısmından sorarak anında cevap alabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mucahit
Mucahit
2 yıl önce

hocam kpss a ve ya b grubu için p3 puan farkı oluyor mu yanı demek istediğim bu yıl aldığım (2019) p3 puanım ile pomem’e başvuru yapabilirim değil mi

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Mucahit

Merhaba Mücahit, 2019 KPSS P3 puanıyla yeni POMEM alımına başvuru yapabilirsiniz ayrıca 2018 KPSS puanı da geçerli olmaktadır.

Mucahit
Mucahit
2 yıl önce
Reply to  Admin

teşekkur ederim

Kapalı