Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

25.Dönem POMEM – Kadın Özel Harekat Spor Parkuru

Özel Harekat Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı

Özel Harekat Spor Mülakatı

25.Dönem POMEM ile alımı gerçekleştirilecek olan 500 kadın özel harekat polisi için sınav giriş belgeleri ve özel harekat spor mülakatı talimatı 27 Ekim 2019 tarihi itibariyle yayımlandı.

Hatırlanacağı üzere 25.Dönem POMEMKadın Özel Harekat alımına lise mezunları, önlisans mezunları ve lisans mezunları başvuru hakkına sahipti.

500 Kadın Özel Harekat alımı için başvuruları kabul edilen ve sınav yerleri belli olan adaylar bundan sonra şahsen başvuru için sınav yerlerine giderek ön sağlık kontrollerinden geçirilecekler ve ardından fiziki yeterlilik testine tabi tutulacaklar.

Fiziki yeterlilik sınavında da başarılı olan adaylar daha sonra sözlü mülakat için çağrılacaklar.

500 Kadın Özel Harekat alımına katılan adayları normal POMEM, PMYO fiziki yeterlilik sınav parkurundan farklı olarak 8 etapdan oluşan bir parkur bekliyor.

Yani Özel Harekat sınavına katılan adayların POMEM ve PMYO’daki spor parkurundan farklı olarak Denge Aleti etabından da geçmesi gerekiyor.

Adaylar takla etabından geçtikten sonra Denge Aleti etabına girecek ve yerleşme alanı 5,5 metre, yüksekliği 60 cm, uzunluğu yürüme mesafesi 5 metre, üst basma yeri 10 cm eninde olan denge aletinin başlangıç noktasına (denge aletinin başından 10 cm iç kısımda işaretle belirlenen yer) çıkacak ve bitiş kısmına (denge aletinin sonunda 40 cm iç kısımda işaretle belirtilen yer) kadar denge aleti üzerinde yürümek veya koşmak suretiyle bu etabı tamamlayacaktır. Bu etabı veya belirlenen mesafeyi (4,5 metre) tamamlamayan aday diskalifiye edilerek elenir. Aday, denge aletinden düşmesi durumunda düştüğü yerden tekrar denge aletine çıkarak denge aleti parkuruna devam edecektir.

Polis Özel Harekat Spor Mülakatı toplamda 8 etaptan oluşacak ve bu etaplar şu şekilde olacaktır.

  1. Sıçrama Tahtası
  2. Lastik İçerisinden Geçme
  3. Sağlık Topuna Dokunma
  4. Ağırlık Taşıma
  5. Takla Atma
  6. Denge Aleti
  7. Slalom Koşu
  8. Engel

500 Kadın Özel Harekat alımı için Fiziki Yeterlilik Testine katılan adaylardan 40 saniye ve altında bitirenler tam puan yani 100 puan alacakken, 48 saniyede bitiren adaylar 60 puan alacak, 48 saniyenin üstünde bitiren adaylar ise başarısız kabul edilecektir.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ceyda
Ceyda
10 ay önce

18 yaşında liseyi bitirsem sınava girsem hemen polis olabilirmiyim yoksa bunun için yaş mı beklemem gerekiyor ?

Kapalı