Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

25.Dönem POMEM Özel Harekat Sınavı Duyurusu

25.Dönem POMEM ile 500 Kadın PÖH Alımı Yapılacak

500 Kadın PÖH Alımı

31 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan resmi gazetenin ilanlar bölümünde Polis Akademisine bağlı olarak 25.Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere 500 kadın öğrenci alımının yapılacağı resmen duyuruldu.

Bu duyuruya göre 2019 yılı için özel harekat branşına 500 kadın polisin alımı gerçekleştirilecek.

25.Dönem POMEM Özel Harekat branşına alınacak adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.

25.Dönem POMEM Özel Harekat Sınavına Kimler Başvuru Yapabilir?

  • Lise ve dengi okul mezunu kadınlar
  • Önlisans mezunu kadınlar
  • Lisans mezunu kadınlar
  • En az 1.62 cm boyunda olanlar.
  • Beden kitle indeksi 18 ve 27 arasında olanlar.
  • Daha önceki alımlara dayanarak 500 kadın PÖH alımı yaş şartının sınava katılacak adaylar için 28 yaşından gün almamış olmak olacağını söyleyebiliriz. Tabi bu konuda kesin bilgi Polis Akademisi tarafından yapılacak duyuru ile gelecektir.

25.Dönem POMEM Özel Harekat Alımında KPSS Puan Şartı Olmayacak!

25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavı başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar ilerleyen zamanda Polis Akademisi tarafından yayımlanacaktır.

Polislikle ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmından sorun hemen cevaplayalım. PÖH konusunda daha detaylı bilgi için sitemizde bulunan PÖH kategorisini inceleyebilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
gul1845
gul1845
2 yıl önce

admin sayın süleyman soylu kpss şartı ile özel harekat alacağız demişti. kpss şartı olsa bile puan kaç olur. ben daha spora başlamadım tam şartlar açıklanmadan başlamak istemedim, bekleyelim mi yoksa başlayalım mı.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  gul1845

Merhaba Gül, kadın pöh alımı için KPSS şartı olursa lisans için p3 50, önlisans için p93 60 ve lise mezunları içinse 60 olabilir diye düşünüyorum.
Gerekçelerim ise polis özel harekat branşı fiziki gücün, dayanıklılığın ön plana çıktığı ve her zorluğa göğüs gerebilecek karakterdeki insanların yapabileceği bir meslektir. Bunun için fiziki yeterlilik testi daha fazla önem taşımaktadır.
Dolayısıyla kpss puan şartı olursa normal pomem alımından daha düşük olacaktır. ( kişisel görüşümdür, bu konuda herhangi bir duyum almadım. )

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  gul1845

Söylediğim sebeplerden dolayı pöh alımı için kpss puan şartının olmama ihtimalini de göz önünde bulundurarak spor yapmaya başlarsanız sizin için iyi olur. Özellikle günlük 45 dakika ile 1 saat arası koşu yapmanız meseleyi çözer.

Kapalı