Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

25.Dönem POMEM, Yeni POMEM Alımı Ne Zaman?

Yeni POMEM - Polis Alımı Ne Zaman Olacak?

POMEM Nedir?

Pomem yani Polis Meslek Eğitim Merkezi, üniversite mezunları arasından polis alımının gerçekleştirildiği ve günümüzde ortalama 5-6 aylık yatılı eğitimin olduğu, uygulamalı ve teorik eğitim veren polis eğitim merkezleridir.

Mevcut olarak 23 POMEM okulu bulunmaktadır ve şuan 23.Dönem POMEM’i kazanan öğrenciler bu okullarda eğitim görmektedir.

2019 POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu konuda sitemizdeki POMEM kategorisinde ayrıntılı bilgi verdiğimiz yazılar mevcut dilerseniz ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Ancak yine de genel POMEM başvuru şartları şöyledir:

  • 30 yaşından gün almamış olmak,
  • Erkekler için en az 1.67 cm boyunda olunması,
  • Kadınlar için en az 1.62 cm boyunda olunması,
  • Lisans KPSS P3 puanının en az 60 olması,
  • Önlisans KPSS P93 puanının en az 70 olması,
  • Beden kitle indeksinin 18 ve 27 arasında olması gibi şartlar bulunmaktadır.

Yeni POMEM Alımı ( 25.Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman? )

Polis olmak isteyen üniversite mezunları yeni POMEM alımının yapılmasını bekliyor.

Güncel olarak POMEM sınavlarına artık lisans mezunlarının yanında önlisans mezunları da katılabilmektedir.

POMEM sınavlarına katılacak olan lisans mezunlarının KPSS P3 puanı en az 60 olmak zorundayken, önlisans mezunlarının KPSS P93 puanı en az 70 olmak zorundadır.

2019 KPSS genel yetenek-genel kültür sınavının 14 Temmuz tarihinde yapıldığını da göz önünde bulundurarak yeni POMEM ilanının gelmesi bu sınavın sonuçlarının açıklanmasından sonra olacaktır.

Ayrıca 16 Temmuz 2019 tarihinde Polis Akademisi tarafından yapılan duyuru ile 23.Dönem POMEM’lerde eğitim gören öğrencilerin POMEM eğitim sonu sınavlarının 3 ve 5 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Tüm bunları hesaba kattığımız da 25.Dönem POMEM alımının önümüzdeki 1-2 ay içerisinde yapılacağını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi Polis Akademisi 24.Dönem POMEM sınavında polis merkezi güven masası, personel ihtiyacını karşılamak amacıyla sadece kadın polis adaylarına imkan verdi ve 2500 lisans, 500 önlisans kadın polis adayı 24.Dönem POMEM ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavına katıldı.

Henüz 24.Dönem POMEM sözlü mülakat sınavının yapılacağı tarih belli olmadı ancak yakın bir zamanda kadın polis adayları için mülakat aşamalarının başlatılacağını söyleyebiliriz.

Üniversite mezunları için polislik konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için sitemizde bulunan POMEM kategorisini inceleyebilirsiniz.

POMEM Başarı Puanı Hesaplamak için bu bağlantıya tıklayınız.

POMEM Beden-Kitle İndeksi Hesaplamak için bu bağlantıya tıklayınız.

POMEM Yaş Şartı Hesaplamak için bu bağlantıya tıklayınız.

Bütün bunların dışında polislikle ilgili merak ettiğiniz tüm konuları yazı altından sorabilirsiniz.Detaylıca cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı