Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

26.Dönem POMEM Başvuru

26.Dönem POMEM Başvurular Başladı

Polis akademisi tarafından yapılan duyuruya göre 26.Dönem POMEM ile üniversite mezunu 7 bin polis alımının yapılacağı bildirildi. Yapılan duyurudan sonra 26.Dönem POMEM başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuruların başlatılmasını bekliyordu.

  • 26. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın aday olmak üzere toplam 7000 polis alınacak.

26.Dönem POMEM Başvuruları 14.10.2019 tarihi itibariyle başlatıldı. Başvurular 25 Ekim 2019 saat: 23.59’a kadar sürecek olup;

POMEM başvurusu yapmak isteyen adayların Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “26. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba 130 TL olan başvuru ücretini yatırması gerekiyor.

  • Başvuru ücretinin sadece Halkbank Şubeleri ve ATM’lerinden veya internet bankacılığından yatırılması gerektiğini hatırlatalım.

26.Dönem POMEM başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru ücretini yatırdıktan sonra aşağıda verdiğimiz polis akademisi bağlantısı üzerinden e-devlet şifreleriyle giriş yaparak ön başvuruyu gerçekleştirecektir.

26.Dönem POMEM’e Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Lisans veya önlisans mezunu olunması,
  • Lisans mezunlarının KPSS P3 puanının en az 60 olması,
  • Önlisans mezunlarının KPSS P93 puanının en az 65 olması,
  • Kadın adayların en az 1.62 cm boyunda olması,
  • Erkek adayların en az 1.67 cm boyunda olması,
  • Adayların beden kitle indeksinin 18 ve 27 arasında olması gibi şartlar aranmaktadır.

26.Dönem POMEM için ön başvuruyu yapan adayları daha sonra ne bekliyor?

POMEM için ön başvuruların yapılmasından sonra adaylar daha sonraki bir tarihte polis akademisi resmi sitesi üzerinden şahsen başvuru işlemleri için çağrılmayı bekleyecekler ve kendilerine verilen tarihte şahsen başvuru işlemleri için ilgili sınav merkezine gideceklerdir.

POMEM şahsen başvuru işlemleri esnasında adayların yanlarında getirmesi istenen birtakım evraklar bulunmaktadır.

26.Dönem POMEM sınavı ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakat olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecek.

Yazdıklarımız haricinde polislikle ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Ayrıca POMEM başarı puanı hesaplama gibi hesaplama araçlarından faydalanmak için HESAPLAMA kategorisini inceleyebilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Berna
Berna
1 yıl önce

Bayan olarak pomem e başvurmak istiyorum ünv önlisans mezunuyum lise olarak pmyo mi başvurmak mantıklı yoksa pomem mi?

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Berna

Merhaba Berna, PMYO başvurusu yapabilmeniz için TYT puanınızın olması gerekecek, POMEM içinse KPSS puanı gerekir. POMEM konusunda şansınız daha fazla olabilir aynı yıl içerisinde birden çok POMEM alımı olduğu için. Bunun dışında pek fark yok, mülakat aşamaları aynı.

Can Bey
Can Bey
2 yıl önce

26.pomem mülakat yerleri açıklanması felan tahminen nezman olur ?

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Can Bey

26.dönem POMEM sınav giriş belgeleri kasım ayının ortasında açıklanır muhtemelen. 10 – 15 kasım arası gibi.

Kapalı