Sitemizde toplam: 221 yazı ve cevaplanmış 3125 soru bulunmaktadır. 

26.Dönem POMEM Sınavı Giriş Belgesi ve Spor Parkuru

26.Dönem POMEM Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı

26.Dönem POMEM Sınavı

26.Dönem POMEM ile alımı yapılacak olan 7 bin üniversite mezunu polis memuru için sınav giriş belgeleri ve fiziki yeterlilik sınavı talimatı 15.11.2019 tarihi itibariyle yayımlandı.

Polis akademisi tarafından yapılan duyuruya göre 26.Dönem POMEM sınavı için çağrılan adaylar belirtilen tarih ve yerde şahsen başvuru işlemlerini yaparak ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına katılacaklar.

Adayların sınav merkezlerine gelirken yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekiyor.

26.Dönem POMEM sonuçları ise tüm sınav aşamalarının sona ermesinden sonra Polis Akademisi resmi internet sitesi olan pa.edu.tr aracılığıyla adaylara duyrulacak.

Adaylar mezuniyet düzeylerine göre aşağıda vermiş olduğum bağlantılar ile sınav giriş belgesine ulaşabilir.

POMEM sınavında başarı sıralaması önlisans ve lisans mezunları için ayrı ayrı yapılacak olup ayrıca kadın ve erkek adaylarda kendi içlerinde ayrı değerlendirilecektir.

POMEM sınavında KPSS puanının %25’i, Fiziki Yeterlilik Sınavının %25’i ve Sözlü Mülakat Sınavının %50’si alınarak en yüksek puandan başlanarak başarı sıralaması oluşturulacak ve kazanan adaylar belirlenecektir.

POMEM mülakat süreci hakkında deneyim kazanmak için Mülakat Anıları kategorisine girip daha önceden mülakatlara katılmış olan adayların paylaşmış oldukları yazıları okuyabilirsiniz.

Polislik sözlü mülakatında çıkan sorular için Mülakat Soruları kategorisine girip paylaşmış olduğumuz soruları ve cevaplarını inceleyebilirsiniz.

POMEM spor mülakatı – Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı detaylı anlatım için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Polislikle ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Sınavlara katılacak olan arkadaşlara başarılar dileriz.

Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı