Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

5.Dönem PAEM Mülakatında Yaşadıklarım

Komiser Yardımcılığı Mülakat Anısı

1.Gün Ön Sağlık Kontrolü ve Spor Mülakatı

Merhabalar, 5.Dönem PAEM mülakatında yaşadıklarım neler, bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle biraz kendimdem bahsedeyim arkadaşlar. Ben Ahmet 27 yaşındayım, beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum, 5.Dönem PAEM komiser yardımcılığı için KPSS başvuru puanım ise 72’dir.

5.Dönem PAEM mülakatı şahsen başvuru için çağrıldığımız ilk gün grup grup içeri aldılar ve belgeleri, dosyaya hangi sıraya göre koyacağımızı gösterdiler, bu esnada oradaki görevliler sağ olsun yakından ilgileniyorlar.

Dosyanız hazırlanıp komisyona teslim edildikten sonra ön sağlık kontrolüne alınıyorsunuz.

Ön sağlık kontrolünde alt kısımda şort oluyor, üst kısımda ise herhangi bir elbise bulunmuyor. Komiser yardımcılığı ön sağlık kontrollerinde aday sağlık bilgilendirme formunda belirttiğimiz durumlara göre inceleme yapıyorlar. Çök kalk yapıp kolları kontrol ediyorlar, renk körü olup olmadığınızı anlamak için test yapıyorlar.

Aynı gün spor mülakatına girdim. Spor mülakatında yani Fiziki Yeterlilik Testinde daha önce fazla hazırlık yapmadığımdan çok yüksek puan alamadım, 43 saniyede bitirdim ve 85 puan aldım.

2.Gün Sözlü Mülakat

Komiser yardımcılığı sözlü mülakatında içeri girdikten sonra kendimi tanıttım. Kendimi tanıtmamdan sonra komisyon başkanı olan müdür boyumu ve ilgi alanlarımı sordu ve bunlara cevap verdim. Bu fizikle neden sporda tam puan alamadığımı sorunca, yeterince hazırlık yapmadığım için efendim diyerek cevap verdim ve müdür anladım dedi. Ardından soru kartını çekmemi istedi bende bunun üzerine soruyu çektim. Soru numarasını ve soruyu okuduktan sonra, soru kartımda yazan ” Bir malın talebini ne belirler? ” sorusuna cevap verdim. Sanırım verdiğim cevabı beğenmiş olacaklar ki müdür teşekkür etti ve ailemde polis olup olmadığını sordu, bu soruya da cevap verdikten sonra çıkabileceğimi söylediler ve selam vererek odadan ayrıldım.

Evet arkadaşlar paem mülakatında yaşadıklarım bunlar, zaman ayırdığınız için teşekkürler. Okuyanlar benim için dua ederse sevinirim.

POLİSSAYFASİ MÜLAKAT ANILARI KONUSUNDA DUYURU

Ziyaretçilerimizin gönüllü olarak admin@polissayfasi.com mail adresimize veya facebook sayfamıza mesaj atarak mülakatta yaşadıklarını yazmaları halinde Polissayfasi.com sitesi üzerinden sizlerle paylaşacağız. Ahmet arkadaşımıza samimi bir şekilde yaşadıklarını anlattığı için teşekkür ediyoruz. İnşallah her şey dilediği gibi olur ve güzel haberlerini alırız.

  • Sizlerde polislik mülakat anılarınızı belirttiğimiz yöntemlerle bize ulaştırıp paylaşabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı