Sitemizde toplam: 223 yazı ve cevaplanmış 3346 soru bulunmaktadır. 

Bekçilik Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Bekçilik Vücut Kitle İndeksi Şartı

Bekçi olmak için Polis Akademisi tarafından ilan edilen belirli şartları taşımak gerekmektedir. Bu şartlardan biri de beden kitle indeksidir. Hazırladığımız hesaplama aracıyla bekçilik beden kitle indeksi şartına uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

  • Bekçi olmak isteyen adaylar ön başvurularını yaptıktan sonra bekçilik yazılı sınavına katılmaktadır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonra fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına katılmaktadır.

Bekçi olmak isteyen adayların beden kitle indeksinin 18 ve 27 dahil olmak üzere belirtilen bu sayılar arasında olması gerekmektedir.

  • Ayrıca Bekçi olmak isteyen adayların en az 1.67 cm boyunda olması gereklidir.
  • Bekçiliğe sadece erkekler başvuru yapabilmektedir.

Bekçi alımlarında beden kitle indeksi şartının bulunmasının temel sebebi adayın boyuna göre kilosunun uygun olup olmadığının tespit edilmesidir.

Eğer beden kitle indeksi 18’den düşük çıkarsa bekçi olunamayacağı gibi 27’den yüksek çıkarsa da olunamaz.

Yani çok zayıf veya çok kilolu olursanız bekçiliğe girmeniz mümkün olmayacaktır.

Bekçilik Beden Kitle İndeksi Nasıl Hesaplanır ?

Beden kitle indeksi, vücut ağırlığının yani kilonun boyun karesine bölünmesiyle elde edilir.

Bekçilik sınavına yani Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavına katılacak olan adayların vücut kitle indeksinin 18 ve 27 arasında olması şartı bulunmaktadır.

Beden kitle indeksinizin Bekçilik için uygun olup olmadığını hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak anlayabilirsiniz.

Boyunuzu ve kilonuzu tam olarak yazdıktan sonra hesapla butonuna basınız.

Bekçilik B. K. İ. Hesaplama

Beden kitle indeksini hesaplamak istediğiniz kişinin boy ve kilosunu giriniz. Ardından hesapla butonuna basınız.

 

Bekçilik vücut kitle indeksinizle ilgili çıkan sonucu yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı