Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Bekçilik Sınavı Baraj Puanı Düşer mi?

2019 Bekçilik Yazılı Sınavı Baraj Puanı Düşecek mi?

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 tarihinde yapıldı.

Bekçilik yazılı sınavına giren adaylar Milli Eğitim tarafından hazırlanan 2019 bekçilik sınav sorularının çok zor olduğunu düşünüyor.

2019 Bekçilik yazılı sınavına ön sağlık kontrollerinden geçen 280 bin civarında bekçi adayının girdiği söyleniyor.

Bekçilik Yazılı Sınavı Baraj Puanı Düşer mi?

Bekçilik yazılı sınavı ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde toplam 100 sorudan oluşmakta ve yazılı sınavdaki her soru 1 puan değerindedir.

  • Bekçilik yazılı sınavında yanlış doğruyu götürmüyor.

Bekçi adaylarının yazılı sınavda başarılı sayılabilmesi için 50 doğru ve üzerinde yapması gerekiyor.

Ancak 2019 bekçilik yazılı sınavına giren adayların büyük bir kısmı 50 doğru ve üzerinde yapan kişinin çok az olduğunu düşünüyor.

  • Eğer böyle bir durum olursa bekçilik yazılı sınavı baraj puanı 50’den aşağı çekilecektir.

Bana göre bekçilik yazılı sınavı baraj puanının düşmesi için sınava giren adaylardan %60’ının 50 doğrudan ( 50 puan’dan ) az almış olması gerekiyor.

  • 2019 bekçilik yazılı sınavına giren bekçi adayları sınav hakkındaki düşüncelerini ve taleplerini yorum kısmından iletebilir.

2019 Bekçilik yazılı sınav sonuçlarının resmi olarak 7 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacağı bildirildi.

Bekçilik sınavı taban puanı düşecek mi bu tarihten sonra netlik kazanacak.

Bekçilik yazılı sınavından başarıyla geçen adaylar diğer mülakat aşamalarına katılmaya hak kazanacak ve tüm bu aşamalardan sonra ise bekçi adayları başarı sıralamasına sokularak kazanan adaylar belirlenecek.

 

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı