Sitemizde toplam: 182 yazı ve 947 yorum bulunmaktadır. 
BEKÇİLİKHESAPLAMA

Bekçilik Yaş Şartı Hesaplama

Bekçilik Yaş Hesaplama

Bekçi olmak için Polis Akademisi tarafından ilan edilen belirli şartları taşımak gerekmektedir. Bu şartlardan biri de yaş şartıdır. Hazırladığımız hesaplama aracıyla bekçilik yaş şartı konusunda bekçiliğe uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Bekçi olmak isteyen adayların bekçilik yaş şartı açısından 31 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Bekçilik yaş şartına göre yönetmelikte şu açıklama bulunmaktadır;

  • Bekçi olmak isteyen adayların, 18 yaşını tamamlamış olması ve sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 31 yaşından gün almamış olması gereklidir.

Eğer aday 31 yaşından gün almışsa hiçbir şekilde bekçiliğe başvuramaz, başvursa bile başvurusu geçersiz sayılarak diğer sınav aşamalarına katılamaz.

  • Bekçi olmak isteyen adaylar ön başvurularını yaptıktan sonra bekçilik yazılı sınavına katılmaktadır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonra fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına katılmaktadır.

Bekçilik Yaş Şartı Hesaplama

Yaşınızın bekçiliğe uygun olup olmadığını öğrenmek için hesaplama aracında yer alan gerekli tüm alanları doldurarak hesapla butonuna basmanız gerekmektedir.

Yukarıda da söylediğimiz gibi bekçilik yaş şartını karşılamamanız halinde diğer kriterlere uygun olsanız bile bekçiliğe girmeniz mümkün olmayacaktır.

Bekçi alımlarına sadece erkekler girebilmekte olup bekçi adaylarının en az lise mezunu olması gerekmektedir. Bekçi olacak adayların 18 yaşını tamamlamış olması ve 31 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Aşağıdaki alanları ( Gün, Ay, Yıl ve Sınava girmek istediğiniz yıl ) doldurduktan sonra hesapla butonuna basınız.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı ile yaşınızın bekçilik için uygun olup olmadığını öğrendiğinizi düşünüyorum. Ancak hesaplama aracı bazen hata verebilmekte, böyle bir durumda yorum kısmından doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak yazarsanız, yaşınız bekçilik için uygun mu, kesin cevabı verebilirim.

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
  Takip Edin  
Bildir
Kapalı