Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Bekçilik Yazılı Sınavından Başarıyla Geçenler İçin Diğer Sınav Aşamaları

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Mülakat

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda yakın zamanda bekçilik mülakatlarına katılacak olan adaylar için bekçilik sınav aşamaları hakkında genel bir bilgilendirme yapacağız.

Bildiğiniz gibi 2019 1. ve 2.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle açıklandı.

2019 bekçilik yazılı sınav sonuçlarına göre 50 doğru ve üzerinde yapan adaylar başarılı sayılırken 50 doğrudan az yapan adaylar başarısız sayıldı.

Bu sonuca göre bekçilik yazılı sınavında başarılı sonucunu alan adaylar diğer sınav aşamaları olan Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Mülakat aşamalarına katılmaya hak kazandı.

Bekçilik fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarının bayramdan sonra yani 15 Ağustos’tan sonra yapılma ihtimali bulunuyor.Ancak sınav sonuçlarına itirazlar olacağı için bu süre biraz daha uzayabilir.

Peki bekçilik yazılı sınavında başarılı sonucunu alan adaylar bu süreçte ne yapmalı, nasıl hareket etmeli?

Bekçilik yazılı sınavından geçen adayların hiç zaman kaybetmeden diğer sınav aşamalarına hazırlanmaya başlaması rakiplerinin önüne geçmeleri için kendilerine kolaylık sağlayabilir.

Bekçilik yazılı sınavının geçilmesi ilk aşamaydı ve adayların bekçiliği kazanabilmesi için fiziki yeterlilik sınavından ve sözlü mülakattan olabildiğince yüksek puan alması gerekiyor.

  • Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavından geçmek için 100 puan üzerinden yapılan değerlendirmede en az 60 puan alması gerekiyor.
  • Bekçi adaylarının sözlü mülakattan başarılı sayılarak geçebilmesi için 100 puan üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 puan alması gerekiyor.

2019 Bekçilik Sınavını Kazananlar Nasıl Belirlenecek?

8.271 bekçi alımı için toplamda 3 sınava giren bekçi adayları arasından kazananlar başarı sıralaması yapılarak belirlenmektedir.

Bekçilik başarı sıralaması bekçi adaylarının girmiş oldukları sınavların puanlarının belirli yüzdesi alınarak yapılmaktadır.

Bu sınavlardan;

  • Yazılı Sınav puanının %25’i,
  • Fiziki Yeterlilik Sınavı puanının %25’i,
  • Sözlü Mülakat sınavı puanının %50’si alınarak adaylar başarı sıralamasına sokulmakta ve bu şekilde kazananlar belirlenmektedir.

Her ne kadar sözlü mülakat sınavı bekçilik sınavında daha etkili olsa da bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavından da mümkün olduğu kadar yüksek puan alması kendilerinin faydasına olacaktır.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı

Bekçi adayları için uygulanan fiziki yeterlilik sınav talimatı polis adayları için uygulanan talimatla aynıdır.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik sınavına hazırlık konusunda ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Polis Akademisinde görev yapan değerli hocamız tarafından hazırlanan fiziki yeterlilik sınav parkuru videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Bekçilik Sözlü Mülakat Sınavı

Bekçi adayları için uygulanan sözlü mülakat sınav talimatı polis adayları için uygulanan talimatla aynıdır.

Bekçilik sözlü mülakat sınavına hazırlık konusunda ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı