Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı Polislik ve Bekçiliğe Engel mi?

Fıtık polisliğe, bekçiliğe engel olur mu?

Polis, bekçi olmak isteyen adayların başvuru şartlarında yer alan gerekli sınav puanını karşılamasının yanında emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde yer alan kriterlere göre A dilimi sağlık şartları içerisinde de yer alması gerekmektedir.

Polis veya bekçi olmayı isteyipte bel fıtığı, boyun fıtığı rahatsızlığı olanların en çok merak ettiği konu da dolayısıyla bel fıtığının, boyun fıtığının polisliğe, bekçiliğe engel olup olmadığıdır.

Bu yazımızda emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde yer alan açıklamalar ışığında, bel fıtığı ve boyun fıtığı polisliğe, bekçiliğe engel midir? Buna açıklık getireceğiz.

Bel fıtığı, Boyun fıtığı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Bel ve boyun fıtığının polisliğe engel olup olmadığı konusuna Ortopedi ve Travmatoloji branşı içerisinde yer verilmiştir.

Gelelim asıl konumuza bel fıtığının, boyun fıtığının polislik veya bekçiliğe girişte sorun oluşturup oluşturmadığına.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği; ortopedi ve travmatoloji bölümünde, fıtıklar ile ilgili şu açıklama mevcuttur.

“Boyun-göğüs-bel fıtıkları, disk patolojileri, sinir sıkışmaları, omurganın ve omurga eklerinin diğer patolojileri ile bunların açık veya kapalı cerrahi müdahaleleri polis okulu öğrenciliğine engeldir.”

Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere tespiti halinde bel fıtığı, boyun fıtığı polisliğe ve bekçiliğe engeldir.

  • Yani bel fıtığı, boyun fıtığı için ameliyat geçirmiş olanlar da iyileşmiş olsalar dahi polis veya bekçi olamaz.

Polissayfasi.com olarak polislik ve bekçilik ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için sitemizi ziyaret etmeye devam edin ve merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
17 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Bel fıtığını araştırdım çoğu pomem okullarında sıkıntı olmuyormuş gözle görülür ve hareketleri kısıstlayıcı değilse tölerans gösteriyorlarmış.sizce doğru mu??

Hakan
Hakan
1 yıl önce

Boyun düzleşmesi engel mi fıtık değil

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Hakan

Yönetmelikte boyun düzleşmesi ile ilgili tam karşılık olmamakla birlikte sorun olacağını düşünmüyorum.

Ercan
Ercan
1 yıl önce

abi bel fıtığı olduğumu yeni öğrendim mr öekdiler bu sene pmyo ya giremyi çok istiyordum şimdi giremiyecekmiyim

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Ercan

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre bel fıtığı polisliğe engel olarak belirtilmiştir ancak yine de şansını denemekten kaçınma.

Mehmet
Mehmet
2 yıl önce

Bende bel fidigi var ama hiç hissetmeyecek şekilde rahatım hiç sıkıntı yaşamadım şu ana kadar ağrım yok bekçilik için sorun olurmu acaba

Mehmet
Mehmet
2 yıl önce
Reply to  Admin

Peki belirti yoksa bunu nasıl kanitliyorlar çünkü sağlık raporu alnirken mr çekilmiyor sadece ultrasyon çekiliyor ondada cikmaz

Cenap
Cenap
2 yıl önce

Abi bende kısmı boyun düzleşmesi yani boyun fıtığı mevcut fizik tedavi ile gececek bir durum bu sorun olur mu tam bilgi alabilirmiyim

Yiğit
Yiğit
1 yıl önce
Reply to  Cenap

Bendede aynı sıkıntı var geçtinmi abi sağlığı

hasann
hasann
2 yıl önce

hocam paem icin basvuru yaptım on basvuruyu ama yatirdigim paranin makbuzunu kaybettim sorun olur mu

Faruk turan
Faruk turan
2 yıl önce
Reply to  hasann

Hocam ne zaman basvuruyu yaptiniz ben bugun yapmak icin giriyorum sayfa acilmiyor ucreti yatirdim ama bi turlu sayfa acilmiyor

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Faruk turan

Başvuru yapabildiniz mi?

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  hasann

Bankadan tekrar makbuz alabilirsin TC kimlik numaran ile yatırdıģın için tekrar temin edebilirsin.

Kapalı