Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Burun Estetiği ( Rhinoplasti ) Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Burun Estetiği, Septum Deviasyonu Polislik, Bekçilik Sınavlarında Sorun Olur mu?

Burun Estetiği ve Septum Deviasyonu

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde rhinoplasti adı verilen burun estetiği ameliyatı ile septum deviasyonu ve septum deviasyonu ameliyatının polislik, bekçilik alımlarında sorun oluşturup oluşturmadığı konusuna açıklık getireceğiz. Burun estetiği polisliğe engel mi, bekçiliğe engel mi? Öğrenmek için okumaya devam ediniz.

Sorulara cevap vermeden önce rhinoplasti ve septum deviasyonu denilen kavramların ne olduğunu izah edelim.

Rhinoplasti açık veya kapalı tekniklerle burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan estetik burun ameliyatıdır.

Septum deviasyonu burun orta duvarının kayması sonucu yaşanan burun tıkanıklığı durumudur. Bu burun tıkanıklığının giderilmesi amacıyla yapılan ameliyata ise septum deviasyonu ameliyatı denilmektedir.

Rhinoplasti – Burun Estetiği Polisliğe Engel mi? Bekçiliğe Engel mi?

Rhinoplasti yani burun estetiği ameliyatı ile ilgili açıklamaya emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği, Ağız ve Diş Hastalıkları bölümünde yer verilmiştir.

Sağlık şartları yönetmeliğine göre rhinoplasti ( burun estetiği ) uygulanan adaylar sağlam kabul edilmektedir.

  • Bu durumda Rhinoplasti ( Estetik Burun Ameliyatı ) polisliğe, bekçiliğe engel değildir.

Septum Deviasyonu Ameliyatı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Septum deviasyonu ameliyatıyla ilgili açıklamaya da emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği, Ağız ve Diş Hastalıkları bölümünde yer verilmiştir.

  • Septum deviasyonu nedeniyle yaşanan burun tıkanıklığı eğer nefes almayı, konuşmayı güçleştiriyorsa polisliğe ve bekçiliğe engel olmaktadır. Ancak septum deviasyonunun başarılı cerrahi ile düzeltilmesi halinde aday sağlam kabul edilmektedir.

Sağlık şartları yönetmeliğine göre de septum deviasyonu ameliyatı uygulanan adaylar, nazal pasajın açık olması şartıyla sağlam kabul edilmektedir.

  • Bu durumda septum deviasyonu ameliyatı polisliğe, bekçiliğe engel değildir.

Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin. Polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı