Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Coronovirüs Nedeniyle Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Kapatılıyor

16.03.2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen yazı ile Coronovirüs Kovid-19 salgınından vatandaşlarımızı korumak ve yayılmasını engellemek amacıyla kahvehane, cafe, internet cafe, playstation salonu, birahane, kıraathane gibi halkın toplu olarak bulunduğu iş yerlerinin faaliyetlerine coronovirüs tedbirleri kapsamında geçici süreyle son verilmişti.

İçişleri Bakanlığının göndermiş olduğu 21/03/2020 tarihli yeni yazısıyla Coronavirüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan insanların toplu olarak bulundukları başta bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması olmak üzere birçok tedbire başvurulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler kapsamında; alınan tedbirlere ilave olarak; vatandaşlarımızın bir arada bulunmaları ve/veya yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlarımız açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb işyerlerin faaliyetlerinin 21.03.2020 Cumartesi 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durdurulması yönünde talimat tüm valiliklere gönderilmiş olup ikinci bir yazıyla aksi bildirilinceye kadar kuaför, berber, güzellik salonu gibi iş yerleri 21.03.2020 günü saat 18.00’dan itibaren kapalı tutulacaktır.

Belirtilen karara aykırı hareket edenler hakkında adli işlemler başlatılacaktır. Coronovirüs tedbirlerine aykırı davranılması halinde yapılacak işlemler için buraya tıklayınız.

Unutmayalım ki yetkililerin almış olduğu bu kararlar öncelikle vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve Coronovirüs salgınının ülkemizde yayılmasını engellemek amacı taşımaktadır.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
8 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Umut
Umut
1 yıl önce

Polislik genel sağlık süreci ilgili ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz teşekkürler..

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Umut

Merhaba Umut, Ön sağlıkta polis adayları sırasıyla şu kontrollerden geçirilir. Boy ve kilo ölçümü yapılarak adayların boy ve beden kitle indeksi şartına uygun olup olmadığı tespit edilir. Yüzeysel bir şekilde diş kontrolü yapılır, ön grupta eksik bir diş var mı diye. Adayda konuşma bozukluğunun olup olmadığını anlamak için aday konuşturulur. Adayın kendi etrafında bir tur dönmesi istenerek vücudunun üst kısmı kontrol edilir. Adayın komisyon karşısında, vücut dik, kollar öne doğru uzatılmış vaziyette çök kalk yapması istenir. Komisyon yakına gelmenizi isteyerek, ellerinizi ve bileklerinizi kontrol eder, eller titriyor mu, tırnak yeme rahatsızlığı var mı, daha önceden adayın kendine zarar verme girişimi… Read more »

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Umut

Detaylı sağlık kontrolü kazandıktan sonra yapılır.

Umut
Umut
1 yıl önce
Reply to  Admin

İşte benim aklımda kalan genel sağlıkta elenip elenmemem bilginiz varmı genel sağlık hakkında ?
Akşam akşam vaktinizi alıyorum çok sağ olun

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Umut

Genel sağlık hakkında bilgim var o süreçten geçtim, elenmeniz için mevcut bir sağlık sorununuzun olması gerekir yani kendinizde olduğunu düşündüğünüz bir hastalık varsa bunu söylerseniz engel olup olmayacağı konusunda bilgilendirme yapabilirim, onun dışında genel saglikta emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre yaklaşık 11 alanda kontrolden geçirilirsiniz. A Dilimi sağlık şartlarına uygun olmanız gerekir.

Umut
Umut
1 yıl önce
Reply to  Admin

WhatsApp’tan genel sağlık sürecinizi anlatırmisiniz müsaitseniz teşekkürler

Umut
Umut
1 yıl önce
Reply to  Umut

Kendi güvenliğiniz için numara paylaşmayınız, belirttiğiniz konuda ilerleyen günlerde detaylı yazı paylaşacağım. ( düzenlendi )

Kapalı