Sitemizde toplam: 223 yazı ve cevaplanmış 3254 soru bulunmaktadır. 

Dövme Polisliğe Engel mi ?

Dövmesi Olan Kişi Polis Olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda polisliğe girmeden önce yaptırılan dövme polis olmaya engel mi , bunun cevabına yer vereceğiz.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde dövme ile ilgili açıklamalara yer verilmiştir. Ancak dövme ile ilgili yapılan bu açıklamalar polis olmak isteyen arkadaşların aklındaki soru işaretlerini giderme de yeterli olmamaktadır.

Dövme yaptıran kişi polis olabilir mi ?

Dövme konusunun polisliğe engel olup olmadığına emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği cilt hastalıkları bölümünde yer verilmiştir.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ” yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir ” açıklamasına yer verilerek dövmenin polisliğe engel olduğu kesin durumlar hakkında bilgi verilmiştir.

Dövmenin kesin olarak polisliğe engel olduğu yerler

  • Eller ve kollar
  • Yüz bölgesi
  • Boyun ve ense
  • Bacaklar

Bu saydıklarım dışında diğer bölgelere yapılan dövmeler de polisliğe engel olabilir.Tamamen sağlık komisyonunun insiyatifinde olan bir durumdur.

Eğer vücudunuzda dövme varsa polislik mülakatlarına katılmadan önce sildirmeniz daha mantıklı olacaktır.

Çünkü ön sağlık incelemerinde şortla komisyon karşısına çıkmaktasınız ve bu şekilde vücudunuz sağlık komisyonu tarafından incelenmektedir.

Dövme ve benzeri kalıcı uygulamaların varlığı komisyondakiler tarafından yine elenmeniz için bir gerekçe olarak kullanılabilir.

Ayrıca buraya not düşeyim arkadaşlar bu zamana kadar binlerce polis okulu öğrencisi gördüm ancak hiç birinde dövme ve benzeri uygulamalarla karşılaşmadım.

Bu yönden de dövmenin polisliğe engel bir durum olduğunu düşünüyorum.

Evet arkadaşlar elimden geldiğince dövmenin polisliğe engel olup olmadığını açıklamaya çalıştım. Polislikle ilgili sormak istediğiniz soruları yorum kısmında iletebilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
18 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
deniz
deniz
3 ay önce

hocam merhaba, şimdi kolumun üstünde orta boyutta bir dövme var ve bir kısmı tshirtün kol bölgesinden dışarda kalıyor. sadece açıkta kalan kısmı sildirsem, açıkta dövme kalmazsa gerçekten sorun olmuyor mu? bi arkadaş alkollü bezle siliyorlar fondötenle kapatmasınlar, direkt eliyorlar falan dedi, şuan ne yapcağımı bilmiyorum

Mustafa
Mustafa
4 ay önce

Merhaba
Abi küçükken köyde bisikletten düştüm ve göğsümde izler oluştu çoğu geçti ama 2 3 tanesi geçmedi kaldı bunlar engel olur mu ve 5 metreden belli olacak izler değil cevaplarsanız sevinirim.

Oğuzhan
Oğuzhan
5 ay önce

kolumda bir dövme vardı sildirdim herhangi bir sorun teşkil eder mi ?

Melisa
Melisa
5 ay önce

El bileğinin arkasindaki yerde olan dövme engel oluyor değil mi

Hatice
Hatice
7 ay önce

Ben 2016 aralık ayında psikatriye gitmiştim anksiyete bozuklukları dedi 1 defa gittim 2020 subay lik ve polisliğe başvuru yaptım aceba sıkıntı olur mu (arkadaşım için soruyorum)

Admin
Admin
7 ay önce
Reply to  Hatice

Üzerinden çok zaman geçtiği için sorun olacağını sanmıyorum. Ayrıca bu yazıyı okuyabilirsin.
# https://polissayfasi.com/psikolojik-tedavi-goren-polis-olabilir-mi/

Hatice
Hatice
7 ay önce
Reply to  Admin

Teşekkür ederim hocam sağolun Allah razı olsun.

ismail
ismail
11 ay önce

bileğimdeki dovmemi sildiriyorum 4 seans oldu ama 26. alima başvuru yaptim. sonucta kaybolacak bi dovme ama bu durumda , engelmi ? heyet bu durumda nasıl karar aliyor ? başlamış bi işlem olsada olmasada engel mi ? teşekkürler şimdiden

Admin
Admin
11 ay önce
Reply to  ismail

Merhaba İsmail, bu konuda kesin bir şey söylemek güç ancak ön sağlık komisyonu beden kitle indeksinin biraz aşması gibi durumlarda dahi göz ardı etmeyerek olumsuz karar vermektedir. Sen yinede ön sağlık kontrollerine gittiğinde komisyondakilere durumu izah et, kaçıncı seanstan sonra tamamen kaybolacaksa bunu söyle belki ikna olabilirler.

Mehmet şimşek
Mehmet şimşek
1 yıl önce

Bacaklardaki dövme neden engel anlayamadım sonuç olarak kumaş pantolon giyiyoruz kapatıyor neden engel acaba ?

Admin
Admin
1 yıl önce

Merhaba Mehmet sorularına tek tek cevap vereyim.
Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde yapılan yeni düzenlemeyle, “Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir.” açıklaması eklenmiştir.Bu yeni değişiklik yazlık üniforma giyildiğinde vücutta görülmeyen yerlerdeki dövmenin adayın elenmesinde gerekçe olarak gösterilmesinin yolunu kapatmıştır.Yani görülmeyen yerlerdeki dövmeden dolayı aday elenmeyebilir ancak bu konuda tam bir kesinlik yoktur nihayetinde kararı sağlık komisyonu vermektedir.Şansınızı deneyin hayırlısı olsun.

Mehmet şimşek
Mehmet şimşek
1 yıl önce

Ayak bileğimde dövmem var sorun olurmu yazlık üniforma kapatır diye düşünüyorum ayak bileği sonuçta

Muhammet
Muhammet
1 yıl önce

bende dirsek ve omuz bölgesinin tam ortasında 4 kelimeden oluşan dövme var yazlık tshırt vs giydiğimde belli olmuyor çok kısa olmadığı sürece acaba problem arz eder mi?

Kapalı