Sitemizde toplam: 182 yazı ve 947 yorum bulunmaktadır. 
BEKÇİLİKPOLİSLİKSağlık Şartları

Dövme Polisliğe Engel mi ?

Dövmesi Olan Kişi Polis Olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda polisliğe girmeden önce yaptırılan dövme polis olmaya engel mi , bunun cevabına yer vereceğiz.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde dövme ile ilgili açıklamalara yer verilmiştir. Ancak dövme ile ilgili yapılan bu açıklamalar polis olmak isteyen arkadaşların aklındaki soru işaretlerini giderme de yeterli olmamaktadır.

Dövme yaptıran kişi polis olabilir mi ?

Dövme konusunun polisliğe engel olup olmadığına emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği cilt hastalıkları bölümünde yer verilmiştir.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ” yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir ” açıklamasına yer verilerek dövmenin polisliğe engel olduğu kesin durumlar hakkında bilgi verilmiştir.

Dövmenin kesin olarak polisliğe engel olduğu yerler

  • Eller ve kollar
  • Yüz bölgesi
  • Boyun ve ense
  • Bacaklar

Bu saydıklarım dışında diğer bölgelere yapılan dövmeler de polisliğe engel olabilir.Tamamen sağlık komisyonunun insiyatifinde olan bir durumdur.

Eğer vücudunuzda dövme varsa polislik mülakatlarına katılmadan önce sildirmeniz daha mantıklı olacaktır.

Çünkü ön sağlık incelemerinde şortla komisyon karşısına çıkmaktasınız ve bu şekilde vücudunuz sağlık komisyonu tarafından incelenmektedir.

Dövme ve benzeri kalıcı uygulamaların varlığı komisyondakiler tarafından yine elenmeniz için bir gerekçe olarak kullanılabilir.

Ayrıca buraya not düşeyim arkadaşlar bu zamana kadar binlerce polis okulu öğrencisi gördüm ancak hiç birinde dövme ve benzeri uygulamalarla karşılaşmadım.

Bu yönden de dövmenin polisliğe engel bir durum olduğunu düşünüyorum.

Evet arkadaşlar elimden geldiğince dövmenin polisliğe engel olup olmadığını açıklamaya çalıştım. Polislikle ilgili sormak istediğiniz soruları yorum kısmında iletebilirsiniz.

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

7
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Yorum Yazanlar
AdminismailAdminMehmet şimşekAdmin Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ismail
Ziyaretçi
ismail

bileğimdeki dovmemi sildiriyorum 4 seans oldu ama 26. alima başvuru yaptim. sonucta kaybolacak bi dovme ama bu durumda , engelmi ? heyet bu durumda nasıl karar aliyor ? başlamış bi işlem olsada olmasada engel mi ? teşekkürler şimdiden

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba İsmail, bu konuda kesin bir şey söylemek güç ancak ön sağlık komisyonu beden kitle indeksinin biraz aşması gibi durumlarda dahi göz ardı etmeyerek olumsuz karar vermektedir. Sen yinede ön sağlık kontrollerine gittiğinde komisyondakilere durumu izah et, kaçıncı seanstan sonra tamamen kaybolacaksa bunu söyle belki ikna olabilirler.

Mehmet şimşek
Ziyaretçi
Mehmet şimşek

Bacaklardaki dövme neden engel anlayamadım sonuç olarak kumaş pantolon giyiyoruz kapatıyor neden engel acaba ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mehmet sorularına tek tek cevap vereyim.
Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde yapılan yeni düzenlemeyle, “Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun açık bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe engeldir.” açıklaması eklenmiştir.Bu yeni değişiklik yazlık üniforma giyildiğinde vücutta görülmeyen yerlerdeki dövmenin adayın elenmesinde gerekçe olarak gösterilmesinin yolunu kapatmıştır.Yani görülmeyen yerlerdeki dövmeden dolayı aday elenmeyebilir ancak bu konuda tam bir kesinlik yoktur nihayetinde kararı sağlık komisyonu vermektedir.Şansınızı deneyin hayırlısı olsun.

Mehmet şimşek
Ziyaretçi
Mehmet şimşek

Ayak bileğimde dövmem var sorun olurmu yazlık üniforma kapatır diye düşünüyorum ayak bileği sonuçta

Muhammet
Ziyaretçi
Muhammet

bende dirsek ve omuz bölgesinin tam ortasında 4 kelimeden oluşan dövme var yazlık tshırt vs giydiğimde belli olmuyor çok kısa olmadığı sürece acaba problem arz eder mi?

Kapalı