Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Jinekomasti Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Jinekomasti Ameliyatı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Jinekomasti adı verilen rahatsızlık polislikte, bekçilikte elenme sebebi mi ve Jinekomasti ameliyatı veya aksesuar meme ameliyatı yapılırsa bunlar polisliğe, bekçiliğe engel mi olur? Bu sorulara cevap vereceğiz.

Sorulara cevap vermeden önce jinekomasti denilen kavramın ne olduğunu izah edelim.

Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde sıklıkla görülebilen bir rahatsızlık olan jinekomasti, erkek meme dokusundaki normal olmayan büyüme durumudur.

Jinekomasti rahatsızlığı çok ilerlemediyse ilaçla tedavi edilebilir veya İlaç tedavisinden yanıt alınamaması halinde ameliyatla tedavi edilmesi yoluna gidilebilir.

Jinekomasti Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Jinekomasti rahatsızlığı ile ilgili açıklamalara emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği Genel Cerrahi bölümünde yer verilmiştir.

Yani ilgili yönetmeliğe göre; polislik veya bekçilik sınavlarına katılan adaylarda, jinekomasti mevcudiyeti olması öğrenciliğe engeldir.

Bu durumda jinekomasti rahatsızlığı eğer tedavi edilmezse sağlık şartları yönetmeliğine göre polisliğe, bekçiliğe engel olmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Hormonal nedenli veya başka bir hastalık nedenli olmasına bağlı olarak ilgili bölümce ayrıca değerlendirilmek üzere başarılı jinekomasti ameliyatı ve aksesuar meme ameliyatı sağlam kabul edilmektedir.

Yani bu rahatsızlık için başarılı şekilde ameliyat yapılması sorun oluşturmamaktadır.

  • Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin. Polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı