Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Kadın Polis Alımı ve Güven Masası

Emniyetin Güven Masası Kapsamında Kadın Polis Alımları Devam Edecek mi?

Güven Masası Nedir?

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya‘nın Türkiye genelinde Polis Merkezlerinde Güven Masası uygulamasının hayata geçirilmesi talimatlarıyla birlikte polis akademisi tarafından 24.dönem Pomemle 3000 kadın polis alımı için planlama yapıldı ve ön sağlık kontrolleriyle spor mülakatları gerçekleştirildi.

Şu an için 3000 kadın polis alımı için 24.döneme katılan kadın polis adayları sözlü mülakat tarihi ve sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyor.

3000 kadın polis alımının 2500’ü lisans mezunları arasından planlanırken 500’ü önlisans mezunları arasından planlandı.

Türkiye geneli polis merkezlerinde kurulacak olan güven masalarında özellikle kadın polislerin çalışmasına dikkat edilecek.

Polis Merkezi Güven Masası Amacı Nedir?

Şimdiden polis merkezlerinde gerekli alt yapısı oluşturulan güven masaları vatandaşın ilk irtibat kuracağı nokta olacak.

Talep ve şikayetlere göre hizmet verecek olan güven masası polis merkezine gelen vatandaşın doğru bir şekilde yönlendirilmesini sağlayacaktır.

Böylelikle müştekilerin sorunları daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacak ve zaten mağdur olan insanların daha fazla mağdur hissetmemesi sağlanacaktır.

Kadın Polis Alımları Devam Edecek mi?

Emniyetin kadın polis ihtiyacı güven masasının kurulması ile birlikte daha da arttı.2019’da ve 2020’de kadın polis alımları artarak devam edecek.

POMEM Kadın Polis Alım Şartları Neler?

  • Lisans veya önlisans mezunu olunması.
  • Sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün alınmamış olması.
  • Lisans mezunları için KPSS P3 puanının en az 60 olması.
  • Önlisans mezunları için KPSS P93 puanının en az 70 olması.
  • En az 1.62 cm boyunda olunması.
  • Beden kitle endeksinin 18 ve 27 arasında olması gibi şartlar aranmaktadır.

Kadın Polis Alımı Sınav Aşamaları Neler?

POMEM ve PMYO sınav aşamalarında olduğu gibi güven masası kapsamında alınacak olan kadın polisler de Ön sağlık kontrolü, Fiziki yeterlilik sınavı ve Mülakat sınavı aşamalarına tabi tutulmaktadır.

Kadın polis alımında başarı sıralaması; yazılı sınav puanının %25’i , fiziki yeterlilik sınav puanının %25’i ve mülakat sınav puanının %50’si alınarak oluşturulmaktadır.

Tüm bu aşamaları geçen kadın polis adayları toplam alım sayısına göre sıralamada içeride yer alırsa polis okulunda eğitime başlatılmaktadır.

Polislikle ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.Ayrıca merak ettiğiniz husuları sağ alttaki soru işaretine tıklayıp yorum kısmına yönlendirilerek hızlıca sorup, cevap alabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı