Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Katarakt Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Katarakt Ameliyatı Polisliğe Engel mi?

Bu yazımızda bir ziyaretçimizin sitemiz üzerinden yöneltmiş olduğu soruya istinaden Katarakt polisliğe engel mi? Katarakt ameliyatı polisliğe engel olur mu? Bu konuda gerekli açıklamalarda bulunacağız.

Ziyaretçimizin sorusu: Merhaba ben polisliği kazandım fakat sağ gözümde katarakt var, görme derecem ise 10/8 bunun için ameliyat olmam lazım mı bir de katarakt ameliyatı lazerle mi yoksa cerrahi müdahele ile mi oluyor?

Katarakt Nedir?

Katarakt; saydam olan göz merceğinin bu özelliğini kaybederek matlaşması ve görme gücünü azaltarak, gözün buğulu görmesine neden olmasıdır.

Katarakt Polisliğe Engel mi?

Katarak sorunu günümüzde lazer ameliyatı ile tedavi edilebilmektedir. Ancak Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre katarakt ve katarakt cerrahisi ( ameliyatı ) polisliğe, bekçiliğe engel  olmaktadır. Uzmanlara göre kataraktın cerrahi dışında herhangi bir tedavi şekli de yoktur. Yani bu yüzden lazerle katarakt tedavisi de polisliğe engel olmaktadır.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı