Sitemizde toplam: 221 yazı ve cevaplanmış 3118 soru bulunmaktadır. 

Kellik Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Saçları Dökülmüş Kişi Polis Olabilir mi?

Kellik Polisliğe Engel mi?

Merhaba arkadaşlar bu kısa makalemizde saçları dökülen yani halk arasındaki adıyla kel olan kişilerin, bu durumlarının polis veya bekçi alımlarında sorun oluşturup oluşturmadığı konusuna açıklık getireceğiz.

Önceki dönemlerde emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre kel olan adayların polisliğe girmesi mümkün olmuyordu ancak son yıllarda sağlık şartları yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle bölgesel saç dökülmeleri olanlar dışında normal saç dökülmesi olan adayların polis veya bekçi olmasında, bu husus açısından bir engel bulunmamaktadır.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde geçen, bölgesel saç dökülmesinden kasıt ise trikotilomani adı verilen rahatsızlığın olması durumudur.

Trikotilomani nedir?

Kişinin saçlarını istemsiz bir şekilde yolması suretiyle kafa derisinin gözükmeye başladığı, bölgesel saç kayıplarının oluşmasına neden olan pskiyatrik bir hastalıktır.

Trikotilomani ayrıca kaş, kirpik yolma davranışı şeklinde de görülebilmektedir.

Netice itibariyle polislik veya bekçilik düşünen adaylarda belirttiğimiz bu trikotilomani durumu yoksa, saç dökülmesi genetik yapıdan kaynaklanıyorsa herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Yani kellik sorunu olan adaylar polis veya bekçi olabilir.

  • Evet arkadaşlar bu yazı ile kellik polisliğe engel mi? sorusunun cevabını bulduğunuza inanıyorum.
  • Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin, polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı