Sitemizde toplam: 195 yazı ve cevaplanmış 1218 soru bulunmaktadır. 
BEKÇİLİKPOLİSLİKSağlık Şartları

Kellik Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Saçları Dökülmüş Kişi Polis Olabilir mi?

Kellik Polisliğe Engel mi?

Merhaba arkadaşlar bu kısa makalemizde saçları dökülen yani halk arasındaki adıyla kel olan kişilerin, bu durumlarının polis veya bekçi alımlarında sorun oluşturup oluşturmadığı konusuna açıklık getireceğiz.

Önceki dönemlerde emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre kel olan adayların polisliğe girmesi mümkün olmuyordu ancak son yıllarda sağlık şartları yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle bölgesel saç dökülmeleri olanlar dışında normal saç dökülmesi olan adayların polis veya bekçi olmasında, bu husus açısından bir engel bulunmamaktadır.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde geçen, bölgesel saç dökülmesinden kasıt ise trikotilomani adı verilen rahatsızlığın olması durumudur.

Trikotilomani nedir?

Kişinin saçlarını istemsiz bir şekilde yolması suretiyle kafa derisinin gözükmeye başladığı, bölgesel saç kayıplarının oluşmasına neden olan pskiyatrik bir hastalıktır.

Trikotilomani ayrıca kaş, kirpik yolma davranışı şeklinde de görülebilmektedir.

Netice itibariyle polislik veya bekçilik düşünen adaylarda belirttiğimiz bu trikotilomani durumu yoksa, saç dökülmesi genetik yapıdan kaynaklanıyorsa herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Yani kellik sorunu olan adaylar polis veya bekçi olabilir.

  • Evet arkadaşlar bu yazı ile kellik polisliğe engel mi? sorusunun cevabını bulduğunuza inanıyorum.
  • Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin, polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
  Takip Edin  
Bildir
Kapalı