Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Kepçe Kulak Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Kepçe Kulak Ameliyatı Polislikte Sorun Olur mu?

Merhaba arkadaşlar ziyaretçilerimizden gelen sorular üzerine; Kepçe kulak polisliğe, bekçiliğe engel mi? Kepçe kulak ameliyatı polislik ve bekçiliğe girişte engel olur mu? Konuları üzerinde durarak, bu sorulara cevap vereceğiz.

Tam olarak bir sağlık sorunu olarak nitelendirilmeyen kepçe kulak, kulaklarda görülen şekil bozukluğudur. Kepçe kulak estetik açıdan rahatsız etmesi dışında herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz.

Kepçe Kulak Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği, Kulak – Burun – Boğaz Hastalıkları bölümünü incelediğimizde; tek veya çift taraflı kulak kepçesi yokluğu gibi öğrenciliğe engel durumların açıkça belirtildiğini ancak kepçe kulak ve kepçe kulak ameliyatı ile ilgili herhangi bir açıklamaya yer verilmediğini görebiliriz.

Kepçe kulak ameliyatı polislik ve bekçiliğe engel olmayacak bir müdahaledir. Ancak kepçe kulak sorunu erkek ve kadın adaylar açısından farklı şekilde değerlendirilebilir.

Neden farklı şekilde değerlendirilebilir derseniz, şöyle ki kadın adaylarda kepçe kulak durumu olsa bile bu saçlardan dolayı görünmeyecek, belli olmayacak bir durum olduğu için polislik açısından herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

Erkek adaylarda da aşırı dikkat çekici bir durum olmadığı sürece ön sağlık komisyonunun kepçe kulak nedeniyle eleyeceğini düşünmüyorum.

  • Yani bu durumda olan adaylar Allah vergisi olan, sağlık sorunu bile kabul edilmeyen bu hususu sorun etmeyerek eğer içlerinden geliyorsa polislik ve bekçilik sınavlarına katılmada tereddüt etmemelidir.

Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin. Polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı