Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Menisküs Yırtığı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Menisküs Yırtığı Ameliyatı Polis Alımlarında Sorun Olur mu?

Merhaba arkadaşlar bugün bir ziyaretçimizin menisküs yırtığı polisliğe engel mi ? sorusunu sorması üzerine bu konuda da bir yazı hazırlamayı uygun gördüm.

Öncelikle menisküs nedir? Buna bir açıklık getirelim.

Menisküs: Dizdeki eklemlerin arasında bulunan kıkırdak dokuya denilmektedir ve dizin ani hareket ettirilmesi veya dize çok fazla yük bindirilmesi sonucunda da menisküs yırtığı oluşabilmektedir.

Menisküs yırtığı genellikle sporcularda görülen bir rahatsızlıktır ve bundan dolayı olsa gerek halk arasında sporcu yırtığı olarakta adlandırılmaktadır.

Menisküs yırtığı polis veya bekçi alımlarında sorun olur mu?

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde menisküs yırtığı ile ilgili açıklamalara yer verilmemiş olmakla birlikte ortopedi ve travmatoloji bölümünde şu açıklama bulunmaktadır:

Eklem içine yapılan her türlü cerrahi girişim (artroskopik veya açık cerrahi) öğrenciliğe engeldir.

Buna göre eğer menisküs yırtığı herhangi bir fonksiyon kaybına yol açmıyorsa, koşmayı, yürümeyi etkileyen bir durum yoksa polislik ve bekçiliğe engel olmayacaktır. Ancak menisküs yırtığının tedavisi için ameliyat olunması halinde engel olacaktır.

  • Yani menisküs yırtığı bahsettiğimiz durumların olması halinde engel değilken, menisküs yırtığı ameliyatı polislik ve bekçiliğe engeldir.

Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bu yazıda menisküs yırtığı polisliğe engel mi ? sorusuna cevap verdik. Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin. Polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Süleyman
Süleyman
1 yıl önce

Hocam ben çapraz bag ve menisküs ameliyatı oldum ama şuan durumum iyi koşmam da yürümem de bir aksama yok sorun olur mu

Berat Çelik
Berat Çelik
2 yıl önce

Merhabalar beyfendi , ben 17 yaşındayım ve mülakatlara hazırlanıyordum. Çok sert bir darbe yedim dizime , hastaneye gittim MR’a girdim ve Menisküs Yırıtığı çıktı . Fakat Tedavi veya Ameliyat olmadım . Koşmama,yürümeme,şınav&mekik çekmeme engel değil . Lise sonu polislik sınavına girsem , elenmeden geçebilirmiyim ?

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Berat Çelik

Merhaba, menisküs yırtığı herhangi bir fonksiyon kaybına yol açmıyorsa, koşmayı, yürümeyi etkileyen bir durum yoksa polislik ve bekçiliğe engel olmayacaktır. Ancak menisküs yırtığının tedavisi için ameliyat olunması halinde engel olacaktır.

mehmet ali
mehmet ali
1 yıl önce
Reply to  Admin

hocam merhabalar meniskus yırtıgım var hıc bır seye engel olmuyor polıslık ve msü sınavı için sorun olur mu amaliyat falan olmam gerekir mi

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  mehmet ali

Hemen bi üstteki yorumum geçerlidir. Bu sınavlardan önce ameliyat olmanı tavsiye etmiyorum, kazandıktan göreve başladıktan sonra olabilirsin.

Kapalı