Sitemizde toplam: 182 yazı ve 947 yorum bulunmaktadır. 
BEKÇİLİKPOLİSLİKSağlık Şartları

Menisküs Yırtığı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Menisküs Yırtığı Ameliyatı Polis Alımlarında Sorun Olur mu?

Merhaba arkadaşlar bugün bir ziyaretçimizin menisküs yırtığı polisliğe engel mi ? sorusunu sorması üzerine bu konuda da bir yazı hazırlamayı uygun gördüm.

Öncelikle menisküs nedir? Buna bir açıklık getirelim.

Menisküs: Dizdeki eklemlerin arasında bulunan kıkırdak dokuya denilmektedir ve dizin ani hareket ettirilmesi veya dize çok fazla yük bindirilmesi sonucunda da menisküs yırtığı oluşabilmektedir.

Menisküs yırtığı genellikle sporcularda görülen bir rahatsızlıktır ve bundan dolayı olsa gerek halk arasında sporcu yırtığı olarakta adlandırılmaktadır.

Menisküs yırtığı polis veya bekçi alımlarında sorun olur mu?

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde menisküs yırtığı ile ilgili açıklamalara yer verilmemiş olmakla birlikte ortopedi ve travmatoloji bölümünde şu açıklama bulunmaktadır:

Eklem içine yapılan her türlü cerrahi girişim (artroskopik veya açık cerrahi) öğrenciliğe engeldir.

Buna göre eğer menisküs yırtığı herhangi bir fonksiyon kaybına yol açmıyorsa, koşmayı, yürümeyi etkileyen bir durum yoksa polislik ve bekçiliğe engel olmayacaktır. Ancak menisküs yırtığının tedavisi için ameliyat olunması halinde engel olacaktır.

  • Yani menisküs yırtığı bahsettiğimiz durumların olması halinde engel değilken, menisküs yırtığı ameliyatı polislik ve bekçiliğe engeldir.

Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Bu yazıda menisküs yırtığı polisliğe engel mi ? sorusuna cevap verdik. Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin. Polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
  Takip Edin  
Bildir
Kapalı