Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Mobil Park Polisi Nedir? Nasıl Görev Yaparlar?

Mobil Park Ekibi Görevleri

Mobil Park Polisi

Belediyeler tarafından yapılan parklarda asayiş yönünden gerekli tedbirleri alarak vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte güzel zamanlar geçirmesini sağlamak amacıyla 2017 yılından itibaren başta büyükşehirlerde mobil park ekipleri oluşturulmuştur.

Zamanla 81 ilde hayata geçirilecek olan mobil park ekibi uygulamasıyla park ve bahçelerin uyuşturucu kullanım alanına, kötülük yuvasına dönüşmesi engellenecektir.

Mobil park ekipleri 1’i kadın polis memuru ve 2’si erkek polis memuru olmak üzere her park için toplamda 3 polisten oluşmaktadır.

İhtiyaç halinde motosikletli polisler, narko timler ve bisikletli polis timleri de mobil park ekiplerine destek olmaktadır.

Sivil olarak çalışan mobil park polisleri park ve bahçelerde gerekli kontrolleri gerçekleştirerek aranan şahısların yakalanmasında asayiş polislerine destek olmaktadır.

Mobil park polislerine aynı zamanda belediye tarafından görevlendirilen bir zabıta da eşlik etmektedir.

Mobil park polislerinin genel hizmet sınıfında çalışan polislerden herhangi bir farkı yoktur.Maaş olarakta aynı miktarı almaktadırlar.

Yani 2019 Temmuz zammıyla birlikte yeni başlayan bir polis memuru 5000 TL civarında maaş almaktadır.

Evet arkadaşlar bu yazımız da mobil park polisi nedir? Görevleri nelerdir? bu konular hakkında bilgi verdik.

İlerleyen zamanda polissayfasi.com sitesi olarak polislik ve bekçilik konusunda bilgilendirici yazıları paylaşmaya devam edeceğiz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı