Sitemizde toplam: 182 yazı ve 953 yorum bulunmaktadır. 
POLİSLİK

Mobil Park Polisi Nedir? Nasıl Görev Yaparlar?

Mobil Park Ekibi Görevleri

Mobil Park Polisi

Belediyeler tarafından yapılan parklarda asayiş yönünden gerekli tedbirleri alarak vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte güzel zamanlar geçirmesini sağlamak amacıyla 2017 yılından itibaren başta büyükşehirlerde mobil park ekipleri oluşturulmuştur.

Zamanla 81 ilde hayata geçirilecek olan mobil park ekibi uygulamasıyla park ve bahçelerin uyuşturucu kullanım alanına, kötülük yuvasına dönüşmesi engellenecektir.

Mobil park ekipleri 1’i kadın polis memuru ve 2’si erkek polis memuru olmak üzere her park için toplamda 3 polisten oluşmaktadır.

İhtiyaç halinde motosikletli polisler, narko timler ve bisikletli polis timleri de mobil park ekiplerine destek olmaktadır.

Sivil olarak çalışan mobil park polisleri park ve bahçelerde gerekli kontrolleri gerçekleştirerek aranan şahısların yakalanmasında asayiş polislerine destek olmaktadır.

Mobil park polislerine aynı zamanda belediye tarafından görevlendirilen bir zabıta da eşlik etmektedir.

Mobil park polislerinin genel hizmet sınıfında çalışan polislerden herhangi bir farkı yoktur.Maaş olarakta aynı miktarı almaktadırlar.

Yani 2019 Temmuz zammıyla birlikte yeni başlayan bir polis memuru 5000 TL civarında maaş almaktadır.

Evet arkadaşlar bu yazımız da mobil park polisi nedir? Görevleri nelerdir? bu konular hakkında bilgi verdik.

İlerleyen zamanda polissayfasi.com sitesi olarak polislik ve bekçilik konusunda bilgilendirici yazıları paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
  Takip Edin  
Bildir
Kapalı