Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Ön Çapraz Bağ Ameliyatı Polisliğe, Bekçiliğe Engel mi?

Ön Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Alımında Sorun Olur mu?

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız bu yazıyla mümkün olduğunca sade bir şekilde çapraz bağ ameliyatı polisliğe, bekçiliğe engel mi? Buna açıklık getireceğiz.

Çapraz bağ kopmaları neden olur?

Spor yaparken, yürürken yapılan ters hareketler esnasında, kazalarda ya da diğer birçok farklı faaliyet anında çapraz bağ kopmaları ve yaralanmaları meydana gelebilmektedir.

Arka veya ön çapraz bağların kopması, zarar görmesi halinde tercihen fizik tedavi uygulanmaktadır. Ancak iyileşme sürecinin fizik tedaviyle mümkün olmaması halinde çapraz bağ ameliyatı ile tedavi yoluna gidilebilmektedir.

Çapraz Bağ Ameliyatı Polislik veya Bekçilikte Sorun Olur mu?

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği; Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde, direk olarak çapraz bağ ameliyatı ile ilgili bir açıklamaya yer verilmemiştir.

Ancak yönetmelikte Ortopedi ve Travmatoloji bölümünün A dilimi sağlık şartlarında yer alan şu açıklamaya göre ön çapraz bağ ameliyatı polisliğe, bekçiliğe engel mi? Bunu yorumlayabiliriz.

  • Eklem içine yapılan her türlü cerrahi girişim (artroskopik veya açık cerrahi) öğrenciliğe engeldir.
  • Ancak tanısal amaçla yapılan, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadığı kanıtlanan artroskopik girişimler sağlam kabul edilmektedir.

Evet yukarıda yer alan iki maddelik açıklama tanısal amaç dışında eklem içine yapılan cerrahi girişimlerin polisliğe, bekçiliğe engel olduğunu göstermektedir.

  • Dolayısıyla çapraz bağ ameliyatı, sıklıkla görülen ön çapraz bağ ameliyatı polisliğe, bekçiliğe engeldir.

Polis ve bekçi olmak isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz. Bunların dışında merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin. Polissayfasi.com sitesi olarak sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Umut
Umut
1 yıl önce

Merhaba sol çapraz baglarimda kısmi yırtık var doktor ameliyata gerek yok kasları güçlendir dedi rahatça zıplayıp koşup spor yapabiliyorum engel teşkil eder mi ?

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Umut

Merhaba Umut mevcut haliyle engel olmayabilir ancak ameliyat olursan sorun olabilir. Kolay gelsin.

Ibrahim
Ibrahim
1 yıl önce

Merhaba arkadaşlar daha önce epilepsi tanısı konmuş ve ilac kullanmış ama suan hiç bir şekilde epilepsi belirtisi olmayan emarda ve eeg de bir kişi polislikten elenir mi

Cansu
Cansu
1 yıl önce

Meniskus ameliyatindan on saglik asamasinda elendim bu duruma itiraz hakkim varmidir ne yapmam gerekir

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Cansu

Merhaba Cansu, maalesef menisküs ameliyatı yönetmeliğe göre polisliğe engeldir. Yine de isterseniz polis akademisine durumu belirtir bir dilekçe gonderebilirsiniz.

Kapalı