Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Önceki Yılın YKS – TYT Puanı Bu Yıl PMYO Sınavında Geçerli Olur mu?

Lise mezunlarının polis olabilmek için sıklıkla başvurduğu sınav türü olan PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) başvuru koşulları arasında bulunan en önemli şartlardan biri de Yükseköğretim Kurumları Sınavının TYT yani Temel Yeterlilik Testi bölümünden yeterli puana sahip olmaktır. Bu yazıyla da önceki yılın TYT puanı PMYO sınavı için geçerli oluyor mu? Buna açıklık getireceğiz.

2019 yılında yapılan PMYO sınavına katılan adaylar için TYT puan şartı 250.00 ham puan olarak belirlenmişti. Ondan önceki senelerde ise PMYO sınavına katılmak isteyen adayların en az 260.00 ham TYT puanına sahip olması gerekiyordu.

2020 PMYO sınavı için de TYT puan şartı 250.00 ile 260.00 ham puan arasında olacaktır.

Önceki Yılın YKS – TYT Puanı PMYO Sınavında Geçerli Olur mu?

PMYO sınavına katılmak isteyen adayların sınava girecekleri yıl içerisindeki TYT puanına sahip olması gerekir yani bir önceki senenin TYT puanı PMYO sınavında geçerli olmamaktadır.

  • Örneğin adayımız 2020 yılında PMYO sınavına girmeyi istiyorsa 2020 yılı TYT sınavına katılmış ve yeterli puanı almış olmalıdır.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
cennet
cennet
1 yıl önce

2020 tyt puanımı kullanamaz mıyım ? Bu yıl sınava girmedim.

sefa
sefa
2 yıl önce

Kardeşim Üniversite okuyorum, bu yıl PMYO girmeyi düşünüyorum, polis akademisinde bir yazı okudum askerliğini yapmamış olanlar 24 yaş gün almamış olmak diyor ? bunu açıklarmısın sana zahmet.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  sefa

Resmi sayfanın güncellenmemiş bir kısmı var büyük ihtimalle, güncel PMYO başvuru koşullarına göre sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle adayın 26 yaşından gün almamış olması gerekiyor, askerliğini yapsın yapmasın fark etmiyor. Bu söylediğim 2019 PMYO başvuru koşullarında da aynen uygulanmıştır, kolay gelsin.

Kapalı