Sitemizde toplam: 222 yazı ve cevaplanmış 3176 soru bulunmaktadır. 

Önceki Yılın YKS – TYT Puanı Bu Yıl PMYO Sınavında Geçerli Olur mu?

Lise mezunlarının polis olabilmek için sıklıkla başvurduğu sınav türü olan PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) başvuru koşulları arasında bulunan en önemli şartlardan biri de Yükseköğretim Kurumları Sınavının TYT yani Temel Yeterlilik Testi bölümünden yeterli puana sahip olmaktır. Bu yazıyla da önceki yılın TYT puanı PMYO sınavı için geçerli oluyor mu? Buna açıklık getireceğiz.

2019 yılında yapılan PMYO sınavına katılan adaylar için TYT puan şartı 250.00 ham puan olarak belirlenmişti. Ondan önceki senelerde ise PMYO sınavına katılmak isteyen adayların en az 260.00 ham TYT puanına sahip olması gerekiyordu.

2020 PMYO sınavı için de TYT puan şartı 250.00 ile 260.00 ham puan arasında olacaktır.

Önceki Yılın YKS – TYT Puanı PMYO Sınavında Geçerli Olur mu?

PMYO sınavına katılmak isteyen adayların sınava girecekleri yıl içerisindeki TYT puanına sahip olması gerekir yani bir önceki senenin TYT puanı PMYO sınavında geçerli olmamaktadır.

  • Örneğin adayımız 2020 yılında PMYO sınavına girmeyi istiyorsa 2020 yılı TYT sınavına katılmış ve yeterli puanı almış olmalıdır.
Takip Edin
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
sefa
sefa
4 ay önce

Kardeşim Üniversite okuyorum, bu yıl PMYO girmeyi düşünüyorum, polis akademisinde bir yazı okudum askerliğini yapmamış olanlar 24 yaş gün almamış olmak diyor ? bunu açıklarmısın sana zahmet.

Admin
Admin
4 ay önce
Reply to  sefa

Resmi sayfanın güncellenmemiş bir kısmı var büyük ihtimalle, güncel PMYO başvuru koşullarına göre sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle adayın 26 yaşından gün almamış olması gerekiyor, askerliğini yapsın yapmasın fark etmiyor. Bu söylediğim 2019 PMYO başvuru koşullarında da aynen uygulanmıştır, kolay gelsin.

Kapalı