Sitemizde toplam: 218 yazı ve cevaplanmış 2575 soru bulunmaktadır. 

Önceki Yılın YKS – TYT Puanı Bu Yıl PMYO Sınavında Geçerli Olur mu?

Lise mezunlarının polis olabilmek için sıklıkla başvurduğu sınav türü olan PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) başvuru koşulları arasında bulunan en önemli şartlardan biri de Yükseköğretim Kurumları Sınavının TYT yani Temel Yeterlilik Testi bölümünden yeterli puana sahip olmaktır. Bu yazıyla da önceki yılın TYT puanı PMYO sınavı için geçerli oluyor mu? Buna açıklık getireceğiz.

2019 yılında yapılan PMYO sınavına katılan adaylar için TYT puan şartı 250.00 ham puan olarak belirlenmişti. Ondan önceki senelerde ise PMYO sınavına katılmak isteyen adayların en az 260.00 ham TYT puanına sahip olması gerekiyordu.

2020 PMYO sınavı için de TYT puan şartı 250.00 ile 260.00 ham puan arasında olacaktır.

Önceki Yılın YKS – TYT Puanı PMYO Sınavında Geçerli Olur mu?

PMYO sınavına katılmak isteyen adayların sınava girecekleri yıl içerisindeki TYT puanına sahip olması gerekir yani bir önceki senenin TYT puanı PMYO sınavında geçerli olmamaktadır.

  • Örneğin adayımız 2020 yılında PMYO sınavına girmeyi istiyorsa 2020 yılı TYT sınavına katılmış ve yeterli puanı almış olmalıdır.

2
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
1 Yorum konuları
1 Soru cevapları
0 Takip Edenler
 
En çok oylanan soru
En çok cevap verilen soru
2 Yorum Yazanlar
Adminsefa Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sefa
Ziyaretçi
sefa

Kardeşim Üniversite okuyorum, bu yıl PMYO girmeyi düşünüyorum, polis akademisinde bir yazı okudum askerliğini yapmamış olanlar 24 yaş gün almamış olmak diyor ? bunu açıklarmısın sana zahmet.

Admin
Ziyaretçi
Admin

Resmi sayfanın güncellenmemiş bir kısmı var büyük ihtimalle, güncel PMYO başvuru koşullarına göre sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle adayın 26 yaşından gün almamış olması gerekiyor, askerliğini yapsın yapmasın fark etmiyor. Bu söylediğim 2019 PMYO başvuru koşullarında da aynen uygulanmıştır, kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Kapalı