Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

PAEM 5.Dönem 2 Bin Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru Klavuzu

5.Dönem PAEM Komiser Yardımcısı Alımına Nasıl Başvuru Yapılır?

Komiser Yardımcılığı Başvuru

13 eylül 2019 tarihinde polis akademisi üzerinden yapılan duyuru ile 5.Dönem PAEM 2000 Komiser Yardımcısı alımı ve sınavına ilişkin başvuru tarihi ve başvuru şartları açıklandı.

2000 komiser yardımcısı alımında bu sayının 1800’ü erkek adaylara ayrılırken, geriye kalan 200’ü kadın adaylara ayrılmıştır.

PAEM Komiser Yardımcılığı sınavına sadece lisans mezunları girebilmekte olup başvuracak adayların KPSS P3 puanının en az 70 olması gerekmektedir.

5.Dönem PAEM Komiser Yardımcılığı Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

Polis akademisi üzerinden ön başvuruların başlatılmasının ardından klavuzda belirtilen banka hesabına başvuru ücretini yatıran adaylar pa.edu.tr üzerinden e-devlet şifreleriyle giriş yaparak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

5.Dönem PAEM Sınav Ücreti Ödeme Şekli

Ön başvuruda bulunmak isteyen adaylar tarafından önce sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (YÜZ Türk Lirası) 17 Eylül 2019 saat 09:00’dan, 27 Eylül 2019 saat 17:00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan 2019 YILI 5. DÖNEM PAEM LİSANS MEZUNU GİRİŞ SINAVI nolu hesaba yatırılacaktır.

  • Yalnızca Halkbank Şubelerinden ve Halkbank ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. (Halkbank İnternet Bankacılığından ve Diğer Bankaların, İnternet Bankacılığı, EFT ve ATM’lerinden Başvuru Ücreti Yatırma İşlemi Yapılmayacaktır.)

5.Dönem PAEM İnternet Üzerinden Ön Başvuru

  • İnternet ortamında doldurulması gereken ilgili zorunlu hanelerin doldurulmaması;
  • Öğrenim bilgileri, yaş, askerlik bilgileri ,Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları vb. bilgilerde eksiklik, yanlışlık, tutarsızlık olması,
  • Başvuru işleminin sonuçlandırılmaması,
  • Ön başvurunun internet haricinde posta ve kargo yoluyla veya başka bir yöntemle yapılması,
  • Başvuru merkezinde yapılacak incelemeler sonucunda adayın gerekli giriş koşullarını taşımadığının tespit edilmesi durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5.Dönem PAEM Şahsen Başvuru

Ön başvuruların bitmesinin ardından adaylar daha sonraki bir tarihte ilan edilen sınav merkezlerinden birine şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü için çağrılacaktır. Fiziki yeterlilik sınavı da aynı zamanda veya daha sonraki bir tarihte yapılabilir.

PAEM Giriş sınavı; ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat/sözlü sınavı şeklinde yapılır.

Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının en fazla on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.

 

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı