Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

PAEM Başarı Puanı Hesaplama

Komiser Yardımcılığı Başarı Giriş Puanı Hesaplama

PAEM Başarı Puanı Hesaplama

Emniyet teşkilatı komiser yardımcısı ihtiyacını meslek içerisindeki polis memurları arasından ve üniversite mezunları arasından alımlar yaparak karşılamaktadır

Günümüzde üniversite mezunları arasından PAEM sınavlarıyla komiser yardımcısı alımı yapılmaktadır.

Polis akademisi tarafından yapılan PAEM sınavlarıyla komiser yardımcısı olmak isteyen gençler belirli aşamalardan geçmek zorundadır.

PAEM Sınavı Başvuru Şartları

  • PAEM sınavlarına katılabilmek için öncelikli şart üniversite mezunu yani lisans mezunu olunmasıdır.

PAEM sınavlarına önlisans mezunları katılamazken sadece 4 yıllık lisans mezunları katılma hakkına sahiptir.

  • PAEM sınavlarına katılabilmek için polis akademisi tarafından belirlenen KPSS puan şartının da karşılanması gerekmektedir.

Buna göre PAEM komiser yardımcısı alımına katılacak olan lisans mezunlarının KPSS P3 puanının en az 70 puan olması gerekmektedir.

PAEM Komiser Yardımcılığını Kazanan Adaylar Nasıl Belirlenir?

Belirtilen şartları taşıyan adaylar ön sağlık kontrolü ardından fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına tabi tutulmaktadır.

  • Tüm bu aşamalardan başarıyla geçen adaylar arasından, toplam alım sayısına göre sıralamaya girenler komiser yardımcısı olmaya hak kazanmaktadır.

Kazanan adayların belirlenmesinde 3 sınavın ortalaması esas alınmaktadır.Bunlar KPSS, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Mülakattır.

PAEM – Komiser Yardımcılığı Başarı Puanı Hesaplama

PAEM başarı giriş puanı ise şu şekilde hesaplanmaktadır.

  • KPSS puanının %25’i
  • Fiziki yeterlilik sınavının %25’i
  • Sözlü mülakatın %50’si alınarak adayların PAEM başarı puanı belirlenmektedir.

Dilerseniz aşağıda yer alan sizler için hazırladığımız PAEM Başarı Puan Hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

PAEM başarı puanınızı hesaplamak için KPSS puanınızı, Fiziki yeterlilik sınavı puanınızı ve Sözlü mülakat puanınızı yazarak hesapla butonuna basınız.
PAEM Başarı Puanı Hesaplama
KPSS
Fiziki Yeterlilik
Sözlü Mülakat

 

PAEM başarı puanı hesaplama aracını kullanarak elde ettiğiniz puan sizin ilgili dönem PAEM sınavında sıralamaya sokulmanızı sağlayacak başarı puanıdır.

  • Bu PAEM sınavı başarı puanına göre kadın ve erkek adaylar ayrı ayrı başarı sıralamasına sokulmaktadır.

Beden kitle indeksi, yaş şartı gibi konularda hesaplama yapmak için sitemizde bulunan HESAPLAMA kategorisini ziyaret ediniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı