Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

PAEM Yaş Şartı Hesaplama

Komiser Yardımcısı Adayları İçin Yaş Hesaplama

PAEM Yaş Hesaplama

Emniyet teşkilatı rütbeli ihtiyacını lisans mezunları arasından karşılamaktadır.

Komiser yardımcısı alımları, meslek içerisinden 4 yıllık üniversite bitirenler arasından yapıldığı gibi dışarıdan 4 yıllık üniversite mezunu siviller arasından da yapılmaktadır.

Bu nedenle komiser yardımcısı olmak isteyen adaylar üniversiteyi bitirdikten sonra PAEM sınavlarına katılmaktadır.

  • Yani önlisans mezunlarının PAEM sınavına katılma hakkı bulunmamaktadır.

Üniversite mezunlarının PAEM sınavlarına katılabilmesi için birtakım şartlar bulunmaktadır.

Üniversite mezunlarının PAEM başvurusu yapabilmesi yani komiser yardımcısı olması için gerekli şartlar arasında boy-kilo şartını karşılamak, beden kitle indeksinin uygun olması, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Güncel olarak PAEM başvurusu yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Adayın PAEM yaş şartını karşılamaması halinde polisliğe girmesi mümkün olmamakta ve bu konuda kesinlikle esneklik gösterilmemektedir.

PAEM sınavına katılmak isteyen erkek ve kadın üniversite mezunlarının 30 yaşından gün almamış olması zorunludur.

Yaşınız PAEM için uygun mu öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki PAEM yaş hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

PAEM yaş hesaplamak için gerekli alanları tam olarak doldurun.

Kısaca doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak seçin ve PAEM sınavına girmek istediğiniz yılı da seçerek hesapla butonuna basın.

PAEM Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı dışında PAEM yaş hesabı için aşağıdaki yorum kutusundan doğum tarihinizi:  gün, ay, yıl olarak yazıp PAEM sınavına katılmak istediğiniz yılı da belirtirseniz yaşınızın komiser yardımcılığı için uygun olup olmadığı konusunda kesin cevabı verebilirim.

Bu yazımızda PAEM yaş şartı hesaplama konusuna değinerek özellikle komiser yardımcısı olmayı isteyen üniversite mezunlarının PAEM yaş sınırı konusunda merak ettiklerini doğru bir şekilde çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum.

Polis alımları ve polislikle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı