Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

PÖH Başarı Puanı Hesaplama

PÖH Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?

PÖH Başarı Puanı Hesaplama

Emniyet teşkilatı polis ihtiyacını lise mezunları ve üniversite mezunları arasından karşılamaktadır.

Lise mezunları arasından PMYO sınavlarıyla polis alımı yapılırken, üniversite mezunları arasından POMEM sınavlarıyla polis alımı yapılmaktadır.

Ayrıca 19.Dönem PÖH alımı ile birlikte en az lise mezunu olmak koşuluyla siviller arasından polis özel harekat branşlı polis alımı yapılmaya da başlanmıştır.

Son olarak ise 31 Ağustos 2019 tarihinde Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruya göre 25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavı ile PÖH alımı yapılacaktır.

PÖH Sınavı Başvuru Şartları

  • PÖH sınavlarına katılabilmek için öncelikli şart en az lise mezunu olunmasıdır.
  • Yani PÖH – Polis Özel Harekat sınavına lise mezunlarının yanında önlisans ve lisans mezunları da katılabilmektedir.
  • PÖH alımına katılacak olan adayların sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 28 yaşından gün almamış olması gereklidir.
  • Erkek adaylar için en az 1.67 cm, kadın adaylar içinse en az 1.62 cm boyunda olmak gibi şartlar da bulunmaktadır.

PÖH başvuru şartları konusunda detaylı bilgi için sitemizde bulunan PÖH kategorisini inceleyiniz.

PÖH Kazanan Adaylar Nasıl Belirlenir?

Belirtilen şartları taşıyan adaylar ön sağlık kontrolü ardından fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakat aşamalarına tabi tutulmaktadır.

  • Tüm bu aşamalardan başarıyla geçen adaylar arasından, toplam alım sayısına göre sıralamaya girenler polis özel harekat branşlı polis olmaya hak kazanmaktadır.

Kazanan adayların belirlenmesinde 3 sınavın ortalaması esas alınmaktadır.Bunlar KPSS Puanı, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Mülakattır.

PÖH Başarı Puanı Hesaplama

PÖH başarı giriş puanı ise şu şekilde hesaplanmaktadır.

  • KPSS puanının %25’i
  • Fiziki yeterlilik sınavının %25’i
  • Sözlü mülakatın %50’si alınarak adayların PÖH başarı puanı belirlenmektedir.

Dilerseniz sizler için hazırladığımız PÖH Başarı Puanı Hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

PÖH başarı puanınızı hesaplamak için KPSS puanınızı, Fiziki yeterlilik sınavı puanınızı ve Sözlü mülakat puanınızı yazarak hesapla butonuna basınız.
PÖH Başarı Puanı Hesaplama
KPSS
Fiziki Yeterlilik
Sözlü Mülakat

 

PÖH başarı puanı hesaplama aracını kullanarak elde ettiğiniz puan sizin ilgili dönem PÖH sınavında sıralamaya sokulmanızı sağlayacak başarı puanıdır.

  • Bu PÖH sınavı başarı puanına göre kadın ve erkek adaylar ayrı ayrı başarı sıralamasına sokulmaktadır.

Beden kitle indeksi, yaş şartı gibi konularda hesaplama yapmak için sitemizde bulunan HESAPLAMA kategorisini ziyaret ediniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Nesrin
Nesrin
2 yıl önce

Merhabalar yüzümde bir tane mercimek tanesi boyutunda ben bulunmaktadır aynı zamanda kulağımın bir kaç santim aşşagisinda iki tane daha ben bulunmaktadır ama tesettür lü olduğum için bu ikisi görünmüyor bu benler pöh alımında elenmeme sebep olabilir mi

Nesrin
Nesrin
2 yıl önce
Reply to  Admin

Admin bunları düşünmek zorundaymisim gibi hissediyorum eğer sırf bunun için elenirsem onca emeğin hayallerim boşa gidecek sizcede aldirmalimiyim

Nesrin
Nesrin
2 yıl önce
Reply to  Admin

Normal benler aldırma durumum var ama iz kalma durumu da var. Admin umarım dediğin gibi bu kadar ufak şeyleri sorun etmezler. Sorumu cevapladiginiz için cook teşekkür ederim calismalarima devam edebilirim.

Kapalı