Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

PÖH Yaş Şartı Hesaplama

Polis Özel Harekat Sınavına Katılacaklar İçin Yaş Hesaplama

PÖH YAŞ HESAPLAMA

Polis akademisi tarafından 31 Ağustos 2019 tarihinde yapılan duyuru ile 25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavı ile 500 kadın polis alımının yapılacağı ilan edildi. Pöh yaş hesaplama konusunda detaylar yazımızın devamında.

Polis özel harekat alımına katılmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.

Bu da demek oluyor ki 25.Dönem POMEM Özel Harekat sınavına lise, önlisans  ve lisans mezunu kadın adaylar katılma hakkında sahip olacak.

Polis Özel Harekat sınavına katılmak isteyen adayların birtakım şartları karşılaması gerekmektedir.

Özel Harekat Polisi olmak isteyen adayların karşılaması gereken şartlar arasında boy-kilo şartını karşılamak, beden kitle indeksinin uygun olması, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Güncel olarak Polis Özel Harekat başvurusu yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Adayın PÖH yaş şartını karşılamaması halinde polisliğe girmesi mümkün olmamakta ve bu konuda kesinlikle esneklik gösterilmemektedir.

Yaşınız PÖH için uygun mu öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki PÖH yaş hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

PÖH yaş hesaplamak için gerekli alanları tam olarak doldurun.

Kısaca doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak seçin ve PÖH sınavına girmek istediğiniz yılı da seçerek hesapla butonuna basın.

PÖH Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı dışında PÖH yaş hesabı için aşağıdaki yorum kutusundan doğum tarihinizi:  gün, ay, yıl olarak yazıp PÖH sınavına katılmak istediğiniz yılı da belirtirseniz yaşınızın PÖH için uygun olup olmadığı konusunda kesin cevabı verebilirim.

Bu yazımızda PÖH yaş şartı hesaplama konusuna değinerek özellikle Polis Özel Harekat sınavına katılmayı düşünen adayların PÖH yaş sınırı konusunda merak ettiklerini doğru bir şekilde çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum.

Polis alımları ve polislikle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
16 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Sbl
Sbl
1 yıl önce

Admin 01.01.2002 doğumluyum ben 2020 yaş için yaş hesaplama yaptım ama olamazsın diyo

Sbl
Sbl
1 yıl önce
Reply to  Admin

Sağol admin ya vallah korktum 2 senedir bu bekliyorum

Hande
Hande
2 yıl önce

Merhaba ben 24.06.2001 doğumluyum hesaplama aracında pöh kadın alımına başvuru yapamazsınız deniliyor bilgi verir misiniz

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Hande

Merhaba Hande, başvuru yapabilirsiniz. Hesaplama aracı tam duyarlı olmadığı için o sonucu vermiş ama sizin yaşınız uyuyor 18 yaşını tamamlamışsınız.

500 kadın özel harekat alımı yaş şartı 1 ocak 1992 ile 17 eylül 2001 tarihleri arasında doğmuş olmaktır.

Şimdiden başarılar dilerim.

merve
merve
2 yıl önce

03081992 doğumluyum pöh kadın alımına başvuru yapabilir miyim

Hfkkö
Hfkkö
2 yıl önce

Merhaba 02.08.2001 doğumluyum 2018 kpss puanım 73yaş hesaplama robotu başvuramazsınız diyor

Aysel
Aysel
2 yıl önce

Meraba ben liseden yeni mezun oldum Saglikbolumunden ve kpss girdim 72 aldim 2018de dogum. Tarihim 5ocak 2001.pöh basvurusu yapamiyorsunuz cikio hesaplama aracında

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Aysel

Küçük bir hata olmuş hesaplama aracında onu düzelteceğim daha sonra ama sen PÖH başvurusu yapabilirsin 18 yaşını tamamladığın için.

Aysel
Aysel
2 yıl önce

Meraba ben lise mezunuyum kpss puanim 72.2018de girdim.ama doğum tarihim 5ocak2001.pöh başvurusu yapamiyorsunuz diyor

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Aysel

Merhaba Aysel hesaplama aracında küçük bir hata var aydan dolayı normalde girebilirsin 18 yaşını tamamladığın için.

hulya
hulya
2 yıl önce

Merhaba Ancak Ben Poh dede 30 yas siniri getirildi diye biliyordum aydinlatirmisiniz acaba

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  hulya

Merhaba Hülya,
19.dönem PÖH alımında yaş şartı sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık itibariyle 28 yaşından gün almamış olmaktı ancak bu ibare geçen sene resmi gazetede yayımlanarak değiştirildi.

Yani değişen kısım 31 Aralık yerine 1 Ocak oldu.

Bu nedenle sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Tabi POMEM kapsamında değerlendirip yaş şartını aynı şekilde yukarı çekebilirler.

Başvuru şartlarında KPSS puanı şartı olabilir de olmayabilirde bunlar Polis Akademisi tarafından duyuru yapılması ile netlik kazanacak.

Kapalı