Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Polis Alımı Başvuru Şartları Değişiyor mu ?

Polislik Önlisans KPSS Puan Şartı Düşecek mi ?

Polis Alım Şartları Değişiyor mu ?

İçişleri bakanı Sayın Süleyman SOYLU Haber Türk kanalında katıldığı canlı yayında Polis alımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre polis alımı başvuru şartları değişiyor mu hepsinin yazının devamında yer alıyor.

Bakan Süleyman SOYLU’nun polis alımlarıyla ilgili yaptığı açıklamaları hazırladığımız bu yazı ile sizlerle paylaşacağız ve değerlendireceğiz.

Canlı yayında seyircilerden gelen sorulara da cevap veren İçişleri Bakanı Sayın Süleymen SOYLU ;

Jandarma uzman astsubay alımında taban puan düşecek mi sorusuna , şimdilik böyle bir şey düşünmüyoruz diyerek nedenini de müracaatın çok olmasına ve bunun da alım zamanını uzatmasına bağlamıştır.

Pomem Yaş Sınırı Düşecek mi ?

Yine seyircilerden gelen bu soru üzerine polis alımı yaş sınırı konusunda da şimdilik bir değişiklik planının olmadığını dile getirmiştir.

Polis Alımı Boy Sınırı Düşecek mi ?

Yöneltilen bu soru üzerine Bakan Süleyman SOYLU kızların polisliği çok istediğini ve bu mesleği sevmelerinin çok hoşuna gittiğini belirterek düşürelim 1 cm , 1.5 cm diyerek belirli bir standart belirleyeceklerini ve avrupadaki boy strandartlarına bakacaklarını ifade etmiş ve polis alımı boy şartında özellikle kadın boy şartında değişikliğe gidilebileceğinin sinyallerini vermiştir.

POMEM KPSS Puan Şartı Düşecek mi ?

Gelen bu soru üzerine Sayın Süleyman SOYLU yüksekokullar için 70 puan olarak belirlenen KPSS puan şartının 65 ‘e çekilebileceğini ifade etmiş böylece polis olmak isteyen önlisans mezunları için KPSS puan şartının 65 olabileceğinin sinyalleri verilmiştir.

Renk Körlüğü Polisliğe Engel Olmaktan Çıkacak mı ?

Mevcut şartlara göre renk körlüğü bulunan kişiler polis ve bekçi olamıyordu ancak Bakan Süleyman SOYLU yapmış olduğu açıklamada bu konuda çalışmalarının olduğunu ve bunu uluslararası standartlara göre düzenleyeceklerini ve renk körlüğü konusunda söz verdiğini ifade etmiştir.

Evet arkadaşlar polissayfasi.com sitesi olarak polis alımları ile ilgili Sayın Süleyman SOYLU‘nun açıklamalarını sizlere aktardım.

  • Yapılan bu açıklamalara göre renk körlüğü polisliğe engel olmaktan çıkacak , POMEM KPSS puan şartı aşağıya çekilecek , Polislik boy şartı özellikle kadın adaylar için düşürülecek.
  • Polis alımı yaş şartlarında henüz bir değişiklik bulunmazken diğer belirtmiş olduğumuz hususlarda önümüzdeki günlerde bir düzenleme yapılabilir.
  • Son polis alımlarına göre önlisans kpss puan şartı dışında polis alımı başvuru şartları konusunda değişiklik yapılmadığını hatırlatalım.

Polis olmak isteyen tüm gençlere buradan başarılar diler ve hayallerinin peşinde mücadele etmelerini tavsiye ederim.

Polis alımları ve polislik başvuru şartları ile ilgili en son düzenleme ve gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı