Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Polisin 2.Bölge Görev Yerleri ve Zorunlu Hizmet Süreleri

Polislerin 2.Bölge İlleri - Şark İlleri ve Görev Süreleri

Polisin 2.Bölge Görevi

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm polislerin belirli süreyle zorunlu şark görevleri bulunmaktadır. Polisin 2.bölge görevi süreleri yazımızın devamında yer alıyor.

Emniyet Teşkilatında 2.Bölge görevi diye geçen Şark görevi hem amir sınıfını hem de polisleri ilgilendirmektedir.

Yani süresi dolan tüm emniyet mensupları 2.Bölge görevini yerine getirmekle yükümlüdür.

Polisin 2.Bölge Görevi, terör riskinin fazla olduğu, belirlenen 23 ilde zorunlu süreye göre yapılan doğu görevi anlamına gelmektedir.

Güncel olarak polisin görev yaptığı 2.Bölge İlleri şunlardır: Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Muş, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van.

Polisin şark (doğu) görev yerleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre planlanmakta ve tüm personelin ataması bu yönetmeliğe uygun şekilde yapılmaktadır.

Her ne kadar 2019 yılı için emniyet personelinin 1. ve 2.Bölge görev yerleri henüz açıklanmamış olsa da normalde bu mevcut yönetmeliğe göre 1.Bölge ve 2.Bölge İlleri için atamaların en son 30 Haziran tarihinde açıklanması gerekmektedir.

Emniyet Hizmetleri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre;
  • İkinci bölgeye birden fazla kez atanacak olan polis memuru rütbesindeki personelin sırası; branş, bu bölgeden önceki dönüş yılı ve sicil numarası esas alınarak, diğer rütbedeki personelin sırası ise; rütbe, bu bölgeden önceki dönüş yılı ve sicil numarası esas alınarak tespit edilir.
  • Birinci bölgeden ikinci bölgeye ilk kez atanacak personel için birinci bölge hizmet süresini doldurma şartı aranmaz.

Polisin 2.Bölge Görev Yerleri ve Zorunlu Hizmet Süreleri

polis 2.bölge görev yerleri
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri 1
polis 2.bölge görev yerleri
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri 2
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri 3
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri 4
polis 2.bölge görev yerleri
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri 5
polis 2.bölge görev yerleri
polis 2.bölge görev yerleri ve süreleri 6

Emniyet Teşkilatı 2.Bölge İlleri ve zorunlu hizmet süreleri güncel olarak yukarıda verdiğimiz gibidir.Değişiklik olması halinde polissayfasi.com üzerinden tekrar bildiririz.

Polis olmak isteyen ve bundan dolayı polis alımlarını yakından takip edenlerin, polisin 2.bölge şark görevi hakkında bilgi sahibi olması ve bunları göz önünde bulundurarak bu mesleği tercih etmesi oldukça önemlidir.

Çoğu polis 2.Bölge yani Şark Görevini meslek hayatı boyunca 2 defa zorunlu olarak yapmaktadır.Ayrıca bu belirtilen illerde görev yapan polisler 400 ile 900 TL arasında terör tazminatı almaktadır.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı