Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Polislik Mülakat Anıları – 1

POMEM ve PAEM Mülakatta Yaşadıklarım

Ziyaretçilerimizin gönüllü olarak admin@polissayfasi.com mail adresimize mülakatta yaşadıklarını yazmaları halinde Polissayfasi.com sitesi üzerinden sizlerle paylaşacağız.Emre arkadaşımıza teşekkür ederek yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorum.

Merhaba arkadaşlar ben Emre 25 yaşındayım. Bu sene yapılan polis alımları doğrultusunda nasıl bir yoldan geçtiğimi, polislik mülakat anıları başlığı altında sizlerle paylaşmak istiyorum.Umarım önümüzdeki yıllarda bu heyecanı yaşayacak olan adaylara polislik sınavlarıyla ilgili yaşadıklarımı anlatarak yardımcı olabilirim.

Polislik Mülakat Anıları

Aslında lise yıllarında polis olmayı istiyordum.Lise bittikten sonra PMYO sınavına katıldım ancak yazılı sınavda başarılı olamadım ve ondan sonra üniversite okumaya karar verdim.

Üniversiteden mezun olur olmaz 2018 yılında KPSS’ye girdim ve P3 puanından 78 puan alarak 4.dönem PAEM ( Komiser Yardımcılığı ) ve 23.dönem POMEM alımlarına başvurmaya hak kazandım.

Polislik spor mülakatı konusunda hazırlık olsun diye fiziksel yeterlilik testi aşaması için 1 ay kursa dahi gittim.Nihayetinde spor mülakatında pomemde 44 saniyede, paemde ise 45 saniyede bitirerek başarılı oldum ancak her iki alımda da sözlüden dolayı başarısız sonuç aldım.

23.dönem POMEM sözlü mülakatında kart sorum devletçilik ilkesini açıklayınız oldu.Soruyu detaylı bir şekilde cevaplandırmama rağmen komisyonda bulunan psikolog sesin titriyor, beden dilini kullanmıyorsun diyerek mülakatı sonlandırmıştı.

4.Dönem PAEM ve 23.dönem POMEM mülakatları sonucunda başarısız olduğumu öğrenince çok üzülmüştüm.

Polis olmak bana nasip olmadı 2019 KPSS ile alacağım yüksek puan sayesinde bu kez devlet memurluğuna atamamım olacağına inanıyorum.

Belki biraz nasip olmamasından veya belki biraz da benimde sözlü mülakat esnasında heyecan yapmış olmamdan dolayı polis alımlarında başarılı sonuç elde edemedim.

Yapılacak olan polis alımlarında girecek olan adaylara tavsiyem benim düştüğüm hataya düşmemeleri, olabildiğince sakin olmaları ve konuşurken beden dilini de etkili bir şekilde kullanmaları olacaktır.

Tabi bunların ötesinde her şey kısmet olursa, Allah izin verirse gerçekleşiyor.

Demek istediğim o ki eğer nasipte yoksa bir şeyi çok istemeniz anlam ifade etmiyor,rabbim izin vermezse o şey olmuyor. Her şeyin hayırlısını isteyin ve sitem etmeyin niye olmadı diye. Emin olun Allah dağına göre kar verir. Siz sonuna kadar mücadelenizi edin gerisini Allah’a bırakın arkadaşlar.

Polis alımlarına katılacak olan arkadaşlara başarılar diliyorum, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı