Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Polislik Mülakat Tarihi Erteleme

Polislik Mülakat Tarihi Ertelenir mi?

Polislik Sınavı Mülakat Tarihini Ertelemek Mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar hazırladığımız bu yazıyla polis veya bekçi alımlarına müracaat eden adayların planlamadıkları bazı gelişmelerden dolayı kendilerine verilen mülakat tarihinde sınava girmelerinin mümkün olmadığı durumlarda mevcut mülakat tarihinin ertelenmesi için ne yapabileceklerini anlatacağız. Polislik Mülakat Tarihi Erteleme ile ilgili detaylar için yazıyı okumaya devam ediniz.

  • Polis olmak isteyen lise mezunları PMYO sınavına, üniversite mezunları ise POMEM sınavına katılmaktadır.
  • Komiser yardımcısı olmak isteyen lisans mezunları ise PAEM sınavına girmektedir.
  • Ayrıca en az lise mezunu olmak koşuluyla Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları da yapılmaktadır.

Yukarıda belirtilen 4 sınavda Polis Akademisi tarafından planlanarak yapılmakta ve ön başvurular pa.edu.tr üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Polis akademisi tarafından size verilen mülakat tarihinde belirtilen yerde olmanız gerekmektedir. Ancak  başka önemli bir durumun olmasından dolayı mülakata katılamama gibi bir ihtimalin olması halinde mülakat tarihinin ertelenmesi konusunda bir talebiniz olabilir.

Polislik veya bekçilik sınavı mülakat tarihinin ertelenmesi konusundaki talebinizi dilekçeyle Polis Akademisine veya mülakatın yapılacağı okula faks yoluyla iletebilirsiniz.

Polislik mülakat tarihi erteleme tamamen Polis Akademisinin insiyatifinde olan bir durumdur. Yani çok geçerli bir mazeret olmadıkça mülakat tarihini ertelemeyebilirler.

Bu nedenle mülakat tarihi ertelemek için yazmış olduğunuz dilekçede geçerli mazeretinizi belirtmeniz ve mazeretinizi belgelendirebileceğiniz evraklar varsa bunları dilekçe ekinde göndermeniz talebinizin yerine getirilmesi ihtimalini arttıracaktır.

Polislik, bekçilik sınavlarına başvurup mülakat tarihini değiştirmek isteyen adaylar hazırladığımız dilekçe örneğinden faydalanabilirler. Ancak öncesinde aşağıda verdiğim iletişim bilgileri vasıtasıyla Polis Akademisinden bilgi almaları daha sağlıklı olur.

Polis Akademisi Başkanlığı

Telefon : +90 (312) 462 86 49 – +90 (312) 499 70 02

Fax : +90 (312) 462 85 33

E-posta : polisakademisi@egm.gov.tr

Web : www.pa.edu.tr

Adres : Polis Akademisi Başkanlığı Eymir Mah. 49. Sokak PK:06834 Gölbaşı / ANKARA

POLİSLİK MÜLAKAT TARİHİ ERTELEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

TARİH ( 16.10.2019 )

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI’NA

2019 yılı 5.Dönem PAEM giriş sınavı tarihim 22.11.2019  olarak belirlenmiş olup belirtilen tarihte ……………………………………………………………………………( mazeret neden yazın) olduğundan dolayı mümkünse mülakat tarihimin daha sonraki bir tarihe ertelenmesini ve tarafıma bilgi verilmesini;

Arz ederim.

T.C Kimlik Numarası                                                                                                          Adı Soyadı
Telefon :                                                                                                                                  İMZA
Adres :

EK: (varsa)

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kapalı