Sitemizde toplam: 222 yazı ve cevaplanmış 3204 soru bulunmaktadır. 

Polislik Soru – Cevap Bölümü

POMEM - PMYO - PAEM - PÖH - Bekçilik Alımlarıyla İlgili Her Türlü Soru ve Cevabı

Polislik Soru

Merhaba arkadaşlar özellikle Youtube sayfamızdan gelen sorular üzerine; sizlere daha hızlı ve sağlıklı cevap verebilmek için bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bu sayfada ziyaretçilerimizden gelen polislik soru ve cevaplarına yer verdiğimiz gibi sizler de bu sayfa üzerinden merak ettiklerinizi sorabileceksiniz.

Youtube sayfamızda çok sayıda video olduğu için sizin video altından sormuş olduğunuz soruları bildirim gelmediği taktirde göremiyorum  ve haberim olmuyor.

Geç haberim olduğu için de sorulan sorulara geç cevap vermek durumunda kalıyorum.

İşte bu gibi sorunları çözmek için ve sorulan sorulara verilen cevaplardan daha fazla insanın faydalanması için:

Sizden ricam polislikle ilgili merak ettiğiniz hususları bu konu altından veya site üzerinden sorun. Böylece hem size hemde başkalarına faydası olsun.

Evet arkadaşlar kendi meramımı az çok anlattıktan sonra sizlerden gelen sorulardan bazılarına buradan cevap vereyim.

Polislikle İlgili Sizden Gelen Sorular ve Cevaplar

Soru: Merhaba ben üniversite son sınıfım bayram sonunda ancak mezun olacağım, diplomam o zaman elime geçicek. Fiziki mülakatta diploma gerekli mi ? Ve tahmini fiziki mülakat zamanı ne zaman olur ?

Cevap: 24.dönem pomem alımı ile ilgili şu şekilde bir açıklama mevcut :

Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir.Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) Fiziki yeterlilik sınavı haziran ayında yapılır muhtemelen. Yani bu adayımız muhtemelen 24.dönem POMEM’e katılabilecektir.

Soru: Polislik için yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan kısımlarda dövme varsa eleniyormuşuz. Göğsümde boyna yakın bi dövme var, yazlık üniformanın yaka düğmelerini açtığımda gözükür kapalıyken gözükmez imkanı yok. Sadece boyun açık kalıyor çünkü. Bu sorun teşkil eder mi? (Ederse lazerle sildircem ama ondada hafif dövme izi kalıyor o şekilde sıkıntı olur mu? Sildirdikten sonra hafif kalan izleri fondoten ile kapatayım dedim ama fondoten işe yaramıyor diyorlar mülakatlarda.)

Cevap: Dövme ile polisliğe girmen çok zor yani şimdiye kadar ben dövmeli polis okulu öğrencisi görmedim.O sorundan kurtulman lazım.

Soru: Sağ göz -1.50 sol göz -1.50 miyopum sorun teşkil eder mi?

Cevap: Miyop göz derecesi her iki göz için ayrı ayrı 2’den fazla olduğunda sağlıktan elenirsin.

Soru: Sağ bacağımda bileğe yakın (fazla değil) 5cm lik yara izi var ama pantolondan gözükmez. Yine buda sorun teşkil eder mi?

Cevap: Bacaktaki yara izi engel oluşturmaz.

Soru: Hocam ben 14 temmuz 2002 doğumluyum 2019 pmyo yoksa 2020 pmyo mı hangisine girebilirim teşekkürler.

Cevap: PMYO yaş şartına göre 18 yaşını tamamlamış olman gerekir.Sen 14 Temmuz 2019’da 18 yaşından gün almaya başlayacağın için ancak 2020 PMYO Girebilirsin.

Soru: 39 derece skolyoz hocam. Polislik ve bekçiliğe engel teşkil eder mi ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre 10 dereceden fazla olan Skolyoz öğrenciliğe engel olarak kabul edilmektedir.

Soru: Bacakta platin olması polisliğe engel olur mu ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ; kemik , kas ve diğer dokuların içindeki yabancı cisimlerin mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir , yani platin maalesef sıkıntı olur .

Takip Edin
Bildir
guest
385 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayça
Ayça
4 saat önce

Merhaba alnımda 1 cm boyutunda yara izi var kucukken duşmüsüm ondan dolayı derin diyebilirim yaraya dikiş atmadılar sorun olur mu yinede şansımı deneyeyim diye dusunuyorum yara uzaktan da biraz belli oluyor açıkcası cevaplarsanız sevinirim RABBİM herkesin gönlüne göre versin inşallah saygılarr …

Ayfer
Ayfer
7 gün önce

Merhaba psikiyatriye gittim ama hiç ilaç vb seyler vermedi tanı olarak psikiyatrik tanı tedavi yazıyor acaba polis olmaya engelmi

Erdem
Erdem
1 ay önce

Yüzümde ben var bu polislige engel resmini koyuyorum

Teyfik Mercan
Teyfik Mercan
1 ay önce

Merhaba gözümün rengi kahverengi ama birinin rengi diğerinden daha koyu,ayrıca sol omzumda 10 cm ameliyat izi var bunlar polisliğe engel midir

Mirza
Mirza
1 ay önce

Pmyo barajını geçen mülakatlara hak kazanıyormu yoksa en iyi puanı alanlarımı seçiyorlar

Seliinn
Seliinn
1 ay önce

Merhaba Benim bir sorum olacakti da yardımcı olursanız cok sevinirim. Ben çok küçük yaşta bebekken bir damak ameliyati geçirmişim. Sanırım ufak bir damak yarigindan. Bu durum sağlık taramalarında polisliğe engel olur mu acaba?

Selin
Selin
1 ay önce

Merhaba ben çok küçük yaşta bi damak ameliyatı geçirmişim. Sanirim sadece damak yarığı varmış. Acaba bu durum polisliğe engel olur mu?

Süleyman Yıldırım
Süleyman Yıldırım
1 ay önce

Merhaba 2018 yılında baldırımdan ameliyat oldum iyi huylu kemik tümörü vardı aldırdım hiç bir sorun teşkil etmiyor elenir iyim?

Selin
Selin
1 ay önce

Merhaba benim sol bacağımda dizimin hemen altında bir yanık izin var.Kötü bir görüntüsü yok tenimin renginde fakat yinede belli oluyor ve sağ ayağımın üstünde yine yanık izimi kapatmak için yaptırdığım bir dövmem var. Spor ayakkabıdan bile sadece biraz üst kısmı görünüyor bu yaz üniforması kuralına göre engel oluyor mu olmuyor mu ? Ona göre sınava hazırlanmayı bırakmayı düşünüyorum.

Kapalı