Sitemizde toplam: 223 yazı ve cevaplanmış 3346 soru bulunmaktadır. 

Polislik Soru – Cevap Bölümü

POMEM - PMYO - PAEM - PÖH - Bekçilik Alımlarıyla İlgili Her Türlü Soru ve Cevabı

Polislik Soru

Merhaba arkadaşlar özellikle Youtube sayfamızdan gelen sorular üzerine; sizlere daha hızlı ve sağlıklı cevap verebilmek için bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bu sayfada ziyaretçilerimizden gelen polislik soru ve cevaplarına yer verdiğimiz gibi sizler de bu sayfa üzerinden merak ettiklerinizi sorabileceksiniz.

Youtube sayfamızda çok sayıda video olduğu için sizin video altından sormuş olduğunuz soruları bildirim gelmediği taktirde göremiyorum  ve haberim olmuyor.

Geç haberim olduğu için de sorulan sorulara geç cevap vermek durumunda kalıyorum.

İşte bu gibi sorunları çözmek için ve sorulan sorulara verilen cevaplardan daha fazla insanın faydalanması için:

Sizden ricam polislikle ilgili merak ettiğiniz hususları bu konu altından veya site üzerinden sorun. Böylece hem size hemde başkalarına faydası olsun.

Evet arkadaşlar kendi meramımı az çok anlattıktan sonra sizlerden gelen sorulardan bazılarına buradan cevap vereyim.

Polislikle İlgili Sizden Gelen Sorular ve Cevaplar

Soru: Merhaba ben üniversite son sınıfım bayram sonunda ancak mezun olacağım, diplomam o zaman elime geçicek. Fiziki mülakatta diploma gerekli mi ? Ve tahmini fiziki mülakat zamanı ne zaman olur ?

Cevap: 24.dönem pomem alımı ile ilgili şu şekilde bir açıklama mevcut :

Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir.Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) Fiziki yeterlilik sınavı haziran ayında yapılır muhtemelen. Yani bu adayımız muhtemelen 24.dönem POMEM’e katılabilecektir.

Soru: Polislik için yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan kısımlarda dövme varsa eleniyormuşuz. Göğsümde boyna yakın bi dövme var, yazlık üniformanın yaka düğmelerini açtığımda gözükür kapalıyken gözükmez imkanı yok. Sadece boyun açık kalıyor çünkü. Bu sorun teşkil eder mi? (Ederse lazerle sildircem ama ondada hafif dövme izi kalıyor o şekilde sıkıntı olur mu? Sildirdikten sonra hafif kalan izleri fondoten ile kapatayım dedim ama fondoten işe yaramıyor diyorlar mülakatlarda.)

Cevap: Dövme ile polisliğe girmen çok zor yani şimdiye kadar ben dövmeli polis okulu öğrencisi görmedim.O sorundan kurtulman lazım.

Soru: Sağ göz -1.50 sol göz -1.50 miyopum sorun teşkil eder mi?

Cevap: Miyop göz derecesi her iki göz için ayrı ayrı 2’den fazla olduğunda sağlıktan elenirsin.

Soru: Sağ bacağımda bileğe yakın (fazla değil) 5cm lik yara izi var ama pantolondan gözükmez. Yine buda sorun teşkil eder mi?

Cevap: Bacaktaki yara izi engel oluşturmaz.

Soru: Hocam ben 14 temmuz 2002 doğumluyum 2019 pmyo yoksa 2020 pmyo mı hangisine girebilirim teşekkürler.

Cevap: PMYO yaş şartına göre 18 yaşını tamamlamış olman gerekir.Sen 14 Temmuz 2019’da 18 yaşından gün almaya başlayacağın için ancak 2020 PMYO Girebilirsin.

Soru: 39 derece skolyoz hocam. Polislik ve bekçiliğe engel teşkil eder mi ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre 10 dereceden fazla olan Skolyoz öğrenciliğe engel olarak kabul edilmektedir.

Soru: Bacakta platin olması polisliğe engel olur mu ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ; kemik , kas ve diğer dokuların içindeki yabancı cisimlerin mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir , yani platin maalesef sıkıntı olur .

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
396 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mert
mert
1 ay önce

selamın aleyküm hocam ben bundan 5 6 sene önce bi trafik kazası geçirdim bacagımın üst yani baldır kısmında femur adı verilen bi kemik kırıldı eklem kemigi degil her neyse bu kırıktan dolayı bacagıma civi taktılar evet yönetmelikte platin ve ya yabancı madde engeldir yazısı var ancak ben doktora gittiğimde de gecen sene doktora bunu sordum doktor bacagın eski halinden daha iyi duruma gelmiş durumda bu senin polis egitimine ya da asker egitimine engel degildir dedi yani hocam şunu demek istiyorum sence bi şans var mı ya da cevrende platini olupta polis filan olan var mı bide ön saglıkta duydugum kadarı… Read more »

Yonca
Yonca
1 ay önce

26.pomem egitim suresi nedir insllah 8 ay yapmazlar

Elif
Elif
1 ay önce

Merhabalar ben subat ayından beri uyku ilaci ve antidepresan kullanıyorum birdahaki ay birakicam saglik bolumunde herhangi bir sorun olur mu

ahmet
ahmet
1 ay önce

Merhaba kafamda bir soru var. Aylar önce kan değerlerime baktırdım. TSH değerim yüksekti 11 civarıydı. T3 ve T4 değerlerim normaldi. Hipotiroidi olduğumu söyledi doktor. Aslında subklinik hipotiroidi olduğunu araştırınca öğrendim. Şu an kan değerleri falan normale döndü, kullandığım ilaç dengeledi. İlaç geçmişine bakılıyor mu? Tiroid ilacı ve hastalık tanısı var e-nabızda. Tanı olarak hipotiroidizm yazıyor. Sınava girip sağlıktan geçebilir miyim sizce? Ultrason ile boğaza bakılıyor mu acaba sağlık taramasında? İlaç geçmişi korkutuyor…

Hasan
Hasan
1 ay önce

Merhaba kaza sonucu sol omuzum kırıldı ve platin takıldı bunun engel olduğunu biliyorum eğer bir kaç sene içerisinde platin çıkarılsa polisliğe alınma şansım olurmu yara izi önemli mi kısa thirsta dahil gözükmüyor

Muhammed
Muhammed
1 ay önce

Merhabalar sol omuz kısmında kas yırtığım var görünür bir faziyette sorun olurmu?
Teşekkür ederim

Ayça
Ayça
1 ay önce

Merhaba alnımda 1 cm boyutunda yara izi var kucukken duşmüsüm ondan dolayı derin diyebilirim yaraya dikiş atmadılar sorun olur mu yinede şansımı deneyeyim diye dusunuyorum yara uzaktan da biraz belli oluyor açıkcası cevaplarsanız sevinirim RABBİM herkesin gönlüne göre versin inşallah saygılarr …

Ayfer
Ayfer
2 ay önce

Merhaba psikiyatriye gittim ama hiç ilaç vb seyler vermedi tanı olarak psikiyatrik tanı tedavi yazıyor acaba polis olmaya engelmi

Erdem
Erdem
2 ay önce

Yüzümde ben var bu polislige engel resmini koyuyorum

Kapalı