Sitemizde toplam: 220 yazı ve cevaplanmış 2895 soru bulunmaktadır. 

Polislik Soru – Cevap Bölümü

POMEM - PMYO - PAEM - PÖH - Bekçilik Alımlarıyla İlgili Her Türlü Soru ve Cevabı

Polislik Soru

Merhaba arkadaşlar özellikle Youtube sayfamızdan gelen sorular üzerine; sizlere daha hızlı ve sağlıklı cevap verebilmek için bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bu sayfada ziyaretçilerimizden gelen polislik soru ve cevaplarına yer verdiğimiz gibi sizler de bu sayfa üzerinden merak ettiklerinizi sorabileceksiniz.

Youtube sayfamızda çok sayıda video olduğu için sizin video altından sormuş olduğunuz soruları bildirim gelmediği taktirde göremiyorum  ve haberim olmuyor.

Geç haberim olduğu için de sorulan sorulara geç cevap vermek durumunda kalıyorum.

İşte bu gibi sorunları çözmek için ve sorulan sorulara verilen cevaplardan daha fazla insanın faydalanması için:

Sizden ricam polislikle ilgili merak ettiğiniz hususları bu konu altından veya site üzerinden sorun. Böylece hem size hemde başkalarına faydası olsun.

Evet arkadaşlar kendi meramımı az çok anlattıktan sonra sizlerden gelen sorulardan bazılarına buradan cevap vereyim.

Polislikle İlgili Sizden Gelen Sorular ve Cevaplar

Soru: Merhaba ben üniversite son sınıfım bayram sonunda ancak mezun olacağım, diplomam o zaman elime geçicek. Fiziki mülakatta diploma gerekli mi ? Ve tahmini fiziki mülakat zamanı ne zaman olur ?

Cevap: 24.dönem pomem alımı ile ilgili şu şekilde bir açıklama mevcut :

Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir.Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) Fiziki yeterlilik sınavı haziran ayında yapılır muhtemelen. Yani bu adayımız muhtemelen 24.dönem POMEM’e katılabilecektir.

Soru: Polislik için yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan kısımlarda dövme varsa eleniyormuşuz. Göğsümde boyna yakın bi dövme var, yazlık üniformanın yaka düğmelerini açtığımda gözükür kapalıyken gözükmez imkanı yok. Sadece boyun açık kalıyor çünkü. Bu sorun teşkil eder mi? (Ederse lazerle sildircem ama ondada hafif dövme izi kalıyor o şekilde sıkıntı olur mu? Sildirdikten sonra hafif kalan izleri fondoten ile kapatayım dedim ama fondoten işe yaramıyor diyorlar mülakatlarda.)

Cevap: Dövme ile polisliğe girmen çok zor yani şimdiye kadar ben dövmeli polis okulu öğrencisi görmedim.O sorundan kurtulman lazım.

Soru: Sağ göz -1.50 sol göz -1.50 miyopum sorun teşkil eder mi?

Cevap: Miyop göz derecesi her iki göz için ayrı ayrı 2’den fazla olduğunda sağlıktan elenirsin.

Soru: Sağ bacağımda bileğe yakın (fazla değil) 5cm lik yara izi var ama pantolondan gözükmez. Yine buda sorun teşkil eder mi?

Cevap: Bacaktaki yara izi engel oluşturmaz.

Soru: Hocam ben 14 temmuz 2002 doğumluyum 2019 pmyo yoksa 2020 pmyo mı hangisine girebilirim teşekkürler.

Cevap: PMYO yaş şartına göre 18 yaşını tamamlamış olman gerekir.Sen 14 Temmuz 2019’da 18 yaşından gün almaya başlayacağın için ancak 2020 PMYO Girebilirsin.

Soru: 39 derece skolyoz hocam. Polislik ve bekçiliğe engel teşkil eder mi ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre 10 dereceden fazla olan Skolyoz öğrenciliğe engel olarak kabul edilmektedir.

Soru: Bacakta platin olması polisliğe engel olur mu ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ; kemik , kas ve diğer dokuların içindeki yabancı cisimlerin mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir , yani platin maalesef sıkıntı olur .

Takip Edin
Bildir
guest
346 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Naz
Naz
10 gün önce

Benim iki ayağımda da sinek ısırıdpında düştüğümde kaşıdığımda yara oluyordu bende dayanamayıp koparıyordum. İzler kaldı bacağımda yani öyle izler var engel mi polis olmaya

Ayşe
Ayşe
16 gün önce

Merhabalar benim ayağında tırnak mantarı var sürekli çektirdim ama yine aynı çıkıyor kökten ama herhangi bir diğer tırnakları bulaşıcılığı yok. Yine de polislige bir engel tescil eder mi

Ceyda
Ceyda
22 gün önce

Kolumda 2 senelik tırnak izi var fakat gören herkes jilet diyor haklılar da farkedilecek gibi değil yakından bakıncw hatta ben gösterince farkettiler pmyo girmek istiyorum bu sene sorun olur mu ? Ve mülakattakiler bunun tırnak izi olduğunu anlayabilirler mi jilet izinden ayırt edebilirler mi ? Eğer öyle olursa elenmem çünkü ve çizikler 4 tane sağolsun kardeşim 4 parmağını geçirmişti lütfen yardımcı olur musunuz

Furkan
Furkan
26 gün önce

Askerliğimi boy kilo endeksinden dolayı askerliğimin başında muaf oldum sadece mi 9 gün yapabildim polis olabilme şansım var mı şuanda boy kilo endeksi 26

Muhammed
Muhammed
1 ay önce

Selamunaleyküm her iki tarafta mahkemeye gelmese nolur bu konu hakkında bilginiz varmı

Anıl mekikci
Anıl mekikci
1 ay önce

Merhaba herkese iyi günler
2018 Temmuz ayında psikiyatri muayenesi sonucunda anksiyete bozukluğu tanısı kondu en son olarak 2018 Aralık ayında gittim ondan sonra herhangi bir psikiyatri muayenesi olmadım. Polisliğe engel olur mu cevaplarsanız sevinirim.

E.f
E.f
1 ay önce

Admin kolay gelsin 26. Dönem pomem asil kazandım sağlık yönetmeliğinde engel yazdığı için 1 ay önce kıl dönmesi ameliyatı oldum 3 dikiş atıldı ve hemen hemen iyeşti şuan normal hayatıma devam ediyorum hiç bir engeli yok yakın zamanda eğitimin başlayacağını düşünürsek bu ameliyat sıkıntı oluşturur mu

Emrah Gökçe
Emrah Gökçe
1 ay önce

Merhaba Üniversite 4.Sınıfa geçtim Pomem’den polis olmayı düşünüyorum Şube olarak Trafik şube düşünüyorum Artıları eksikleri nelerdir Çalışma saatleri nasıl oluyor Senin önerin nedir şube olarak trafik’de risk ne kadar ve kafamın yan kısmında yara tarzı birşey var sadece saç yok saçlarım uzayınca kapanıyor sorun teşkil ederim teşekkürler

Kardelen
Kardelen
1 ay önce

Nefes almakta zorlandığım için burnumdan estetik ameliyat olacağım estetik polis olmama engel olur mu ? Birde PMYO ‘ dan mezun olduktan sonra direkt yunus polisi olabilir miyiz ?

İlgili Makaleler

Kapalı