Sitemizde toplam: 182 yazı ve 950 yorum bulunmaktadır. 
BEKÇİLİKPAEMPMYOPÖHPOLİSLİKPOMEM

Polislik Soru – Cevap Bölümü

POMEM - PMYO - PAEM - PÖH - Bekçilik Alımlarıyla İlgili Her Türlü Soru ve Cevabı

Polislik Soru

Merhaba arkadaşlar özellikle Youtube sayfamızdan gelen sorular üzerine; sizlere daha hızlı ve sağlıklı cevap verebilmek için bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bu sayfada ziyaretçilerimizden gelen polislik soru ve cevaplarına yer verdiğimiz gibi sizler de bu sayfa üzerinden merak ettiklerinizi sorabileceksiniz.

Youtube sayfamızda çok sayıda video olduğu için sizin video altından sormuş olduğunuz soruları bildirim gelmediği taktirde göremiyorum  ve haberim olmuyor.

Geç haberim olduğu için de sorulan sorulara geç cevap vermek durumunda kalıyorum.

İşte bu gibi sorunları çözmek için ve sorulan sorulara verilen cevaplardan daha fazla insanın faydalanması için:

Sizden ricam polislikle ilgili merak ettiğiniz hususları bu konu altından veya site üzerinden sorun. Böylece hem size hemde başkalarına faydası olsun.

Evet arkadaşlar kendi meramımı az çok anlattıktan sonra sizlerden gelen sorulardan bazılarına buradan cevap vereyim.

Polislikle İlgili Sizden Gelen Sorular ve Cevaplar

Soru: Merhaba ben üniversite son sınıfım bayram sonunda ancak mezun olacağım, diplomam o zaman elime geçicek. Fiziki mülakatta diploma gerekli mi ? Ve tahmini fiziki mülakat zamanı ne zaman olur ?

Cevap: 24.dönem pomem alımı ile ilgili şu şekilde bir açıklama mevcut :

Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir.Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) Fiziki yeterlilik sınavı haziran ayında yapılır muhtemelen. Yani bu adayımız muhtemelen 24.dönem POMEM’e katılabilecektir.

Soru: Polislik için yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan kısımlarda dövme varsa eleniyormuşuz. Göğsümde boyna yakın bi dövme var, yazlık üniformanın yaka düğmelerini açtığımda gözükür kapalıyken gözükmez imkanı yok. Sadece boyun açık kalıyor çünkü. Bu sorun teşkil eder mi? (Ederse lazerle sildircem ama ondada hafif dövme izi kalıyor o şekilde sıkıntı olur mu? Sildirdikten sonra hafif kalan izleri fondoten ile kapatayım dedim ama fondoten işe yaramıyor diyorlar mülakatlarda.)

Cevap: Dövme ile polisliğe girmen çok zor yani şimdiye kadar ben dövmeli polis okulu öğrencisi görmedim.O sorundan kurtulman lazım.

Soru: Sağ göz -1.50 sol göz -1.50 miyopum sorun teşkil eder mi?

Cevap: Miyop göz derecesi her iki göz için ayrı ayrı 2’den fazla olduğunda sağlıktan elenirsin.

Soru: Sağ bacağımda bileğe yakın (fazla değil) 5cm lik yara izi var ama pantolondan gözükmez. Yine buda sorun teşkil eder mi?

Cevap: Bacaktaki yara izi engel oluşturmaz.

Soru: Hocam ben 14 temmuz 2002 doğumluyum 2019 pmyo yoksa 2020 pmyo mı hangisine girebilirim teşekkürler.

Cevap: PMYO yaş şartına göre 18 yaşını tamamlamış olman gerekir.Sen 14 Temmuz 2019’da 18 yaşından gün almaya başlayacağın için ancak 2020 PMYO Girebilirsin.

Soru: 39 derece skolyoz hocam. Polislik ve bekçiliğe engel teşkil eder mi ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre 10 dereceden fazla olan Skolyoz öğrenciliğe engel olarak kabul edilmektedir.

Soru: Bacakta platin olması polisliğe engel olur mu ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ; kemik , kas ve diğer dokuların içindeki yabancı cisimlerin mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir , yani platin maalesef sıkıntı olur .

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

136
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
48 Comment threads
88 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Yorum Yazanlar
salihAdminFeritMehmetbuse Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
salih
Ziyaretçi
salih

merhaba benim kualklarımda birinde %46 birinde %48 lik kayıp var herhangi bi polis kosullarında görev yapabilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Salih, yönetmeliğe göre;
# Her iki kulakta ayrı ayrı değerlendirilmek üzere,500-1000-2000 Hz frekanstaki saf ses ortalamasına göre 20 dB’e kadar olan (20dB dahil) işitme kayıpları sağlam kabul edilir.
# Her iki kulakta ayrı ayrı değerlendirilmek üzere, 2000 Hz’den daha yüksek frekanslardaki 60dB’e kadar olan (60dB dahil) işitme kayıpları sağlam kabul edilir.

salih
Ziyaretçi
salih

peki bu şartlardan bi meslek oluyomu benim için

Admin
Ziyaretçi
Admin

Belirtilen frekanslara göre işitme kaybı düzeyinizi öğrenmeniz lazım, eğer vermiş olduğum değerlerin altında olursa işitme kaybı o zaman polis olunabilir.

salih
Ziyaretçi
salih

hhmm tesekkurler ozaman olumsuz yani ben iptal polis olmak offfffffffffffffffffffffffffffffffffffff nabalım kaderiimiz buymuş

Ferit
Ziyaretçi
Ferit

Merhaba sol kolumda eklem üstü ameliyat geçirdim herhangi bir fonksiyon kaybı yok 5 MT belli olmuyor on sağlıkta sorun olur mu ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Eklem içerisine yapılan bir müdahele olmadığı için sorun olmaz diye düşünüyorum tabi yine komisyondakilerin insiyatifinde olan bir durum. Kolda bilinçli yapılan ( jilet, faça) gibi izler olmadığı sürece diğer izleri sorun etmezler.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

9 yaşında apandisit ameliyatı oldum polis akademisi için sıkıntı olurmu

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mehmet, ameliyatın üstünden çok zaman geçtiğini, küçük çaplı bir ameliyat olduğunu ve tam iyileştiğini varsayarak sorun olmaz diyorum.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Herhangi bir ağrı sızı agirlik konusundada sıkıntı yok hocam teşekkürler ☺️

buse
Ziyaretçi
buse

sol kulak zarım ince sağlık da sorun olur mu?

Admin
Ziyaretçi
Admin

İşitme problemi yoksa sorun olacağını sanmıyorum.

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Sol elimin üst kısmında küçüklükten kalma yanık izi var çok aşırı belli olmuyor bu polis olmama engel olur mu ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Herhangi bir fonksiyon kaybı oluşturmadığı ve iyileşme süreci tamamlandığı için engel olmaz diye düşünüyorum.

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Herhangi bir fonksiyon kaybi yok , 5 metreden Eşgal teşkil edecek kadar belli olmuyor ama yine de insanin icine endişe düşüyor. Çok sağolun

Mitaç
Ziyaretçi
Mitaç

01 01 2002 pmyo 2020 girebilirmiyimmm???

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet Mitaç girebilirsin, PMYO ile ilgili detaylı bilgi için bu yazıyı da okuyabilirsin.
# https://polissayfasi.com/lise-mezunlari-icin-polislik-basvuru-asamalari/

Erdem
Ziyaretçi
Erdem

Merhabalar sorum şöyledir ben lise 2 den terk ettim ve polis olmayı çok istiyorum sizce polislikte her hangi bir branşa girebilir miyim ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba, liseyi bitirmen gerekiyor öncelikle. Ondan sonra PMYO ve PÖH sınavına girme hakkın olur. Sitede PMYO kategorisine girip inceleyebilirsin veya lise mezunları için polislik diye aratırsan site içinde ilgili yazıyı okuyup bilgi edinebilirsin.

Remziye
Ziyaretçi
Remziye

Lütfen sizden net bir cevap istiyorum . Baktım sayfaya sıkıntı oluyormuş ama platinleri çıkarıp çıkarmama hakkında bir bilgi bulmadım . biliyor musunuz ben bu mesleği cocukluğumdan beri hayalim . gerçekten hayatta en çok istedim şey ve galiba dizim yüzünden mesleği elde edemicem çok uzgunummmmm

Admin
Ziyaretçi
Admin

Tanısal amaç dışında yapılan cerrahi müdahaleler yönetmeliğe göre sağlam kabul edilmemektedir. Sana ön çapraz bağ ameliyatı yapıldığı için maalesef sorun olacaktır. Ilerde belki değişiklik olur bilemeyiz her yıl sağlık şartları yönetmeliği güncelleniyor. Hayırlısı olsun.

Remziye
Ziyaretçi
Remziye

Yani net bir şey şu anda yok ama bütün cerrahi operasyonlar polisliğe engel.gercekten çok üzgünüm .küçüklüğümden beri en büyük hayalim şimdi ne yapicam bilmiyorum.farkli bir mesleğe yönelmek lazım ama çok zor olucak benim için
Hersey icin çok teşekkür ederim

Kapalı