Sitemizde toplam: 205 yazı ve cevaplanmış 1900 soru bulunmaktadır. 

Polislik Soru – Cevap Bölümü

POMEM - PMYO - PAEM - PÖH - Bekçilik Alımlarıyla İlgili Her Türlü Soru ve Cevabı

Polislik Soru

Merhaba arkadaşlar özellikle Youtube sayfamızdan gelen sorular üzerine; sizlere daha hızlı ve sağlıklı cevap verebilmek için bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bu sayfada ziyaretçilerimizden gelen polislik soru ve cevaplarına yer verdiğimiz gibi sizler de bu sayfa üzerinden merak ettiklerinizi sorabileceksiniz.

Youtube sayfamızda çok sayıda video olduğu için sizin video altından sormuş olduğunuz soruları bildirim gelmediği taktirde göremiyorum  ve haberim olmuyor.

Geç haberim olduğu için de sorulan sorulara geç cevap vermek durumunda kalıyorum.

İşte bu gibi sorunları çözmek için ve sorulan sorulara verilen cevaplardan daha fazla insanın faydalanması için:

Sizden ricam polislikle ilgili merak ettiğiniz hususları bu konu altından veya site üzerinden sorun. Böylece hem size hemde başkalarına faydası olsun.

Evet arkadaşlar kendi meramımı az çok anlattıktan sonra sizlerden gelen sorulardan bazılarına buradan cevap vereyim.

Polislikle İlgili Sizden Gelen Sorular ve Cevaplar

Soru: Merhaba ben üniversite son sınıfım bayram sonunda ancak mezun olacağım, diplomam o zaman elime geçicek. Fiziki mülakatta diploma gerekli mi ? Ve tahmini fiziki mülakat zamanı ne zaman olur ?

Cevap: 24.dönem pomem alımı ile ilgili şu şekilde bir açıklama mevcut :

Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir.Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) Fiziki yeterlilik sınavı haziran ayında yapılır muhtemelen. Yani bu adayımız muhtemelen 24.dönem POMEM’e katılabilecektir.

Soru: Polislik için yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan kısımlarda dövme varsa eleniyormuşuz. Göğsümde boyna yakın bi dövme var, yazlık üniformanın yaka düğmelerini açtığımda gözükür kapalıyken gözükmez imkanı yok. Sadece boyun açık kalıyor çünkü. Bu sorun teşkil eder mi? (Ederse lazerle sildircem ama ondada hafif dövme izi kalıyor o şekilde sıkıntı olur mu? Sildirdikten sonra hafif kalan izleri fondoten ile kapatayım dedim ama fondoten işe yaramıyor diyorlar mülakatlarda.)

Cevap: Dövme ile polisliğe girmen çok zor yani şimdiye kadar ben dövmeli polis okulu öğrencisi görmedim.O sorundan kurtulman lazım.

Soru: Sağ göz -1.50 sol göz -1.50 miyopum sorun teşkil eder mi?

Cevap: Miyop göz derecesi her iki göz için ayrı ayrı 2’den fazla olduğunda sağlıktan elenirsin.

Soru: Sağ bacağımda bileğe yakın (fazla değil) 5cm lik yara izi var ama pantolondan gözükmez. Yine buda sorun teşkil eder mi?

Cevap: Bacaktaki yara izi engel oluşturmaz.

Soru: Hocam ben 14 temmuz 2002 doğumluyum 2019 pmyo yoksa 2020 pmyo mı hangisine girebilirim teşekkürler.

Cevap: PMYO yaş şartına göre 18 yaşını tamamlamış olman gerekir.Sen 14 Temmuz 2019’da 18 yaşından gün almaya başlayacağın için ancak 2020 PMYO Girebilirsin.

Soru: 39 derece skolyoz hocam. Polislik ve bekçiliğe engel teşkil eder mi ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre 10 dereceden fazla olan Skolyoz öğrenciliğe engel olarak kabul edilmektedir.

Soru: Bacakta platin olması polisliğe engel olur mu ?

Cevap: Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre ; kemik , kas ve diğer dokuların içindeki yabancı cisimlerin mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir , yani platin maalesef sıkıntı olur .

Yazıyı Tamamen Göster

220
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
80 Yorum konuları
140 Soru cevapları
0 Takip Edenler
 
En çok oylanan soru
En çok cevap verilen soru
67 Yorum Yazanlar
AdminBatuhanHasan Hüseyin KURTAlpBelirsiz Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Batuhan
Ziyaretçi
Batuhan

Merhaba bi trafik kazası geçirdim ayak bileginde kırık çıktı platin koydular 2 ay sonra platini alacaklar polis olmaya engel bir durum mudur acaba? Ayak bilegi kırığı

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba geçmiş olsun Batuhan, yönetmeliğe göre Eklem içi kırıkların mevcudiyeti veya iyileşmiş halleri öğrenciliğe engeldir.

Hasan Hüseyin KURT
Ziyaretçi
Hasan Hüseyin KURT

Merhaba, kaşımı deldirdim sıkıntı yaşar mıyım? ve birazda konuşmamda kekemelik var bununda sıkıntısı olur mu?
Şimdiden teşekkür ediyorum

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba, yani sağlık yönünden kaşınızı deldirmeniz sorun olmayabilir ama mülakat komisyonu bu nedenden dolayı şekilcilik yaparsa sözlü mülakatta olumsuz bir değerlendirmede bulunabilir, kekemelik ise çok belli oluyorsa tespit edilmesi halinde polisliğe engeldir.

Alp
Ziyaretçi
Alp

03.04.1997 dogumluyum Bu sene değilde seneye yani 2021 pmyo girebilir miyim? Lütfen benim için önemli

Admin
Ziyaretçi
Admin

Girebilirsin yaş şartına uygunsun.

Mücahit
Ziyaretçi
Mücahit

Merhaba sol ayağımda dizimden ayak bileğime kadar ince Bi platin var ve vidalar var ama koşmama yürümeme engel değil haftada 2 3 halısaha maçı yapiyorum bu pymo için sıkıntı olur mu bazıları olmaz diyor koşuyorsun platini sıkıntı yok diyorlar sizce sıkıntı olur mu?

belirsiz
Ziyaretçi
belirsiz

Sayın admin Sizden görüş almak istiyorum. bundan 10 yıl önce lise son sınıfta kız arkadaşımla kavga ettik darp raporu aldı ve karakolda şikayetçi oldu. cinsel tacizden ve basit yaralamadan dava açıldı. mahkeme süreci olana kadar tekrar barıştık şikayetinden vazgeçti dava düştü ceza almadım. HAGB denetim serbestlik ceza erteleme kamu davasının açılmasının ertelenmesi adli para cezası gibi seçenek yaptırımlar yok. Cinsel taciz bilindiği üzere yüz kızartıcı bir suç yalnız mahkumiyet söz konusu değil, iki arada bir derede kaldım. şikayetten vazgeçme ile düşen bir dava benim güvenlik soruşturmamı olumsuz etkiler mi? Güvenlik soruşturmasını yapan birim bu polis adayı hakkında cinsel tacizden dava… Read more »

Admin
Ziyaretçi
Admin

Bu soruya aşağıdaki konuda cevap verdim okuyabilirsin.
# https://polissayfasi.com/polislik-soru-cevap-bolumu/

Belirsiz
Ziyaretçi
Belirsiz

Tam anlayamadım daha detayli açıklar mısunız ? Sayın admin

Belirsiz
Ziyaretçi
Belirsiz

Yüz kızartıcı suç kaydı mı engel yoksa suçtan hüküm giymek mi engel? Örneğin hırsızlık suçundan kaydım var yalnız hüküm giymedim bu benim polis olmama engel mi? Mevzuat mahkum olmamak diyor.

Admin
Ziyaretçi
Admin

Hüküm giymesen bile yüz kızartıcı suçlardan şüpheli olarak kaydın varsa engel olur. Ancak senin belirttiğin olayda davacı şikayetinden de vazgeçtiği için sorun olmayabilir. Güvenlik soruşturmasi ve arşiv araştırması aşamasında polis memurları tarafından geçmişte karıştığin suçlar yazılıyorsa ki yazılıyor olabilir, o zaman sözlü mülakat aşamasında bunu da göz önüne alıp olumsuz karar verme durumları olabilir. Yanı sıkıntı olursa ilk girişte mülakat aşamasında olur, kazanırsan daha sonraki aşamada sıkıntı olmaz.

PMYO
Ziyaretçi
PMYO

Orta depresif nöbet tanısı 2014 yılında psikiyatri girişi yapılmış engel midir?

Nazlı
Ziyaretçi
Nazlı

Yasimi değiştirsem olurmu nolur

Admin
Ziyaretçi
Admin

Maalesef 18 yaşını tamamlamış olman gerekiyor. 2021 PMYO sınavına kadar beklemen gerekir.

Nazlı
Ziyaretçi
Nazlı

27.11.2002 inşallah olur abi çok istiyorum ne istiyorlarsa yaparım yeterki polis olayım o benim herşeyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Bu sene değil ama 2021’den itibaren PMYO sınavına girebilirsin. PMYO sınavı konusunda bilgi sahibi olmak için şu yazıyı okuyabilirsin.
# https://polissayfasi.com/lise-mezunlari-icin-polislik-basvuru-asamalari/

Nazlı
Ziyaretçi
Nazlı

Ben sene olarak 18 yaşıma girdim pmyoya basvurabilirmiyim lütfen yardımcı olurmusunuz

Admin
Ziyaretçi
Admin

Doğum tarihini gün ay yıl olarak yazarsan 2020 PMYO başvuru yapabilir misin söylerim.

İlgili Makaleler

Kapalı