Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Polislik Spor Mülakatına Nasıl Hazırlık Yapılır ?

POMEM , PMYO , BEKÇİLİK spor mülakatına en iyi nasıl hazırlık yapılır ?

Polislik Spor Mülakatına Hazırlık

Polislik mesleğine başlamak isteyenlerin önünde zorlu bir süreç bulunuyor.

Polis olmak için hem yazılı sınavlarda, hem de sözlü sınavlarda başarılı olmanın yanında suça karışmamış olmak gibi bazı özel şartlarda bulunuyor.

Bu söylediklerimizin bekçi olmak isteyen adaylar için de geçerli olduğunu hatırlamakta fayda var.

Polis olmaya engel suçlar ve cezalar nelerdir ? Bu konuda hazırlamış olduğumuz yazıyı incelemek isterseniz aşağıdaki resme tıklayın.

polisliğe engel suçlar

Polislik Spor Mülakatına Nasıl Hazırlık Yapılır ?

Ayrıca şerefli Türk polisi üniformasını taşıyacak olanların spor mülakatını da başarıyla geçmesi gerekiyor. Kısacası, polis olmak isteyenlerin dersler kadar, spor mülakatına da hazırlık yapmasında fayda var.

  • Zira kazanan adayların başarı sıralaması yapılırken fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i alınmaktadır.

Polis Akademisi’nin çok nadir değişikliğe gittiği spor mülakatı sistemine göre ön hazırlıklara başlamak ve mümkün olduğunca antrenmanları aksatmamak önemli.

  • Ayrıca belirtelim, spor antrenmanları kadar sağlıklı beslenip zinde olmakta spor mülakatında bir artı sağlayacaktır.
  • Sabah saatlerinde düzenli yürüyüş güne zinde başlanmasında önemli bir etken.
  • Bunların yanında söz konusu parkuru günde en az iki kez denemekte büyük fayda sağlayacaktır.
  • Polislik spor mülakatında söz konusu parkuru bitirdiğiniz süreye göre puan almaktasınız , o yüzden ne kadar hızlı olursanız o kadar iyi olur.

Güncel POMEM – PMYO – PAEM – BEKÇİLİK spor parkuru hakkında detaylı bilgi almak için bu konuda hazırlamış olduğumuz yazıyı aşağıdaki resme tıklayarak inceleyin.

polislik parkur
pomem parkur

Parkuru oluşturamama durumu olursa, bir spor salonuna yazılma ya da bu konuda uzmanlaşmış, mutlaka deneyimi olan bir spor akademisi mezunundan, en azından haftada bir gün profesyonel destek almak işe yarayacaktır.

Polislik ( POMEM – PMYO – PAEM –  PÖH – BEKÇİLİK ) spor mülakatı için belirtilen aşamaların tümünü tam anlamıyla evde veya açık alanda oluşturmak zor olabilir.

Buna karşın benzer koşulların oluşturulması mümkündür.

  • Örneğin standart olan sıçrama tahtası yerine bir kaldırım veya tümsek ya da altılı lastik yerine tebeşirle aynı boyutlarda çizilmiş bir platform üstünde antrenman yapılabilir.
  • Yine aynı şekilde takla hareketini evde yere sereceğiniz minder üzerinde deneyerek bu konuda iyice pratikleşebilirsiniz.

Antrenman sıklığı ne kadar fazla olursa hareketleriniz o kadar otomatikleşir ve çevikliğin sağlanmasına odaklı diğer hareketlere ne kadar özen gösterilirse spor mülakatında da o kadar başarı sağlanır.

Polis ve bekçi alımlarına katılacak olan adaylara şimdiden başarılar diliyorum.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Nisa
Nisa
1 yıl önce

Evde nasil sporlar yapabiliriz polislik için??

ibrahim 01
ibrahim 01
2 yıl önce

spor olarak ben her akşam 20 şınav 40 mekik çekiyorum faydalı olurmu

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  ibrahim 01

Formda kalmanız açısından faydalı olur ancak şuan mevcut parkurda şınav ve mekik olmadığı için günlük yarım saat koşuya ayırmanız polislik parkurunu daha hızlı şekilde yapmanız da size katkı sağlar.

Ayrıca düzenli olarak koştuğunuz için ayak kaslarınız açıldığından zıplama hareketini de çok rahat yaparsınız.

Şimdiden başarılar dilerim.

Kapalı